Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 1:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 4:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 0:4 (kon.)
Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 01.03.2020, 15:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 50. kolo

Pro dnešek je to ode mne vše, děkuji za pozornost. (17:36:49)

Je dobojováno. Cenné tři body do tabulky nakonec putují na východ Čech. Ve třetí třetině zvyšovala na 3:1 nová posila Pardubic Michal Vondrka, nováček v pardubickém dresu Kváču překonal střelou k pravé tyči. Následně se v 53. minutě povedlo Ocelářům snížit zásluhou Martina Růžičky, jehož branka musel být přezkoumána brankovým video-rozhodčím. Ve zbytku utkání už se i přes závěrečnou téměř dvou minutovou hru v šesti hráčích v poli Ocelářům vyrovnat nepodařilo. Největší šanci si vytvořili necelých dvacet sekund před koncem třetiny, když po střele Rotha od modré zvonilo břevno.

Nejlepší hráči utkání:

Matěj Stránský (TRI) a Radoslav Tybor (PCE)

59:38
    Oceláři po dlouhém mačkání svého soupeře v pásmu trefují tyčku! Nabito dostal na útočnou modrou Roth, jehož rána orazítkovala břevno!

59:13
    Na modré čáře se ke kotouči dostal Stránský, avšak jeho pokus byl zablokován.

58:41
    Ihned po vyhraném buly Vrány střílel Růžička, jeho střelu Kantor zachytil do svého náručí.

58:38
    Trenér Ocelářů Václav Varaďa využívá vhazování v útočném pásmu a vybírá si oddechový čas.

58:38
    Kváča je na střídačce! Oceláři to zkouší v šesti.

58:23
    Od modré čáry střílel Mikuš, jeho dělovka doplulala do Kváčovy lapačky.

58:07
    Matyáš nahodil kotouč na Kantora a získal tak pro svůj celek alespoň pásmo.

57:49
    Poulíček nyní společně se svou formací napadá třineckou rozehrávku a dělá to velice dobře.

57:07
    V souboji v rohu kluziště však byli úspěšnější hráči Pardubic, kteří jej ihned posílají do bezpečí.

56:41
    Čas nyní Třince neskutečně rychle ubíhá, do pásma nahazuje kotouč Stránský.

55:53
    Matyáš se ve svém obranném pásmu do potíží, ze kterých se posléze naštěstí pro Oceláře ve spolupráci s M. Kovařčíkem a Musilem dostal.

55:38
    Oceláři vyhráli buly, následná Douderova přihrávka na osu hřiště ale neměla dostatečnou razanci, a proto se píská postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

55:25
    Po zakázaném uvolnění Třince se bude vhazovat po levici Kváči.

54:55
    Svačina zachytil kotouč ve středním pásmu a posílá jej do útočné třetiny.

54:10
    Na modré pálil po přihrávce Vrány Roth, avšak střela mu nesedla a vůbec Kantora neohrozila.

53:18
    V Třinci se schyluje k dramatu! Po brance Růžičky dostává utkání úplně nový náboj.

Dominik Stošek

Branky a nahrávky: 40. M. Stránský (P. Vrána, Martin Růžička), 53. Martin Růžička (P. Vrána, Kundrátek) – 24. Poulíček (S. Zacharčuk, Mikuš), 33. Tybor (R. Kousal), 46. Vondrka (R. Kousal, Tybor)

HC Oceláři Třinec: Kváča (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, M. Adámek, Kundrátek, Roth, Matyáš – M. Stránský, P. Vrána (A), Martin Růžička – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Hrehorčák, M. Kovařčík, O. Kovařčík (C) – Adamský, Novotný (A), Dravecký.
    HC Dynamo Pardubice: Kantor (Kacetl) – Mikuš, J. Zdráhal, S. Zacharčuk, J. Kolář (C), T. Voráček, Holland, Blažej – Vondrka, R. Kousal, Tybor – Mandát (A), Poulíček, Svačina – Kusý, Harju, Látal – Machala, Rolinek (A), Paulovič.

Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Gebauer, Lederer