Třinec – Pardubice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 1:2 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 4:3 (po pr.) | Sparta – Zlín 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 0:4 (kon.)
Plzeň – Liberec 4:2 (kon.)
Mountfield HK
0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
HC Olomouc
Neděle 01.03.2020, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné nedělní odpoledne přeji z hradecké ČPP Arény, kde s úderem 16 hodiny odstartuje zápas 50. kola mezi týmy Mountfield HK a HC Olomouc.

Mountfield HK – 7. místo, 71 bodů

Hradec letos zažívá poměrně rozporuplnou sezónu. Zatímco v Lize mistrů dokráčel až do finále, v extralize to už tak zářné není. V tabulce se nachází těsně pod šestkou a s největší pravděpodobností tak poprvé v novodobé historii nepostoupí přímo do čtvrtfinále. I prostřední čtveřice je ale pořádně vyrovnaná a Mountfield tak ani své sedmé místo nemá jisté. V závěru základní části tak musí zabojovat, aby úvodní zápasy vyřazovací části soutěže odehrál na domácí půdě.

V poslední době se však Východočechům nedaří. Hradecké stíhání přímého postupu do play off zastavila série čtyř neúspěchů, ve které Lvi zapsali pouhé dva body za prohry v nájezdech. V dohrávce 34. kola se sice blýskli tříbodovou výhrou v Litvínově, následně však znovu prohráli ve své neoblíbené disciplíně, když v Karlových Varů padli 3:4 po samostatných nájezdech.

HC Olomouc – 9. místo, 70 bodů

Olomouc letos nedokázala navázat na loňský přímý postup do čtvrtfinále, a i ona se tak pomalu může připravovat na předkolo. Svého soupeře do vyřazovacích bojů se však dozví až v posledních kolech základní části. Mezi sedmým a desátým místem je totiž rozestup pouhých čtyř bodů, do hry v krajním případě mohou zasáhnout ještě jedenácté Vítkovice, to by ale muselo dojít na souhru řady proměnných. Kohouti si tak v dnešním zápase rozhodně budou chtít vybojovat co nejlepší pozici pro předkolo; proti Hradci k tomu budou mít navíc skvělou příležitost.

Hanáci se v závěru základní části herně zvedli a ze sedmi odehraných zápasů prohráli pouze dvakrát. Dařilo se jim jak proti celkům ze spodních pater tabulky, tak proti papírovým favoritům, jako jsou Liberec či Kometa. Ani Olomouc ale do dnešního utkání nevstoupí s vítěznou náladou v zádech. V posledním utkání totiž prohrála na domácím ledě těsně 1:2 s třineckými Oceláři.

Zbyněk Irgl 15+20
    Lukáš Nahodil 16+17
    Pavel Musil 13+12
    Lukáš Klimek 11+14
    Rostislav Olesz 8+11

Vzájemná utkání:

Pro souboje Hanáků s Východočechy bývá typický defenzivní hokej a k vidění mnoho gólů není, jinak tomu nebylo ani letos. Úvodní dvě utkání ovládli Hradečtí, jednou se jim Olomouc dokonce podařilo vynulovat. Hanáci patří dlouhodobě k oblíbeným soupeřům Mountfieldu, poslední dobou však začínají vystrkovat růžky. V posledním vzájemném duelu tak zabodovali a tentokrát to byli oni, kdo svému protivníkovi nedovolili vstřelit ani branku.

11. kolo Olomouc vs. Hradec 0:2
    24.kolo Hradec vs. Olomouc 2:1
    37. kolo Olomouc vs. Hradec 2:0

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Eklund, Cibulskis, Čáp, F. Pavlík (A), Šalda – Jergl, Klíma, Perret – Orsava, Lev, M. Chalupa – Smoleňák (C), Cingel, R. Pavlík – Žejdl, Koukal, Miškář – Dragoun.

HC Olomouc: Lukáš (Mokrý) – Škůrek, Valenta, Dujsík, Ondrušek (A), Jaroměřský, Vyrůbalík (C) – P. Musil, Nahodil, Klimek – Irgl, J. Káňa, Burian – Olesz, J. Knotek (A), Ostřížek – Skladaný, Kolouch, V. Tomeček – Handl.

Rozhodčí: Šír, Úleha – Ganger, Klouček.

Na ledové ploše už probíhá rozbruslení. V sestavách obou týmů došlo od posledních zápasů k několika změnám. Za Hradec nenaskočí Šidlík, zpět do sestavy se naopak vrátil Jakub Orsava. Na olomoucké straně chybí Rutar, v brankovišti bude tentokrát začínat Jan Lukáš.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Domácí hokejisté už za skandování fanoušků vjíždí na ledovou plochu, kousek za nimi na led naskakují také hráči Olomouce.

Oba celky se už řadí na modré čáry, utkání začne každou chvílí.

00:01

00:07
    Úvodní buly získali domácí, kteří se už okamžitě ženou do útočné třetiny.

00:21
    Dlouho si však před Lukášem nepobyli a Olomouci se podařilo přesunout hru krátce na druhou stranu.

00:51
    První šanci na straně Hanáku si připsal Zbyněk Irgl, který si na Mazance nabruslil z levé strany. Byl ale obtěžován jedním z domácích a zakončoval pouze do gólmanových betonů.

01:24
    Hosté chvíli zatlačili Hradecké před Mazancem, domácí se tak osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

01:35
    Z levé strany to zkoušel také Musil, ani on ale nezakončoval ideálně a svým bekhendem hradeckou branku minul.

02:13
    Hra se po delší době přesunula zpět před Jana Lukáše, kde se domácí snaží dostat Olomouc pod tlak, zatím marně.

03:00
    Hosté jsou v útoku zatím lepší a nenechávají Hradeckým na ledě mnoho prostoru.

03:32
    Domácí se už usadili před Lukášem a i oni si připisují první zajímavé šance utkání. Aleš Jergl pálil z pravého kruhu, trefil se však pouze do výstroje olomouckého gólmana.

03:45
    Hradeckou akci teď zastavilo postavení útočícího hráče v brankovišti a hra je tak vykázána do středního pásma.

04:10
    Hosté se snaží navázat na dobrý vstup do třetiny, Mountfield se však v obraně srovnal a Hanákům se nedaří přechod středního pásma.

04:51
    Jakub Lev zavezl kotouč do útočné třetiny, kde se před brankou snažil dorážet Chalupa, kotouč do branky ale neprocedil.

05:11
    Domácí šance pokračují. Jakub Orsava sebral kotouč z hokejek hostujících hráčů a v blízkosti olomoucké svatyně se snažil překonat Lukáše, i on ale svou střelou zasáhl pouze hostujícího gólmana.

05:46
    Hradci se nepovedla rozehrávka a kotouč přeletěl všechny čáry. Icing Mountfieldu.

05:58
    Richard Nedomlel nedovoleně odstavil jednoho z hostů ve vlastním obranném pásmu a odpyká si tak dvě minuty za nedovolené bránění.

06:28
    David Škůrek napřáhl na modré a jeho střela zapadla až do branky. Rozhodčí však ještě zkoumají video, zda nedošlo k postavení hráče v brankovišti.

06:28
    Z technických důvodů nemůže být hradecká trenérská výzva provedena, gól tak platí.

06:28
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté rychle využili přesilovku a ujímají se v zápase jako první vedení. David Škůrek napřáhl na modré, před brankou se ale dobře ochomýtal JAN KNOTEK, který úspěšně tečoval kotouč až do hradecké sítě. Asistence: David Škůrek, Pavel Musil.
    06:28 Jan KNOTEK - 0:1

06:29
    První komerční přestávka zápasu.

06:59
    Hostující tým vstřelená branka nabudila a znovu se ženou do útočné třetiny, domácí se zatím jen se štěstím brání.

07:36
    Přesilovku si zahrají také domácí. Vilém Burian se provinil hákováním.

08:06
    Pozor, Knotek s Klimkem si ve vlastním oslabení najížděli do slibné šance, první jmenovaný však v rychlosti minul hradeckou branku.

08:39
    Domácím se už podařilo usadit se v útočné třetině a kombinují. Oscar Eklund pálil od modré jeho střela však byla zblokována vysoko do ochranné sítě.

09:09
    Radovan Pavlík se snažil před brankou dorážet, Jan Lukáš si ale dokázal prostor mezi betony pohlídat, a kotouč odrazil do rohu kluziště.

09:36
    Hosté už jsou v plném počtu, Hradec ale zůstává v útočné třetině.

10:18
    Hra se na chvíli přesunula do hradeckého útočného pásma, teď už se Smoleňákova formace snaží založit nový útok.

10:57
    To se jim ale nedaří a hosté nahazují kotouč až k Marku Mazancovi.

11:18
    Hosté vybojovali kotouč u mantinelu za Mazancem a nahrávkou našli skvěle postaveného Davida Ostřížka v mezikruží. Ten svou střelou trefil pouze Mazance.

12:00
    Jakub Lev střílel z prostoru před brankou, Jan Lukáš se proti němu však vytáhl skvělým zákrokem betonem a kotouč odrazil do rohu kluziště. Velká škoda pro Hradec.

12:15
    Probíhá druhá komerční přestávka utkání. Domácí fanoušci prezentují krásné choreo na podporu svých hokejistů.

12:25
    Michal Dragoun překazil rozehrávku Olomouce a zkusil to z levého kruhu. Jeho střela však postrádala důraz a hostující gólman ji v pohodě vyrazil.

13:05
    Patrik Miškář pálil z otočky před bankou, ani on ale nedokázal usměrnit puk do hostující sítě.

13:30
    Slibně se rozvíjející šanci Olomouce zastavuje odpískané postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.

13:42
    Perret dobře prohnal hostující obranu za Lukášem, do palebné pozice se ale nedostal, před bankou na něj nečekal ani jeden ze spoluhráčů, z hradecké akce tak nic nebylo.

13:50
    Hanákům se nepovedla rozehrávka a je pískáno zakázané uvolnění.

14:22
    Hráči Mountfieldu chvíli svírali hostující celkem kolem Jana Lukáše, puk se však dostal až na druhou stranu, odkud se snažil rozehrávat Nedomlel. Pískáno zakázané uvolnění i na hradecké straně.

15:00
    Hostům se nedaří udržet se v útočné třetině a domácí je znovu vyhánějí až do středního pásma.

15:32
    Musil dostal krásnou přihrávku z rohu až do mezikruží, svou prudkou ránou ale trefil pouze připraveného Marka Mazance.

16:10
    Domácí se drží v útočné třetině, Hanáci je ale nepouštějí do palebných pozic.

16:47
    Po souboji hráčů v rohu skončil jeden z hlavních arbitrů na ledě. V pohodě se ale znovu zvedá zpět na brusle.

17:30
    Olomouc pronikla do útočného pásma znovu pouze jen na chvíli, domácí hru rychle přesunuli na druhou stranu.

18:08
    O kotouč se dlouho bojuje v rohu za Lukášem. Fanoušci se zlobí, neboť hra se nehne z místa už několik sekund.

18:58
    Burian zachytil kotouč u hrazení, střelu od modré následně tečoval Zbyněk Irgl, puk však letěl mimo hradeckou branku.

19:55
    Matěj Chalupa v závěru třetiny ještě pronikl do útočného pásma a z levé strany to zkoušel bekhendem. Jeho pokus však vyletěl nad branku a další změnu stavu v této třetině tak neuvidíme.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Úvodní dějství dnešního zápasu je za námi. Ani dnes to mezi Hradcem a Olomoucí nevypadá na ofenzivní podívanou a mnoho zajímavých šancí zatím k vidění nebylo. V 7. minutě se ale do vedení přesto dostali Hanáci, když využili první početní výhodu zápasu. Domácí mohli vyrovnávat, štěstí jim ale moc nepřálo a oba celky tak do kabin odešli za stavu 1:0 pro hosty.

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec – 10
    Olomouc – 6

Další třetina začne přibližně v 16:51.

Oba celky jsou už na ledě, úvodní buly třetiny je však pozdrženo kvůli problémům s jednou brankou.

20:01

20:10
    Krátce po buly si domácí stáhli kotouč až za svou branku odkud se snaží založit první útočnou akci třetiny.

20:21
    Kevin Klíma se ujal kotouče a přebruslil s ním celé hřiště. Dostal se i přes olomouckou obranu až před Lukáše, hostující gólman si s jeho pokusem ale dokázal poradit.

20:46
    Hra se přesunula na druhou stranu, Tomáš Dujsík pálil od modré čáry, Marek Mazanec měl ale odkrytý výhled a jeho střelu vyrazil ramenem nad branku.

20:56
    Obrovská šance pro Hradec. Matěj Chalupa dostal z rohu nabito do mezikruží a pálil z první, Jan Lukáš ale dokázal kotouč zachytit svou lapačkou.

21:50
    Olomoučtí chvíli motali hradeckou obranu před Mazance, domácí tak vyhodili kotouč příliš razantně a je pískáno zakázané uvolnění.

22:04
    Domácí buly v obranné třetině ustáli a rozjeli se na druhou stranu, z prostoru před Lukášem je ale hosté rychle vyhnali.

22:40
    Patrik Miškář nahrával najíždějícímu Žejdlovi před branku, druhý jmenovaný byl však atakován jedním z hostujících obránců a nemohl efektivně zakončovat.

23:38
    Hra se uklidnila a Cibulskis podržel kotouč za vlastní brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů.

24:09
    Ostřížek protečoval kotouč do útočné třetiny, tam se ale k hracímu předmětu dostali domácí. Ti vyhazují na zakázané uvolnění.

24:20
    Olomouc se z ničeho nic dostává do dvougólového vedení. David Ostřížek kotouč po vyhraném vhazování nahodil na branku, Mazanec ho však vyrazil pouze před sebe. Tam se ho ujal JAN KNOTEK a střelou pod horní tyč si připsal už druhý gól večera. Asistence: David Ostřížek.
    24:20 Jan KNOTEK - 0:2

24:57
    Hosté se po vstřeleném gólu znovu usadili v útočné třetině dělají Hradeckým značné problémy.

25:51
    Domácí se snažili osvobodit z olomouckého tlaku, je ale pískán icing.

26:10
    Hradečtí se po delší době dostali do útočné třetiny, o kotouč se ale zatím bojuje u hrazení. Hosté nechtějí Hradec do ničeho pustit.

26:45
    Zdeněk Čáp teď dvakrát pálil od modré. Obě jeho střely byly prudké, Jan Lukáš ale zvládl kotouč vždy vyrazil daleko před sebe.

27:39
    Aleš Jergl se zpoza branky snažil nahrávat na brankoviště, zabránila mu v tom však branková konstrukce Olomouce a hra se znovu přesouvá na druhou stranu.

28:16
    Radek Smoleňák dostal krásnou přihrávku od Cingela na pravý kruh. Se svou střelou si ale dal chvíli na čas, Jan Lukáš se tak v brankovišti zvládl přesunout a vychytat hradeckého kapitána.

28:30
    Následuje komerční přestávka.

28:39
    Čáp se z vlastního pásma rychle vydal na druhou stranu, svou střelou krátce po přechodu modré čáry ale trefil jen prvního bránícího hráče.

29:12
    Hradec se herně zvedl a snaží se hostující hráče dostat pod tlak. Ti mu však nedovolují kombinovat.

29:57
    Filp Pavlík to na Lukáše zkusil svou prudkou ránou, olomoucký gólman však jeho pokus odrazil lapačkou. Aleš Jergl se následně neúspěšně natahoval po dorážce.

30:19
    To už pro Hradecké nevypadá dobře, Olomouc jde do tříbrankového trháku. Lukáš Klimek našel z pravé strany osamoceného LUKÁŠE NAHODILA, který stál na brankovišti. Když k němu tak kotouč doklouzal, neměl olomoucký útočník problém dostrkat puk až za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Klimek, Zbyněk Irgl.
    30:19 Lukáš NAHODIL - 0:3

31:29
    Domácí se okamžitě po obdrženém gólu rozjeli do útoku, zatím si od Olomouckých ale vynutili pouze zakázané uvolnění.

31:45
    Ostřížek se už už rozjížděl do útoku, nahrávku na spoluhráče mu ale Hradečtí překazili už ve středním pásmu.

32:23
    Naopak domácí teď nestíhají rychlé bruslení hostujícího celku a hra je situovaná převážně kolem Mazancovy branky.

32:46
    Vojtěch Tomeček se provinil útočným faulem, když hrál vysokou holí. Po krátké komerční přestávce si tak Hradečtí zahrají přesilovou hru.

32:57
    Domácím se po buly v útočné třetině nepodařilo udržet se před Lukášem, hosté vyhazují přes všechny čáry.

33:33
    Nyní už jsou domácí zpět v útočné třetině, první přesilovková formace Hradce se ale ne a ne dostat do střeleckých příležitostí.

34:21
    Hradečtí už obměnili hráče na ledě a ti si připisují první šance. Jakub Lev dobře zamotal hostující obranu a pálil zprava na branku. Jeho střelu vyrazil Lukáš před sebe, odkud se na brankoviště dral Lukáš Žejdl, dorazit kotouč až do branky se mu ale nepodařilo.

34:45
    Další šance domácích. Tentokrát z levé strany pálil Klíma, i jeho pokus ale olomoucký gólman vyrazil.

34:46
    Hosté jsou už v plném počtu a domácí se proviňují zakázaným uvolněním.

35:33
    Po buly v obranném pásmu měli domácí problémy opustit prostor před Mazancem, teď už se ale hraje na druhé straně.

36:00
    Richard Nedomlel zajímavě pálil od modré čáry a Jan Lukáš měl hodně zakrytý výhled. Naštěstí pro Olomouc se ale hradecký obránce netrefil do prostoru mezi třemi tyčemi.

36:26
    Kevin Klíma vybojoval kotouč za Lukášem a z úhlu se snažil překonat gólmanovy betony. Jeho pokus ale letěl vysoko nad olomouckou branku.

37:23
    Ani jednomu z týmů se teď nedaří přechod středního pásma, více ze hry ale mají přece jen hosté.

37:43
    Hanáci se už drží kolem Mazancovy svatyně, po souboji u hrazení však domácí vyhazují kotouč pryč ze svého pásma.

38:03
    Chybná rozehrávka hostů od Lukáše vyústila až v zakázané uvolnění, vhazování po jeho pravici.

38:08
    Matěj Chalupa se ihned po buly dral do brankoviště, byl ale dobře bráněn jedním z Hanáků a v pádu tak nedokázal úspěšně zakončit mezi tři tyče.

38:36
    Hra se bez výraznější šance přesouvá ze strany na stranu. Marek Mazanec po střele Olomouce raději puk ukrývá pod svou lapačkou.

38:58
    Hosté se po buly úspěšně drží před Mazancem. Petr Kolouch střílel z úhlu, hradecký gólman jeh pokus ale dokázal ukrýt ve své výstroji.

39:22
    Hanáci se nadále drží v útočné třetině, domácí je ale nepouští od hrazení.

39:40
    Tomáš Dujsík byl osamocen u modré čáry a prudce vypálil, před jeho přízemní střelou ale Mazanec dokázal včas sklapnout betony a kotouč vyrazit do mezikruží, kde už nebyl nikdo z hráčů v červeném.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Prostřední třetina patřila Olomouci. Ačkoliv se Hradec herně zvedl a vytvořil si několik šancí na vyrovnání, Hanáci během dvaceti minut dvakrát navyšovali. V závěru třetiny se oba týmy přetahovaly o kotouč, poslední minuty ale měla pod kontrolou znovu Olomouc a domácí celek už do ničeho nepouštěla. Hradeckým tak zbývá pouze poslední třetina na to, aby se pokusili se zápasem ještě něco udělat. Zatím to s nimi totiž vypadá docela bledě.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec – 14 (24)
    Olomouc – 13 (19)

Další třetina začne přibližně v 17:47.

40:01

40:05
    Hosté se ihned o po vyhraném vhazování vydali do útoku, nahozený kotouč ale získali Hradečtí.

40:32
    Domácí rychle otočili hru a trápí Olomouc před Lukášem, hosté jsou ale zatím zodpovědní do obrany a Lvy do větších šancí nepouští.

41:05
    Hanáci vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění, následuje vhazování před Lukášem.

41:12
    Hra je teď poměrně dost kouskovaná. Po ztečované nahrávce vyletěl kotouč až do ochranné sítě, uvidíme proto další buly před hostujícím gólmanem.

41:30
    Tentokrát se domácí už nedokázali udržet se v útočném pásmu, po chvíli ale puk zavážejí znovu za Lukáše a bojují u hrazení.

42:14
    Michal Dragoun zavezl kotouč do útočné třetiny, tam ho ale hostující obránci rychle odstavili a vyhnali Hradec až za Mazance.

42:50
    Role obou týmu jsou teď jasně rozdělené. Zatímco Hradec se žene do útoku, Olomoučtí spoléhají na rozvážnou hru do obrany, která se jim zatím daří.

43:09
    Domácí ze znovu nedostali do žádné šance a jsou hosy vyhnáni do středního pásma.

43:30
    Richard Nedomlel se přece jen dostal ke střele od modré čáry, na tu měl Lukáš ale dobrý výhled a puk dokázal vyrazit před sebe.

44:19
    Hosté se po delší době podívali do útočné třetiny, nikam se ale moc neženou a kotouč odevzdávají na hokejky domácích.

44:57
    Radim Šalda si několikrát klepl o přihrávku na modré čáře, obdržel ji ale o několik okamžiků později, než potřeboval a jeho následná střela byla vyražena nad olomouckou branku.

45:12
    Olomouc je dnes vylučovanější. Zbyněk Irgl si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

45:41
    Domácí na začátku přesilovky ztratili útočné pásmo, už jsou ale zpět před Lukášem a kombinují.

46:10
    Obrana Olomouce nechce Hradecké k ničemu pustit a po několika neúspěších znovu vyhazuje kotouč až k Mazancovi.

46:42
    Jakub Lev byl sám na levém kruhu, po obdržení přihrávky si kotouč ale dlouho zpracovával, Lukáš se za jeho střelou tak dokázal přesunout a vyrazit do ochranné sítě.

47:09
    Lev nabíjel Chalupovi do mezikruží, po jehož střele se k puku dostal ještě Petr Koukal, z otočky se mu ale nepodařilo trefit prostor mezi třemi tyčemi.

47:12

47:50
    Hradec se musí snažit založit útok znovu až ze svého pásma, Olomouc teď ale velice dobře brání prostřední část hřiště.

48:34
    I přes svůj vysoký náskok se teď Olomouc poměrně dobře činní v útočné třetině, střelu Vyrubalíka od modré čáry ale dokázal zablokovat první bránící hráč.

48:55
    Probíhá další komerční přestávka.

49:02
    Michal Dragoun po buly v útočné třetině zkoušel překvapit Lukáše střelou z úhlu, hostující gólman byl však pevně přitisknut ke své pravé tyčce.

49:37
    Knotek krásně prošel do útočného pásma a z pravého kruhu mohl mířit na hattrick, nezvolil však příliš vhodnou střelu a Mazanec si s jeho pokusem poradil.

50:10
    VIlém Burian pálil z levé strany a překonal Mazance mezi betony, domácí gólman byl však naštěstí natočen tak, že kotouč proklouzl brankovištěm pouze mimo branku.

51:11
    Další hradecká šance na snížení. Vyrubalík se provinil podrážením.

51:44
    Oskars Cibulskis pálil od modré přes hradbu těl a Lukáš tak nejspíš mnoho neviděl, kotouč však právě kvůli tomu až k brance neprošel.

52:31
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry a oba týmy střídají.

52:54
    Domácí sice znovu pronikli do útočného pásma, kvůli špatné nahrávce na modrou ale znovu propadají do střední třetiny.

53:11
    Hosté jsou už v plném počtu, krátce po naskočení Vyrubalíka na led je ale pískán icing Olomouce.

53:30
    Tutovka Hradce. Po střele Nedomlela od modré vyrazil olomoucký gólman puk pouze na hokejku Radima Šaldy. Ten pálil do odkryté branky, Jan Lukáš se ze za jeho střelou však dokázal skvěle vrátit.

53:51
    Máme tu další komerční přestávku, následuje vhazování po pravici Jana Lukáše.

53:54
    Domácí vyhráli vhazování a drží se v pásmu, zatím ale gólmana Hanáku neohrožují střelami.

54:14
    Po střele jednoho z domácích udržel Lukáš puk ve své výstroji, před jeho brankou se ale strhla mela několika hráčů. Vylučovat se nebude.

54:20
    Petr Kolouch si krásně nabruslil až do útočné třetiny a před sebou měl už pouze Mazance. Střelou k pravé tyčce se však trefil pouze do brankové konstrukce a puk vyletěl druhou stranou pryč.

55:05
    Richard Nedomlel projel celé hřiště až do útočné třetiny, svou prudkou střelu však napálil pouze do hostujícího gólmana.

56:22
    Lvi se snaží zvedenou k závěrečnému náporu, po postavení útočícího hráče v brankovišti se hra ale znovu přesouvá do střední části hřiště.

Dnešní utkání sleduje 4288 diváků.

56:52
    Hanáci vyhnali domácí až k Mazancovi, dobrým forčekováním drží hru za hradeckou brankou.

57:27
    Eklund si na svou střelu sjel až na pomezí kruhů, jeho pokus vyrazil Lukáš do ochranné sítě.

57:44
    Další Eklundova střela. Tentokrát byla na brankovišti ještě několikrát tečovaná, svou cestu do branky si ale přesto nenašla.

57:56
    Hosté vyhodili až na zakázané uvolnění, vhazování před Lukášem.

58:16
    Domácí zakládají útok až od své branky, to se jim ale nedaří a puk ve své moci mají hosté.

58:44
    Olomouc měla v závěru zápasu ještě šanci na navýšení. Krásnou kombinační hru Hanáků v provedení Koloucha zakončoval Lukáš Nahodil střelou, kterou Mazanec dokázal vyrazit vysoko nad branku.

59:20
    Tak přece jen hosté přidávají čtvrtou branku. Lukáš Klimek projel útočnou třetinou na pravý kruh, odkud našel skvěle postaveného TOBIÁŠE HANDLA v mezikruží. Ten vyslal na Mazance přízemní střelu, se kterou si domácí gólman nedokázal poradit a puk mu projel mezi betony až za brankovou čáru. Asistence: Lukáš Klimek, Zbyněk Irgl.
    59:20 Tobiáš HANDL - 0:4

Je dobojováno. Olomouc měla navrch už od první třetiny, ve které se dostala do vedení už v 7. minutě. Hradec měl v následujících minutách sice šance na vyrovnání, ve druhé periodě mu však Hanáci utekli úplně, když přidali další dvě branky. V poslední dvacetiminutovce to byli domácí, kdo se hnal do útoku, čtyřicet sekund před koncem však hosté přidali ještě čtvrtou branku a zpod Bílé věží odjíždějí se třemi body a posunem v tabulce.

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni Jan Lukáš (OLO) a Richard Nedomlel (MHK).

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec – 12 (36)
    Olomouc – 7 (26)

To je ode mě z Hradce pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost, přeji vám krásný nadcházející týden a u dalších onlajnů ze soutoku Labe a Orlice se budu těšit na počtenou. (18:27:17)

Anna Marie Kokrhounová

Branky a nahrávky: 7. J. Knotek (Škůrek, P. Musil), 25. J. Knotek (Ostřížek), 31. Nahodil (Klimek, Irgl), 60. Handl (Klimek, Irgl)

Rozhodčí: Šír, Úleha – Ganger, Klouček