Plzeň – K. Vary 3:1 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Piráti Chomutov
Úterý 11.02.2020, 18:00 • MEO Aréna, Přerov • Chance liga - o pořadí v play-off • 26. kolo

Duel tak končí vítězstvím Přerova v poměru 3:1, který si po zásluze připisuje tři body do tabulky. Já se budu těšit u zítřejší odvety. Na počtenou! (20:24:52)

Schaus předvedl v samotném závěru nechutný zákrok na Matouše Kratochvila, kterého atakoval oběma rukama sekyrou v rohu kluziště! Krisl jej jel rychle pomstít, sudí ale za zákeřný zákrok chomutovského hráče neudělují ani dodatečný trest. Zbytečně vyhrocený závěr rozhodnutého utkání.

59:45
    Po střele se ze skrumáže před Petráskem ozvalo pouze zadunění jeho betonu a sudí hru brzy přerušili. Pirátům na dvě branky mnoho času nezbývá.

59:40
    Hosté stále útočí.

59:16
    Hlava trefil pouze svého hráče, puk ale zůstává v domácím pásmu.

59:03
    Poslední minuta je v plném proudu.

58:40
    Dominik Pavlát zůstává na střídačce, hosté to zkusí v šesti bez brankáře.

58:40
    Oddechový čas pro hosty.

58:40
    Piráti bojují o puk v útočné třetině u mantinelu, čas se jim ale krátí.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24
    A vychytal i Navrátila, u kterého se puk na hokejce rovněž dlouho neohřál.

57:21
    Pavlát kryje střelu letící rychle po buly.

57:15
    Po odmlce se ke slovu dostali i domácí, sympatickou práci v útočném pásmu odvedla čtvrtá lajna v čele se Süssem.

56:16
    Piráti kousek od kontaktního gólu! Tomica číhal před brankou, když se k němu odrazil nastřelený kotouč. Za ležícího Petráska ale puk nezasunul!

55:37
    Hejcman chtěl Pavláta překvapit z ostrého úhlu, ten zasáhl maskou.

55:21
    A další puk končí v jeho lapačce ihned poté, co se k němu odrazil po vhazování.

55:03
    Hosté více otevřeli svou hru a snaží se být ofenzivně aktivní. Petrásek si připisuje snadný zákrok po dalším nahození.

54:08
    Zakázané uvolnění Chomutova.

53:01
    Stloukal napřáhl ke střílenému nahození na polovině hřiště, Petrásek puch ukryl na hrudi.

52:26
    Štochl pálil po buly a jeho ránu Petrásek neudržel, poblíž však nebyl nikdo z řad Pirátů, kdo by mohl domácí svatyni rychle atakovat.

52:13
    Petrásek raději přikryl kotouč, který k němu doklouzal, další vhazování v pásmu domácích.

51:46
    Do Rýglovi střely vložil hůl Popelka, kotouč končí v ochranné síti.

51:36
    Zakázané uvolnění domácích. Buly před Petráskem.

51:13
    Díky důsledně přerovské obraně však většina hostujících pokusů ztroskotá právě na jejich hráčích.

50:45
    Chomutov v posledních minutách mírně ožil a snaží se ostřelovat přerovskou bránu ze všech pozic.

50:19
    Závar i na opačné straně! V brankovišti Petráska se rázem octlo několik hráčů, brankář Přerova tak musel v nepřehledné situaci puk zalehnout! Někteří hráči hostů už se radovali z gólu, ten však svým rozhodnutím sudí neposvětili.

49:50
    Další velká šance, kterou svým forčekingem vybojoval Süss! Ten donutil Pavláta u vlastní tyče chybovat a Kubeš na hranici brankoviště jen se štěstím pro hosty po odrazech od bruslí neuspěl!

48:29
    Zubři promarnili další velkou příležitost, když se dostali do přečíslení tři na jedna, zakončení jim ale trvalo příliš dlouho, chomutovští hokejisté se tak stihli vrátit na své pozice a propad napravit.

47:00
    Číp měl dobrou rychlost na pravém křídle, odkud ostřeloval přes obránce Rýgla. Pavlát zasáhl.

46:22
    Chlouba Petráskovu klec z pravého kruhu minul.

45:01
    Icing Hanáků.

44:44
    Hosté hrají v plném počtu.

44:32
    Roman Pšurný z velké blízky sklepával padající kotouč bekhendem, ten prosvištěl jen těsně kolem Pavlátovy pravé tyče!

44:11
    Souhru Hanáků teď překazil Sklenář, který pošetřil cenné vteřiny.

43:50
    A Piráti se nakonec kotouče zmocnili. Puk je u Petráska.

43:26
    Brzy jej ale získali zpět, Berger je napadán za Pavlátovou bránou.

42:50
    Zubři byli pro přihrávku rukou vykázaní z útočného pásma.

42:44
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Roman Chlouba – 2 min., podrážení).
    42:13 Petr STLOUKAL - 3:1

42:13
    Piráti právě vstřelili branku!
    A rychle ji využívá! Za Petráskova záda zapadl puk po střele Stloukala, kterou úspěšně tečoval NICOLAS HLAVA, jenž tak snižuje skóre na 1:3 z pohledu Chomutova! Asistence: Petr Stloukal, Tomáš Pitule.

42:08
    Chomutov s pukem na holích v útočném pásmu sehrává první přesilovku v zápase.

41:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvil – 2 min., hákování).

41:30
    Přerovští byli nedaleko od čtvrté branky! Bratři Kratochvilovi rozjeli pěknou spolupráci, která skončila nastřelenou tyčí! Z dorážky se ještě snažil zahrozit Krisl.

41:04
    Hejcman zachytil puk v útočné třetině a pálil z otočky, jeho střela se ale zastavila na obránci před Pavlátem.

40:10
    Na buly vybojovali kotouč hosté.

40:01

I ve druhé třetině byli na ledě lepší domácí hokejisté Přerova, kteří své vedení navýšili prostřednictvím Radka Čípa. Ten proměnil nařízené trestné střílení. Třetí třetina začne přibližně v 19:43.

40:00

39:36
    Chomutovským hokejkám jakoby se puk vyhýbal, náznak zajímavější akce končí neuskutečněným zpracováním puku.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:42
    Forman vyslal Popelku do úniku středem kluziště, ten ale prudký pas nedokázal zpracovat.

38:02
    Ofsajd Přerova.

37:33
    Zubří aktivita stále brání Pirátům v rozjezdu, ti si po celou dobu utkání ještě nevybojovali souvislejší tlak.

36:33
    Kubešovu dalekonosnou ránu schoval Pavlát do lapačky, buly se odehraje po jeho pravé ruce.

36:20
    Zakázané uvolnění hostů.

35:52
    Pitule se dostal k odraženému puku, neváhal a pálil z nápřahu. Domácí brankář dobře zasáhl.

35:10
    Icing Přerova se nepíská, Dvořák dokázal hostující obránce přebruslit a za brankou se zmocnit kotouče.

34:28
    Llewellynův trest za zcela zbytečný zákrok vypršel, Chomutov hraje v plném počtu.

34:06
    Zbořilovu tvrdou ránu odrazil vedle branky někdo z hráčů stojících před Pavlátem.

32:50
    Obrovská šance Jakuba Navrátila, na kterého zívala odkrytá brána!

32:28
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Darby Llewellyn – 2 min., sekání).
    32:28 Radek ČÍP - 3:0

32:28
    Přerov právě vstřelil branku!
    RADEK ČÍP proměňuje trestné střílení a Zubrům tak zařizuje po polovině utkání tříbrankové vedení! Exekutor si přijel k Pavlátovi blíž a nakonec zvolil přízemní střelu mezi betony, se kterou uspěl! Přerov si navíc zahraje dvě minuty v další početní výhodě!

32:28
    Chomutov se po delší době dostal na dostřel Petráskovi, vzápětí ale propadl, Radek Číp v signalizované výhodě ujel a ještě byl faulován! Zubři tak pojedou trestné střílení!

31:27
    Icing Chomutova.

31:06
    I čtvrtá přerovská formace byla dosti aktivní poblíž brankoviště, stav ale zůstává nepozměněn.

30:41
    Zubři dál tvrdě ostřelují, Pavlát teď hosty podržel při dvou nebezpečných pokusech, při kterých se dokázal včas přemístit ze strany na stranu!

30:08
    Chomutovští už prchali do přečíslení natáhnutou holí ale Llewellyna odzbrojil Zbořil.

29:25
    Zbořil střílel od modré vedle, Pavlát přesto střelu jistil vyrážečkou.

28:36
    Chomutov sice puk po buly vyhodil, Hanáci se ale do útoku rychle vrátili a po přesné přihrávce vyslal do Pavlátovy masky jedovatou střelu Pšurný!

28:15
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Nicholas Schaus – 2 min., nedovolené bránění).

27:56
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

27:39
    Za zákrok proti Žovincovi sklidil ovace Michael Petrásek.

27:27
    Číp našel z ostrého úhlu křižným pasem Hejcmana, ten se ale u odkryté klece neprosadil!

26:45
    Zubři hostům znovu značně ztěžují rozehrávku, Havel čeká na lepší pohyb spoluhráčů za vlastní brankou.

25:13
    Běhal si všiml chumlu hráčů před Pavlátem a pálil, brankář hostů si ale na střelu udělal výhled a s jistotou zasáhl.

24:58
    Rychle po vhazování se snažil střílet i Zbořil, Pavlát dokázal zasáhnout.

24:52
    Hejcman střílel od modré, jeho rána končí zblokovaná v ochranné síti.

23:57
    Sklenář nebezpečně tečoval střelu Štochla, puk ale letěl mimo a nakonec se obratem do úniku na opačnou stranu dostal Pšurný! Tváří v tvář Pavlátovi ale neuspěl!

23:17
    Petrásek musel vytěsnit nebezpečnou Tomicovu ránu, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

22:55
    Zubři byli v útočném pásmu hodně aktivní a Chomutov jen se štěstím neinkasoval potřetí! Matouš Kratochvil pálil z nevelké vzdáleností přízemní střelou, Pavlát ji ale vestoje dokázal zneškodnit!

21:45
    Hosté první oslabení zvládli a hrají v plném počtu.

21:13
    Po Doležalové přihrávce se utvořilo mnoho prostoru před Zbořilem, Pavlát měl ale na jeho střelu ničím nerušený výhled.

20:39
    Zubři při kombinaci ztratili puk, Stloukal jej mohl vyvézt z vlastní třetiny ven.

20:06
    Zubři začínají druhou třetinu v početní výhodě, na buly ale uspěli hosté.

20:01

Úvodní třetinu zvládli lépe domácí, kteří byli směrem dopředu aktivnější a vybojovali tak dvě gólové trefy. Krátce po začátku klání nabral rychlost středem Číp, který zadovkou předal puk Darku Hejcmanovi a ten přesnou střelou otevíral skóre. Petrásek dlouho čekal na větší práci, to Pavlát jí měl dostatek. Vychytal osamoceného Popelku, i další velké šance Přerova, na Šimona Kratochvila, který projel celé hřiště a navrch přebruslil posledního obránce, už však nestačil. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:44
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Nicolas Hlava – 2 min., nedovolené bránění + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Filip Suchý.

19:21
    Poslední minuta už je pár desítek vteřin v pohybu, s pukem do útočné třetiny míří Svoboda.

18:54
    Piráti vyrobili před Petráskem menší závar, po kterém se do skvělé střelecké pozice dostal Kverka, skákavý kotouč ale nebylo snadné zkrotit a žádné větší nebezpečí tak z chomutovského pobytu v útočné třetině nevyplynulo.

18:15
    Oba týmy hrají v plném počtu.
    17:51 Šimon KRATOCHVIL - 2:0

17:51
    To se však nedalo říct o ŠIMONU KRATOCHVILOVI, který předvedl, že sílu v nohou má pořádnou a zvyšuje domácí náskok o druhu branku! Středem kluziště přebruslil posledního hráče soupeře a dostal se k zakončení, kdy prostřelil Pavláta mezi lapačkou a betonem! Asistence: Matouš Kratochvil.

17:14
    Na ledě je rázem více prostoru, obě mužstva ale cestu do útočné třetiny volí na pohled nejtrnitější možnou trasou.

16:15
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Doležal – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Radek Havel – 2 min., hrubost).

15:54
    U mantinelu nakonec vybojovali puk domácí, kteří se rázem dostali do přečíslení tři na jednoho, Dvořák ale přes couvajícího obránce neměl snadnou možnost přihrávky a zvolil střelu, která Pavlátovi nečinila velké problémy.

15:36
    U mantinelu poblíž Petráska probíhá přetlačovaná o kotouč, sudí nechávají hru plynout.

15:15
    Ofsajd hostů.

15:01
    Šimon Kratochvil nabral velkou rychlost podél levého mantinelu a mířil na zadní tyč, Pavlát si jeho střelu ale skvěle pokryl a vytáhl pohledný zákrok lapačkou.

14:21
    Zubři hrají směrem dopředu o poznání lehčeji než jejich sok! Číp hledal zpoza Pavlátovy klece volného Bergera, ten ale promáchl!

13:30

13:00
    Hra přerušena pro hostující hru vysokou holí, následuje komerční pauza.

12:34
    Ihned po vhazování si Pavlát připisuje další nesnadný zákrok, Bodákova střela totiž v mezikruží nabrala teč.

12:30
    Havel hrubě chyboval a puk ve vlastním pásmu poslal na hokejku volnému Popelkovi, který měl na zakončení proti Pavlátovi dostatek času! Nakonec ale zvolil střelu, kterou chomutovského gólmana nepřekonal.

11:58
    Nepřesná souhra teď Zubry vyhnala z útočné třetiny, ti se pokusí dobývat soupeřovo pásmo nanovo.

11:29
    Berger se po dlouhé nahrávce stihl tak tak natáhnout, icing Přerova se pískat nebude.

10:50
    Od vlastní branky rozehrává přerovský Krisl.

09:38
    Štochlovo nahození schoval Petrásek do lapačky, vhazovat se bude po jeho levici.

09:15
    Ofenzivní snahy hostů brzdí ofsajd.

08:57
    Po souboji u mantinelu zůstal ležet Jakub Navrátil a hra musela být přerušena. Jeden z klíčových hráčů Přerova zamířil s bolestivými výrazem ve tváři v doprovodu dalších na střídačku, domácí lavice a fanoušci se však zlobí, sudí totiž vylučovat nebudou.

08:20
    Po troufalém průniku Zbořila z vlastní obrany nabral rychlost u pravého křídla Moučka, jeho pokusu ale scházela větší přesnost.

07:53
    Forman přenechal kotouč Dvořákovi, ten jej poslal do Pavlátovy lapačky. Do přerovského útočníka se ale rychle po přerušení pustil Schaus. Menší potyčka první tresty nepřinese.

07:00
    Hra je znovu přerušena kvůli puku v ochranné síti. Tentokrát na straně Chomutova.

06:36
    Hosté uspěli na buly v útočném pásmu a Rýgl rozduněl Petráskův beton.

06:31
    Až nyní musel Petrásek hru přerušit, Žovinec nastřelil ze středního pásma hokejku Čípa, po které kotouč vyletěl vysoko do vzduchu a zapadl až do Petráskovy lapačky. Následuje krátká komerční přestávka. Na práci proti chomutovské ofenzivě však stále čeká.

06:04
    Pirátům se nedaří přejít modrou čáru, útok tak mohou znovu zakládat domácí.

05:21
    Petrásek stále čeká na zákrok, Schausova střela končí v síti nad mantinely.

04:43
    Zbořil čeká za vlastní bránou na prostřídání spoluhráčů.

03:59
    Piráti tratí puk za modrou čarou, útočit může Popelka.

03:08
    Z levého kruhu se Petráska snažil ozkoušet Stloukal, rána ale nebyla přesná.

02:30
    Zubři po usilovném napadání získali puk v útočné třetině, konkrétně Moučka se postaral o práci pro Pavlátovu vyrážečku. Kotouč končí v ochranné síti.
    01:21 Darek HEJCMAN - 1:0

01:21
    Zubři rychle otevírají skóre z první vyslané střely! Forman zvládl v rohu vlastního pásma souboj o puk se Žovincem a domácí mohli otočit hru směrem k Pavlátovi. DAREK HEJCMAN nabral rychlost středem kluziště a přesnou střelou zápěstím propálil chomutovského gólmana! Asistence: Radek Číp.

00:46
    Chomutovští napadají přerovskou rozehrávku, puk se vrátil zpátky do jejich pásma.

00:10
    Po úvodním buly puk zamířil na polovinu Přerova.

00:01

Utkání za malou chvíli začne, domácí Zubři dnes nastupují v dresech žlutých, hosté z Chomutova zápas odehrají v tavě modré sadě.

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Klimeš) – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil, Gazda, Běhal, Krisl – Doležal, Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Popelka, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, Dvořák.

Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – Havel, Schaus, Žovinec, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, Suchý, Chlouba – Sklenář, Kverka, Llewellyn – Svoboda, Šagát, Chrpa.

Rozhodčí: Doležal, Kašík – Hanzlík, Polák.

Hezký úterní podvečer z přerovské MEO arény, která dnes bude hostit předehrávku 56. kola mezi týmy HC ZUBR Přerov a Piráti Chomutov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 2. Hejcman (Číp), 18. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 33. Číp (TS) – 43. Hlava (Stloukal, Pitule)

HC ZUBR Přerov: Petrásek (Klimeš) – Forman, Kubeš, Bodák, Zbořil (A), Gazda, Běhal, Krisl (C) – T. Doležal (A), Pšurný, Navrátil – Berger, Hejcman, Číp – Popelka, M. Kratochvil, Š. Kratochvil – Süss, Moučka, F. Dvořák.
    Piráti Chomutov: Pavlát (Běhula) – R. Havel, Schaus, Žovinec, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica (C), Suchý, Chlouba – J. Sklenář, Kverka, Llewellyn – J. Svoboda, Šagát, Chrpa (A).

Rozhodčí: Doležal, Kašík – Hanzlík, Polák