NY Islanders – Montreal 2:6 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:3 (kon.)
Tampa – Boston 1:2 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 3:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 1:2 (po pr.) | Chicago – Anaheim 6:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:0 (kon.)
San Jose – Toronto 5:2 (kon.)
Dallas Stars
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Edmonton Oilers
Středa 04.03.2020, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (05:24:05)

Československá stopa:
    Radek Faksa (DAL) – 0+0, 3 střely, 2 hity, žádný blok, 1 ztráta puku, žádný zisk puku, 69% úspěšnost buly, čas na ledě 17:19
    Andrej Sekera (DAL) – 0+0, 2 střely, žádný hit, 1 blok, 2 ztráty puku, 1 zisk puku, čas na ledě 16:06

Tři hvězdy:
    1. Mikko Koskinen (EDM) – 42 zákroků, 97,7 %
    2. Alex Chiasson (EDM) – 1+0
    3. John Kligberg (DAL) – 1+0

V utkání jsme viděli tři přesilovkové branky, ta druhá v podání Edmontonu nakonec rozhoduje o osudu dnešního duelu. Stars měli více ze hry, ale nabídnuté možnosti nedokázali využít a to bylo rozhodující. Na góly hubený zápas nakonec rozklíčovalo prodloužení, ve kterém hosté využili zaváhání obrany Dallasu. Edmonton tak vítězí výsledkem 1:2 po prodloužení.

61:08 Alex CHIASSON - 1:2

61:08
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba Stephena Johnse píše tečku za příběhem dnešního zápasu. Bek Dallasu nedokázal puk odpravit do bezpečí a na středu zůstal osamocen ALEX CHIASSON. Strojově přesnou ranou na vzdálenější tyč nachytal Antona Chudobina, který předtím ve dvou velkých šancích vychytal Connora McDavida. Tentokrát už ale nezasáhl a Edmonton si i přes slabší střeleckou aktivitu odnáší dva body za vítězství v prodloužení. Bez asistence.

60:54
    A to je další zásah Antona Chudobina proti rychlému McDavidovi.

60:36
    Oddechový čas pro hosty.

60:36
    Esa Lindell ale při akci podrážel.

60:26
    První výpad v podání Roope Hintze nevyšel a na druhé straně se díky průniku Nugenta-Hopkinse nabídla gólovka Connoru McDavidovi. Chudobin vytáhl nejlepší zákrok večera.

60:01

V poslední dvacetiminutovce se hráči Dallasu konečně dočkali, když využili přesilovku zásluhou přesné trefy Johna Klingberga. Srovnání poslalo utkání do nadstavbové části, kde už je všechno otevřené. Domácí vedou na střely na branku poměrem 43:24, ale téměř nepřekonatelná aura Mikko Koskinena může hrát svou roli. Letos je Dallas v prodlouženích však mnohem úspěšnější a má i více zkušeností.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    Střela Johnse se absolutně nevyvedla, čeká nás prodloužení.

59:49
    Icing Adama Larssona dává možnost domácímu týmu. Ten má k dispozici 11,6 sekundy.

59:30
    Ještě jedno nahození Oilers, které ale sebral Alexandr Radulov.

59:02

58:48
    Střelecká produkce Stars se téměř úplně zastavila, až teď přišla zajímavá možnost, když se podařilo tečovat puk Radku Faksovi a Blakeu Comeauovi. Jenže kotouč ztratil veškerou svou energii.

58:18
    A Edmonton se osvobodí podruhé v krátkém čase.

57:36
    Seguin sice pohotově vypálil, i tak si ale do jeho rány stihl zakleknout Kris Russell.

57:02
    Adam Larsson předvedl své umění za brankou, když tělem poslal k ledu Radka Faksu. Jenže rozhodčí odklíčovali zákrok vysokou holí a je tu důležitá přesilovka Stars.

56:11
    A když už přišla rána Mira Heiskanena, přizvedla se o hradbu těl a skončila v ochranné síti.

55:20
    Corey Perry i John Klingberg bojují o kotouč, větší šance nejsou v posledních minutách k vidění, neboť nikdo nechce vyrobit chybu. Vše nasvědčuje tomu, že utkání může dojít do nadstavbové části.

54:23
    Na Radku Faksovi si v rohu smlsla hned dvojice soupeřů, včetně řízného beka Adama Larssona.

53:59
    Dlouhé nahození Oilers nekončí tentokrát zakázaným uvolněním, neboť na středu hřiště probíhalo hned několik osobních soubojů.

52:50
    Koskinen se po další ráně Gurjanova z ostrého úhlu přiblížil metě 50 zákroků, kterou v této sezoně už dvakrát překonal. Pokud by šel zápas do prodloužení, zřejmě by se mu to stalo i potřetí.

52:09
    Trojzákrok Koskinena, poslední rána šla z hole Miro Heiskanena, ještě před ním zkoušel na brankovišti dorážet Blake Comeau, ale finský brankář zase pro jednou ukázal své dovednosti.

51:14
    V souboji přišel o svou hůl Roope Hintz. Bez náčiní mohl jen stěží zakončovat z nebezpečného místa pro střelu.

50:31
    Nealův přechod přes modrou čáru možná nebyl úplně v pořádku, protože Chiasson si s pukem na holi dával hodně na čas. Jenže fanoušci v Texasu si nemusí stěžovat, hosté se ihned kotouče nedobrovolně zbavili.

50:16
    Chudobin kontroluje i další kotouč mířící k jeho výstroji a následuje komerční pauza.

49:47
    Andreas Athanasiou sice ve středním pásmu nabral slušnou rychlost, jenže neměl komu přihrát a Anton Chudobin skvěle přečetl jeho záměr. Střelu pokryl, když si vyjel možná tři metry před brankoviště.

48:53
    Leon Draisaitl ani díky své technické vybavenosti teď nepřekonal modrou čáru a Edmonton se znovu musí bránit.

48:37
    Zase velmi svižná kombinace, kterou se teď Stars prezentují čím dál častěji. John Klingberg zkoušel znovu štěstí, tentokrát ale pálil z méně výhodné pozice a také proto nebyl zdaleka tak efektivní.

47:59
    A přerušuje se pro zakázané uvolnění domácího celku.
    46:42 John KLINGBERG - 1:1

46:42
    Dallas právě vstřelil branku!
    I Stars dokázali využít svou početní převahu. Alexandr Radulov vytáhl kotouč z rohu kluziště, předeslal jej na Jamieho Benna a ten pokračoval v kombinaci až na JOHNA KLINGBERGA. Rána švédského obránce konečně našla okénko v postoji Mikka Koskinena a zapadla do horního víka. Krásný gól znamená srovnání stavu. Asistence: Jamie Benn a Alexandr Radulov.

46:12
    Velmi rychlá sehrávka na jeden dotek našla hůl Jamieho Benna, ten ale nedal.

45:58
    Andreas Athanasiou fauluje už podruhé v utkání, neboť nedokázal reagovat na rychlý pohyb Roopeho Hintze, kterého podrážel.

44:52
    Ethan Bear přešlapoval po modré čáře, nakonec se ale odhodlal k pokusu, na který Anton Chudobin velmi dobře viděl.

44:35
    Nedomluvená akce končí icingem domácího celku. Benn mezitím ještě diskutuje s rozhodčím, už ale zpětně nic nezvrátí.

44:19
    Zásah do obličeje Jamieho Benna, ale k velkému znepokojení domácích fanoušků se pokračuje ve hře. To měly být dvě minuty pro Tylera Ennise.

43:38
    No a John Klingberg doručil ránu od modré čáry, kterou ale neprotečoval Jamie Benn. Koskinen přišel o svou hůl, po vyhození puku ji ale sbírá z ledu.

43:27
    John Klingberg sledoval kotouč mířící do ochranné sítě, vhazování se bude konat v útočném pásmu Dallasu.

42:30
    Na druhé straně zajímavý pokus Alexe Chiassona prakticky z rohu kluziště. Není divu, že jen prolétl brankovištěm.

42:16
    Blake Comeau překonal modrou čáru a nabízel se spoluhráčům. Akci zakončil Mattias Janmark, ale u pravé tyče nebyl dostatečně aktivní.

40:59
    Zatím pouze slovní výměna mezi Jamiem Bennem a Zackem Kassianem, uvidíme, jestli jejich rozbroje přerostou v pěstní souboj.

40:41
    Denis Gurjanov odchází na střídačku se sklopenou hlavou, neboť už se nepropracoval k zakončení po nahození od modré linie.

40:19
    Otočka Connora McDavida vyústila v ránu vedle klece, pak se ještě od modré čáry pokoušel kloudně zakončit Nurse, ale i on pálil vysoko nad.

40:11
    Okamžitě nastává zakázané uvolnění Dallasu a hra se stěhuje před Chudobina.

Úspěšnost buly: 68,4 % : 31,6 %

Druhá třetina dokonale navázala na své první dějství, přesto se několik rozdílů našlo. Tak zaprvé, viděli jsme konečně branku, to když ve 28. minutě překonal všechny překážky přesilovkovou trefou Ryan Nugent-Hopkins. Po něm už se do střelecké listiny nikdo další nezapsal, přestože hosté měli k dispozici více než minutu dlouhou přesilovku pěti mužů proti třem mušketýrům. Více ze hry měli opět domácí Stars, ale ani dvě rány z voleje v podání Tylera Seguina se neujaly. Brankoviště totiž začaroval Mikko Koskinen. Do poslední části zápasu se díky něj půjde za stavu 0:1 a to už v 4:26.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:52
    Ještě závěrečná snaha Blakea Comeaua, jenže finský brankář ve službách Oilers si udrží čisté konto i v této třetině.

39:02
    Andreas Athanasiou dostal po opuštění trestné lavice krásnou lobovanou přihrávku do jízdy, jenže byl poněkud z úhlu. Jeho nájezd tak bez větších potíží vyřešil Chudobin.

38:55
    Radulov ze středu pálí vedle.

38:31
    Joe Pavelski u modré čáry ztratil puk a byl hodně rád, že Leon Draisaitl už neměl síly k tomu, aby vyrazil na protiútok.

38:15
    Vzduchem se těsně před brankovištěm proletěl Jamie Benn. Hra se přerušuje, volný puk uzmul Koskinen.

37:36
    Dallas od začátku ostřeloval branku soupeře, nejprve se k dvěma ranám propracoval Denis Gurjanov, po něm to od modré zkoušel Miro Heiskanen, ale Mikko Koskinen dnes nehodlá za svá záda pustit jediný puk.

37:02
    Andreas Athanasiou poté fauluje, dvě minuty za hákování.

36:51
    Za vlastní svatyní zkontroloval situaci Kris Russell, kterého se jal otravovat Tyler Seguin.

36:05
    Jamie Oleksiak si dával při rozehrávce na čas, ale stále relativně nová posila Oilers Andreas Athanasiou ho přesto nedokázal nachytat v útočném pásmu.

35:48
    A komerční přestávka poté, co Riley Sheahan pohořel na dalším zákroku ruského brankáře s kazašskými kořeny Antona Chudobina.

35:38
    Domácí v plném počtu. Velká podpora fanoušků Stars, kteří se vypořádali s více než minutovým oslabením tří hráčů proti pěti.

35:12
    Atak na Antona Chudobina v jeho vlastním pracovišti se možná dal ocenit dalším trestem, tentokrát na straně hostí. Pokračuje se ale ve hře, Stars výtečně brání.

34:41
    A McDavid do třetice kazí. James Neal mu nabídl hodně prostoru na levé straně, ale rána mu sjela a kotouč končí až za Koskinenem. Stars už hrají ve čtyřech.

34:23
    Stars se opět osvobodili poté, co nevyšel ani druhý průnik Connora McDavida.

33:49
    McDavidům pas nenašel hokejku Chiassona, který je tradičně zaparkován na hraně brankoviště.

33:38
    A Comeau dělá velkou chybu v útočném pásmu, když fauloval krosčekem Nurse. Přesilovka pět na tři pro Oilers.

32:52
    Zákrok mimo dění předvedl Corey Perry na hlavní hvězdu Edmontonu, Connora McDavida. Jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění.

32:40
    Útok domácího celku podpořil Miro Heiskanen, na jehož hůl se snášela přihrávka Tylera Seguina. Nakonec byl o něco rychlejší, než si situace žádala.

31:45
    Tyler Ennis vykonal výbornou práci, když protečoval kotouč do útočného pásma a nepískal se tak icing. Jenže v útoku hosté dlouho nepokračovali.

31:25
    Poměr střel na branku je momentálně dokonce 25:9 pro domácí celek. Přesto vedou hráči Edmontonu.

30:50
    Denis Gurjanov vyhrál stíhací závod o puk, který pak ale nedokázal předat do jízdy Radku Faksovi. V rohu hřiště se celá akce nakonec definitivně zastavila.

29:58
    Až Mattias Janmark dobrým zásahem vyhnal hosty do střední třetiny hrací plochy a společně se svými spoluhráči odchází střídat.

29:20
    Matt Benning se neprosadil dalekonosnou ranou, Edmonton se ale poměrně dlouho drží v útočném pásmu.

28:23
    Tyler Seguin si dnes nevzal gólovou hokejku. Z dobré pozice v mezikruží poslal kotouč vedle brány.

27:50
    A okamžitě přišla velká šance i na druhé straně, Tyler Seguin ale na své zakončení neměl dostatek prostoru a tak bekhendem nechal vyniknout Mikko Koskinena v brance Edmontonu.
    27:24 Ryan NUGENT-HOPKINS - 0:1

27:24
    A hosté se vzhledem k průběhu zápasu překvapivě ujímají vedení. RYAN NUGENT-HOPKINS využil clony Alexe Chiassona, který zaměstnal brankáře Antona Chudobina. Vytáhl kotouč do kruhu pro vhazování a odtud vyslal jedovatou ránu, která ideálně zapadla k přední tyči. Využitá přesilovka znamená důležitou změnu ve vývoji utkání. Asistence: Darnell Nurse, Leon Draisaitl.

27:00
    Přesilovka vypadá rozhodně lépe, ale ani Connor McDavid neuspěl se svým objetím branky.

25:42
    Alexandr Radulov Chiassonovi neumožnil klidné zakončení, když jej krosčekoval.

25:42
    Z ničeho nic to mohlo být 0:1. Zase se ukázala genialita McDavida, který celou akci vymyslel, a volný Alex Chiasson napálil levou tyčku. Pak přichází faul Radulova.

25:04
    Miro Heiskanen přihrál kotouč dopředu, jenže opět až příliš tvrdě. Puk se dostal ke Koskinenovi, který hostům po delší proluce umožní klidnou rozehrávku.

24:21

23:52
    Až teď Stars poprvé opouštějí útočné pásmo, když jim nevyšla souhra před branku a sami se dostali za modrou čáru.

23:15
    Tyler Seguin je hodně hladový po gólu, ale Mikko Koskinen začaroval prostor mezi třemi tyčemi. Zlikvidoval dvě rány příklepem z dílny ostrostřelce Dallasu, hlavně ta druhá, kdy stál na hraně brankoviště, byla opravdu nebezpečná.

22:51
    Klingberg kombinuje s Pavelskim, ale střela Stars nepřichází.

22:21
    Skvělý forčeking Tylera Seguina donutil k faulu Leona Draisaitla. To je jeho druhý trest v utkání, tentokrát kvůli sekání.

21:35
    Příhrávka Ethana Beara našla za brankou Yamamota, jenže Oilers se zdržují pouze u mantinelu a do středu se neženou.

21:02
    A Radek Faksa odmítá další velkou šanci. Stál teď úplně sám na středu, jenže Koskinen je prakticky nepřekonatelný a puk čape do lapačky.

20:18
    John Klingberg nahodil puk od modré čáry a to byla velmi šikovná teč Roopeho Hintze. Perfektní zásah Koskinena, který zareagoval na změnu směru kotouče.

Úspěšnost buly: 65,2 % : 34,8 %

Úvodní perioda nepřinesla jediný puk, který by protnul brankovou čáru. Skóre zůstává bezgólové i po dvaceti minutách hry. Blíže k úspěchu měl rozhodně Dallas, který si vypracoval několik zajímavých možností, snad největší šanci pak Alexandr Radulov, když nedokázal bekhendovou kličku přetavit v radost domácího celku. To hosté z Edmontonu byli poměrně značnou část první třetiny neviditelní, až v závěru je mohl poslat do vedení Ethan Bear, ale z ideální střelecké pozice trefil pouze nachystaného Antona Chudobina. Uvidíme, jak se tempo změní s nadcházející částí zápasu. Ta začne zhruba v 03:33.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:08
    To platí i po skvělém buly v podání Radka Faksy a okamžité střele Johnse, která zapadla do rukavice Mikka Koskinena.

19:06
    K ráně od levého mantinelu se neprocpal Joe Pavelski a všechno nasvědčuje bezgólové první třetině.

18:26
    Jason Dickinson se dostal do prostoru za brankou, odkud už ale nevymanévroval do nebezpečnějších míst.

17:53
    Jujhar Khaira ohrožoval klec Stars a následně přišla také rána Darnella Nurse a po ní menší strkanice v rohu. Nezapomeňme ale na skvělý zásah Chudobina, který dlouho neměl práci, přesto tentokrát musel zakročit třikrát během necelé minuty.

17:39
    Icing domácího celku po rychlém průniku Connora McDavida. Ten ale zakončoval z ostrého úhlu a neměl tak moc prostoru, kudy by touš procpal do brány.

17:02
    Corey Perry vyčkával před brankou na pas Mira Heiskanena, ani s nataženou holí ale na puk nedosáhl. Pak Fin pálil z prostoru před bránou sám, ani on ale vinou bloku Ethana Beara neuspěl.

16:46

16:25
    A teď se pro změnu hráči Stars vyhnali sami.

15:53
    Dvakrát v krátkém čase se podařilo Edmontonu vyhodit.

15:31
    Nakonec se ke střele odhodlal Tyler Seguin, pokus z levé strany ale neměl velké šance uspět.

15:13
    Radulov i se štěstím udržel kotouč u modré čáry a pokračuje kostrbatá rozehra Dallasu.

14:46
    Na trestnou lavici si půjde sednout nejproduktivnější hráč ligy. Leon Draisaitl odpyká trest pro příliš mnoho hráčů na ledě. Na vině je James Neal, který se jako šestý muž nechtěně dotkl kotouče bruslí.

14:40
    Corey Perry netrefil nabídku ze vzduchu, to bylo ale technicky skutečně těžce proveditelné zakončení.

13:49
    Jason Dickinson pálil ze středu okamžitě po vhazování, k dorážce se ještě procpal i Denis Gurjanov, jeho bekhendový pokus ale nějakým zázrakem opět zastavil Koskinen.

13:40
    Dlouhá průniková přihrávka prošla až ke Koskinenovi, který raději pokryje puk.

13:33
    A kotouč se po nahození Ennise dostává do ochranné sítě, to bude vhazování ve středovém kruhu.

13:02
    Kailer Yamamoto teď dvakrát nezastihl rychlou černou pryž u modré čáry a puk tak sbírá znovu Dallas.

12:31
    Alexandr Radulov se pokoušel o bekhendové zakončení z bezprostřední blízkosti, na první gól se ale bude čekat po dalším skvělém zákroku Koskinena. Nenechal se nachytat ani klamavými pohyby rameny.

12:05
    Nabídka Jamese Neala na Jujhara Khairu měla oči, ale na hůl útočníka Edmontonu nedošla.

11:40
    Kassian stál v brankovišti, a tak nemohl pokračovat ani Darnell Nurse. Přesto má Chudobin svůj třetí zákrok v této třetině.

11:07
    Hra se pak znovu zastavuje u Koskinena, který raději podržel kotouč.

10:21

10:14
    James Neal dostal šanci pálit v samotném závěru přesilovky, ale znovu to byla velmi nepřipravená pumelice.

09:36
    Teď dokonce Blake Comeau zkoušel forčekovat v útočném pásmu a jen těsně neuspěl. Na druhé straně střela Connora McDavida, vcelku jasně čitelná.

09:07
    První speciální formace Dallasu skvěle funguje, pak navíc přichází ofsajd Leona Draisaitla. Edmonton se nezdá být v pohodě.

08:45
    A další okamžité vyhození, Oilers ani pořádně nevstoupili za modrou čáru.

08:23
    Stars začínají skvěle a posílají puk až ke Koskinenovi.

08:21
    Stephen Johns dává kanadskému klubu naději poté, co sáhl k faulu v obranné třetině. Do této chvíle Oilers prakticky nevystřelili nebezpečně na branku, teď mají šanci na nápravu. Dvě minuty za podrážení Jamese Neala.

07:08

06:53
    Heiskanenova rána hrozila gólem, Koskinen si totiž vůbec nebyl jistý svým zákrokem. Pak se ale Edmonton naposledy osvobodil a bude hrát s pěti bruslaři.

06:18
    Rychlá akce vyústila v přihrávku na Roopeho Hintze, jenž z ideálního místa vůbec netrefil. I proto pak Edmonton znovu vyhodil.

05:50
    Rozehrával Klingberg, Blake Comeau zachytil puk u pravého mantinelu, pak se ale Oilers daří vyhození.

05:08
    Nenápadný háček Khairy a je tu první vyloučení. Edmonton je v oslabeních skvělý, nachází se dokonce na druhém místě v NHL.

04:35
    Jamie Oleksiak skvěle zapracoval u modré čáry a střelou hrozil Jamie Benn. Tentokrát se jeho pokus nedostal ani do prostoru tří tyčí.

04:20
    Miro Heiskanen zkusil propagační ránu od levého mantinelu, nic složitého pro Koskinena.

03:48
    A před brankou stál úplně sám Roope Hintz. Rychlá stahovačka mu nepomohla k tomu, aby překonal Koskinena, nicméně Edmonton působí až mdlým dojmem.

03:12
    Také Ethan Bear neposlal puk dál než na hůl Esy Lindella, ke kterému se odrazila střela Gurjanova. Následná dorážka v brance neskončila.

02:21
    Zack Kassian dlouhým obloukem poslal kotouč na Riley Sheahana, ten se prodral do útočného pásma, kde ale velkou spoušť nenadělal.

01:50
    Příliš agresivně teď přihrál Corey Perry na hůl Tylera Seguina. Ten stál sice v dobré pozici, ale puk nezpracoval před brankovou čarou.

00:47
    A Koskinenovu pozornost poprvé otestoval Denis Gurjanov, jeho rychlý výjezd z levé strany se zastavil o beton finského brankáře.

00:20
    Roope Hintz neuspěl se svým prvním atakem za brankou.

00:01

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell, Johns, Heiskanen, Sekera, Oleksiak – Perry, Seguin, Ja. Benn – Gurjanov, Dickinson, Hintz – Comeau, Faksa, Cogliano – Radulov, Pavelski, Janmark.

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, Jones, A. Larsson, K. Russell, Benning – Ennis, McDavid, J. Archibald – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Athanasiou, Sheahan, Kassian – Neal, Khaira, Chiasson..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dallasu se v letošní sezóně daří nad očekávání. Za 65 zápasů získal 81 bodů s bilancí 37-21-7. V celé lize jim patří sedmé místo, v Západní konferenci je třetí a to samé také v Centrální divizi. Stars se letos ale příliš nedaří směrem do ofenzivy.

Vstřelili pouhých 175 gólů, což je sedmý nejhorší útok. Naopak obrana je naprosto skvělá, když inkasovala pouze 165 gólů, což je druhá nejlepší defenziva. V přesilovkách se Dallas řadí k lepšímu průměru s využitím 21,7%. Oslabení je průměrné. Stars ubránili 80,9%.

Nejproduktivnějším hráčem Stars je Tyler Seguin. Ten má na svém kontě 50 bodů (17+33) a je zároveň nejlepším nahrávačem týmu. Druhým je Jamie Benn s 38 body (19+19). Benn je pro změnu nejlepším střelcem týmu. Třetím nejvíce bodujícím hráčem je Alexandr Radulov s 33 body (15+18). Nejproduktivnějším obráncem je pak Miro Heiskanen s 33 body (8+25).

V brance se točí dva brankáři s výbornými čísly. Ben Bishop zasáhl do 42 zápasů a má úspěšnost 92,1% a průměr 2,49. Druhým gólmanem je Anton Chudobin, jenž naskočil do 28 duelů s úspěšností 93% a průměrem 2,23.

Dallas Stars – St. Louis Blues 1:5

Olejáři mají dobře našlápnuto k play off. Za 66 zápasů uhráli 78 bodů a v ligové tabulce jim patří jedenácté místo. V Západní konferenci drží pátý flek a v Pacifické divizi je druhý.

Edmonton patří směrem dopředu k lepšímu průměru ligy, když dokázal vstřelit už 210 gólů. V počtu inkasovaných branek se řadí k průměru soutěže. Oilers inkasovali 202 branek. Nejlepší v celé soutěži je Edmonton v přesilových hrách, když jich využil 29,7%. Oslabení má druhé nejlepší. Ubráněné číslo je 84,4%.

Nejproduktivnějším hráčem Edmontonu a celé NHL je Němec Leon Draisaitl se 107 body (43+64). Je také nejlepším střelcem a nahrávačem týmu. V posledním zápase si připsal dokonce pět bodů za čtyři branky a jednu asistenci. Druhý nejvíce bodujícím hráčem týmu a celé ligy je Connor McDavid s 94 body (32+62). Třetím do party je Ryan Nugent-Hopkins s 56 body (19+37). Nejproduktivnějším bekem pak je Oscar Klefbom s 33 body (5+28).

V brance se střídají dva gólmani. Do 37 zápasů naskočil Mike Smith, úspěšnost má 90,5% a průměr 2,88. Mikko Koskinen chytal v 34 duelech s úspěšností 91% a průměrem 2,89.

Edmonton Oilers – Dallas Stars 4:5 pr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 47. J. Klingberg (Ja. Benn, Radulov) – 28. Nugent-Hopkins (Nurse, Draisaitl), 62. Chiasson