NY Islanders – Montreal 2:6 (kon.) | NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Pittsburgh – Ottawa 7:3 (kon.)
Tampa – Boston 1:2 (kon.) | Winnipeg – Buffalo 3:1 (kon.) | Minnesota – Nashville 3:1 (kon.)
Dallas – Edmonton 1:2 (po pr.) | Chicago – Anaheim 6:2 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:0 (kon.)
San Jose – Toronto 5:2 (kon.)
HC Baník Sokolov
8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
SK Trhači Kadaň
Středa 04.03.2020, 18:00 • Zimní stadion Sokolov • Chance liga - o účast v předkole • 27. kolo

Ze sokolovského zimního stadionu, který momentálně oslavuje trenéra Karla Mlejnka, se s Vámi v letošní sezóně loučím! (20:15:26)

Poslední domácí utkání premiérové sezóny v Chance lize vyšel Baníku Sokolov náramně. Svého soupeře zespodu tabulky rozstříleli sokolovští nakonec 8:0! O osm branek se podělilo osm různých střelců. Kapitán Tomáš Rohan se podílel na výhře čtyřmi body za gól a tři asistence.

59:59
    Jan Bednář symbolicky uzavřel zákrokem lapačkou příběh dnešního zápasu.

59:27
    Vhazování ve středním pásmu, domácí fanoušci už slaví vítězství v posledním domácím utkání sezóny.

58:58
    O čisté konto se snažil Bednáře připravit František Wágner, domácí gólman byl proti.
    58:17 Petr PŘINDIŠ - 8:0

58:17
    Baník právě vstřelil branku!
    Osmým dnešním střelcem se stává PETR PŘINDIŠ. Domácí obránce trefil krásnou a hlavně přesnou střelou pravý horní růžek Štěpánkovy branky. Asistence: Matěj Zadražil.

58:00
    Z tlačenice za brankou Jana Bednáře vydolovali puk domácí v době, kdy do konce utkání zbývají dvě minuty.

57:05
    Křehlík poslal chytrou přihrávku přes obránce na Jiskru. Mladý útočník zkusil překvapit Štěpánka zpoza tyčky, kadaňský brankář nakonec našel puk pod betonem.

56:45
    A když už se Kadaň dostala do útoku, zastavilo ji postavení mimo hru.

56:20
    Domácí hráči kombinují v útočném pásmu a v klidu kráčí za vítězstvím.

55:41
    František Wágner objel branku a zkusil rychle vystřelit. Bednářovi sice puk vypadl z náruče, dokázal ho však hbitě zalehnout.

54:45
    Stadionem se nese pokřik "Deset, deset!" Domácí hokejisté na to mají ještě něco málo přes pět minut.

54:18
    Z vrcholu levého kruhu zkoušel střílet David Tureček, ale nemířil přesně.
    53:01 Michael ČEJKA - 7:0

53:01
    Sedmá branka Baníku, sedmý střelec. Střelu Hrubce dotlačil za záda hostujícího brankáře MICHAEL ČEJKA – 7:0. Asistence: Matouš Hrubec.

52:54
    Na druhé straně po rychlém útoku zastavil Štěpánek střelu z pravého kruhu Martina Berčíka.

52:21
    Křemen namazal mezi kruhy Žolobovovi, který ve vyložené šanci netrefil branku!

51:42
    Nyní puk skončil v boxu trestoměřiců a vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.

51:22
    Hosté se zamotali na útočné modré čáře a jejich vstup do pásma Baníku přerušil ofsajd.

50:45
    Hned po buly pálil Petr Vodička příliš vysoko.

50:42
    Puk mimo kluziště, následuje vhazování před brankou Olivera Štěpánka.

50:11
    Bednář nyní nepřesně rozehrál na hůl Zemana, jeho ránu zastavil obětavým zákrokem Jiskra.

49:18
    Kadaň ve zbytku přesilovky nic nevymyslela, naopak na druhé straně málem ujel z trestné lavice se vracející Matouš Hrubec.
    48:41 Tomáš ROHAN - 6:0

48:41
    Domácí zvyšují ve vlastním oslabení už na 6:0. Krásnou kombinaci v úniku dvou proti jednomu zakončil kapitán TOMÁŠ ROHAN. Asistence: Adam Křemen.

48:10
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale zatím se dostali jen k nepřesné střele Wágnera.

47:27
    Kadaň už je kompletní a začíná jí zkrácená přesilovka.

47:12
    Bude se hrát ve čtyřech. Matouš Hrubec vyloučen na dvě minuty za podrážení.

46:52
    Nájezd dvou na jednoho Zemana s Žolobovem ukončila nepřesná přihrávka obránce Kadaně Denise Zemana.

46:26
    Z dobré pozice přestřelil Štěpánkovu branku Jan Grim.

45:27
    Následně se hákováním provinil František Wágner a Baník si zahraje přesilovou hru.

45:19
    Obrovská šance i na druhé straně! Jaroslav Kůs ujel domácí obraně, jenže sám před Bednářem nic nevymyslel a přestřelil.

44:36
    Matouš Hrubec prostrčil puk před branku na Berčíka, toho skvěle vychytal Oliver Štěpánek!

44:11
    Turečkovo nahození propadlo až ke Štěpánkovi, který ho vyrazil do rohu.

43:37
    Baník už je v plném počtu, ubránil i čtvrté oslabení.

43:25
    Jakub Wojnar si najel do levého kruhu, jeho střelu vyrážečkou zastavil Jan Bednář.

43:00
    Znovu vyhazuje Kadeřávek a domácí mohou v klidu vystřídat.

42:30
    Další neúspěšný pokus o založení útoku Kadaně, která musí znovu rozehrávat až ze svého pásma.

42:02
    Kadeřávkovi se podařilo vyhodit až ke Štěpánkovi.

41:37
    Za Bednářovou brankou zasáhl Patrik Michálek vysokou holí obránce Zemana a odsedí si za tento prohřešek dvě minuty.

40:45
    Do prvního útoku se snažili dostat domácí, ale Vodičkovu přihrávku zblokovala obrana Kadaně a Zabloudil vyváží puk do středního pásma.

40:01

Za potlesku tribun i všech nastoupených hokejistů byl předán šek na více než 65 tisíc korun. Za malou chvilku padne úvodní buly poslední třetiny.

Hráči obou celků už nastupují na led, než však začne třetí třetina, proběhne na ledě předání šeku pro mladého sokolovského hokejistu Standu a jeho rodiče. Standa v současné době bohužel bojuje s leukémií. Klub HC Baník Sokolov a město Sokolov se rozhodli věnovat dnešní utkání právě rodině malého Stáni.

Po druhé třetině je tady na Zimním stadionu v Sokolově velmi pravděpodobně rozhodnuto. Domácí navýšili skóre už na 5:0. Po pátém inkasovaném gólu Kadaň střídala brankáře a Oliver Štěpánek zatím překonán nebyl. Třetí třetina začne zhruba v 19:32.

40:00

39:50
    Michael Čejka se dostal k dorážce jeho vlastní střely, následně se k němu puk znovu odrazil, ale ani na třetí pokus sokolovský útočník neuspěl.

39:00
    Kadaň znovu vyhodila před celé hřiště, do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

38:45
    Nyní už jsou hráči Baníku zpátky v útočném pásmu a snaží se kombinací rozhýbat čtveřici bránících soupeřů.

38:10
    Hostům se podařilo vyhodit až k Janu Bednářovi.

37:21
    Hodně hloupé vyloučení. František Wágner putuje na trestnou lavici za nesportovní chování, když po nepovedené střele vztekle rozlámal hokejku.

36:45
    Tomáš Křehlík vybojoval puk ve středním pásmu, zavezl ho do pravého kruhu, odkud hledal hůl Petrova. Přihrávka ale nebyla přesná a domácí se k zakončení nedostali.

35:48
    Hrubec zavezl puk do útočného pásma, následně byl u mantinelu tvrdě, ale čistě, sražen Michaelem Foltýnem.

34:50
    Kadaň se už v plném počtu hnala do útoku, hned za modrou čarou však hostující útočník ztratil puk.

34:28
    Dělovka Petra Přindiše zaduněla jen o zadní mantinel a přesilovka domácích pomalu končí.

33:50
    Sokolov dál drží puk v útočném pásmu, hosté jsou v oslabení pod velkým tlakem.

33:28
    Další střela Urbana, znovu proletěla těsně vedle pravého rohu Štěpánkovy branky.

33:04
    Po přihrávce Přindiše střílel z pravé strany Tomáš Urban mimo.

32:36
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Tomáš Koblížek – 2 min., vražení na hrazení).

32:08
    Tvrdou ránu Jaroslava Kůse vyrazil Jan Bednář před sebe, kde si s pukem poradila sokolovská obrana.

31:41
    Dva na jednoho během krátké chvíle i na druhé straně! Dubský přihrával Rindošovi, ten na puk před odkrytou brankou nedosáhl.

30:56
    Velká šance na druhé straně! Vít Jiskra našel křižnou přihrávkou Michaela Čejku, který nedokázal puk dostatečně zvednout a trefil jen beton Olivera Štěpánka.

30:25
    Jurij Žolobov projel celým útočným pásmem, objel branku a snažil se zasunout puk za tyč. Bednář byl pozorný.

29:58
    Od modré čáry střílel obránce Zeman, puk mimo led tečoval Tomáš Křehlík.

28:50
    V oslabení ujel Adam Křemen, který nechal vyniknout gólmana Štěpánka! Ten si připsal první těžký zákrok tváří v tvář sokolovskému útočníkovi.

28:30
    Po delší době se do útoku dostala také Kadaň. Petr Vodička si při bránění soupeře pomohl hákováním a už si sedá na trestnou lavici.

27:19
    Proti kadaňské brance se valí další a další sokolovské útoky, naposledy si obrana hostů poradila s Vítem Jiskrou.

25:06
    Pět branek, to už bylo moc na hostujícího brankáře Galušku, který pouští do branky kolegu Olivera Štěpánka.
    25:06 David TUREČEK - 5:0

25:06
    Sokolovským zimním stadionem zní píseň Pátá. Po přihrávce kapitána Rohana se prosadil DAVID TUREČEK a skóre už je 5:0. Asistence: Tomáš Rohan.

24:25
    Sokolovským další založení útoku nevyšlo, dostali se však znovu ke kotouči a nyní v klidu kombinují ve středním pásmu a hledají cestu do pásma soupeře.

22:55
    Hned po buly střílel z levého kruhu Martin Berčík do tyče!
    22:44 Tomáš KŘEHLÍK - 4:0

22:44
    Domácí přesilovou hru bleskově využívají! Střelu Kadeřávka od modré čáry tečoval za záda kadaňského brankáře TOMÁŠ KŘEHLÍK. Asistence: Patrik Kadeřávek a Tomáš Rohan.

22:34
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za podražení míří na trestnou lavici Jakub Wojnar.

22:18
    Na druhé straně zasáhl Bednář proti střele Homera a vhazovat se bude v obranném pásmu Baníku.

22:04
    V další šanci se objevil Tomáš Křehlík, jeho pokus brankář Galuška vyrazil.
    21:05 Adam KŘEMEN - 3:0

21:05
    Také do druhé třetiny nakonec vstoupili domácí rychlou brankou. Křemenovu střelu ještě stačil Galuška vyrazit, v následné skrumáži na brankovišti se PETRU VODIČKOVI podařilo dostrkat puk až do sítě. Asistence: Adam Křemen a Tomáš Urban.

20:20
    Zadražil si vyjel zpoza branky a zkoušel z úhlu prostřelit kadaňského brankáře. Těsně minul.

20:01

Je za námi první třetina utkání mezi Baníkem Sokolov a kadaňskými Trhači, po které domácí zaslouženě vedou o dvě branky. Skóre otevřel už po 19 sekundách hry Otakar Šik, v 16. minutě zvyšoval jeho kolega z první formace Matěj Zadražil. Kadaň sice také měla několik šancí, Bednáře se jí však zatím překonat nepodařilo. Druhá část začne přibližně v 18:47.

20:00

19:40
    Tomáš Koblížek čekal na útočné modré na dlouhou přihrávku, kterou také dostal, ale Vodička byl na správném místě a zabránil hostujícímu útočníkovi v cestě k brance.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:34
    Z levého kruhu zkoušel na druhé straně střílet Richard Záruba, Galuška jeho ránu dobře viděl a připsal si další zákrok.

17:58
    Žolobov před brankou tečoval střelu jednoho z obránců, Bednář na poslední chvíli stačil puk odrazit hokejkou.

17:49
    Střela švihem Zdeňka Zabloudila našla přesně lapačku sokolovského gólmana.

16:35
    Kadaň kombinuje v útočném pásmu, má tlak, ale k ohrožení Bednářovy branky se zatím ne a ne dostat.

15:57
    První přesilovku si zahrají hosté, na trestnou lavici už míří za hákování obránce David Tureček.
    15:27 Matěj ZADRAŽIL - 2:0

15:27
    Do dobré pozice před brankou si najel MATĚJ ZADRAŽIL, který našel mezeru ve výstroji Galušky a zvyšuje na 2:0 pro domácí. Asistence: Jan Grim.

15:08
    Hrubec našel před brankou volného Berčíka, který zblízka neprostřelil gólmana Galušku.

14:47
    Sokolovský ofsajd posouzený jako úmyslný, hra se stěhuje před Jana Bednáře.

14:11
    Střela Urbana vypadla Galauškovi pod rukou a puk už pomalu mířil do branky! Kadaňský gólman po něm stačil včas sáhnout lapačkou.

13:22
    Hra ve čtyřech zatím příliš pěkných akcí nepřináší, další útok rozehrají od své branky Baníkovci.

12:05
    Nejaktivnější byli ve strkanici domácí Čejka a kadaňský Eliáš, kteří už sedí na trestné lavici. Oba dostali po dvou minutách za hrubost.

12:05
    Za Gajdůškem nyní zvonila tyč! Následně se u branky Kadaně strhla menší šarvátka, za kterou se budou rozdělovat tresty.

11:20
    Na druhé straně jel sám na Galušku Adam Křemen, gólman Kadaně výborně zasáhl betonem!

10:40
    Vodičkovu střelu zblokoval Koblížek, který se hnal spolu s Wágnerem do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný však ve velké šanci minul!

09:35
    Po divokém úvodu se hra trochu zklidnila, ani jeden tým se nyní nedokáže dostat do zakončení, které by mělo šanci ohrozit soupeřova gólmana.

07:28
    Obránce Filip Eliáš našlápl ve středním pásmu, projel kolem domácího obránce a jeho bekhendový pokus skončil nad brankou Bednáře.

06:29
    Křehlík hledal mezi kruhy zadovkou Petrova, ten na jeho přihrávku v dobré pozici nedosáhl.

06:20
    Od modré čáry střílel Vodička, Galuška přes dva hráče moc neviděl, ale nakonec našel puk ve výstroji.

05:20
    Urban se snažil s Křemenem založit rychlý útok, na poslední chvíli se stihl vrátit jeden z hostujících beků.

04:11
    Z levého kruhu prověřil pozornost domácího gólmana znovu Wágner. Bednář zasáhl vyrážečkou.

03:19
    První zákrok má za sebou domácí Jan Bednář, který zastavil nepříjemnou střelu Františka Wágnera.

02:27
    Hosté jsou už v plném počtu, první oslabení přežili bez úhony.

02:24
    Domácí Baník zatím utkání dominuje, hosté se ještě nedostali pořádně za červenou čáru. Galuška má další zákrok a vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

01:38
    Tomáš Rohan si sjel před odkrytou branku, ale puk mu v rozhodujícím okamžiku přeskočil hokejku.

00:27
    Za vražení na hrazení dostává 2 + 10 minut Michael Foltýn a domácí mají vzápětí šanci zvýšit skóre.
    00:19 Otakar ŠIK - 1:0

00:19
    Na první gól jsme čekali pouhých 19 sekund! Domácí Sokolov posílá z první akce do vedení OTAKAR ŠIK. Asistence: Matěj Zadražil a Jan Grim.

00:12
    Úvodní buly pro Baník, který se ihned žene do útoku.

00:01

Na ledě už úřaduje rolbař, do začátku utkání zbývá necelých deset minut.

HC Baník Sokolov: Bednář (Kašpar) – Přindiš, Vodička, Tureček, Kadeřávek, Záruba, P. Michálek – Šik, M. Zadražil, Grim – Urban, T. Rohan, Křemen – Čejka, Berčík, Hrubec – Petrov, Jiskra, Křehlík.

SK Trhači Kadaň: Galuška (Štěpánek) – D. Zeman, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka – Koblížek, Kůs, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.

Rozhodčí: Souček, Barek – Belko, Horažďovský.

KOHO SLEDOVAT
    V případě domácího Baníku dnes uděláme malou výjimku. Naposledy dnes totiž vstoupí na střídačku Sokolova jako hlavní kouč pan Karel Mlejnek. Místní rodák, který zde na přelomu tisíciletí působil i jako hráč, se do klubu vrátil před sezónou 2018/19 z Liberce. Ujal se funkce sportovního manažera a současně trenéra A-týmu, který následně hned v první sezóně dovedl k postupu do první ligy. Klub pod jeho vedením prošel velkými změnami a dá se říci, že postoupil na vyšší level. Karel Mlejnek, který v současnosti působí i jako asistent Miloše Říhy u seniorské reprezentace, povede v příští sezóně jako hlavní trenér národní tým do 20 let.
    Na straně hostů rozhodně stojí za sledování mladý útočník Jakub Wojnar. Odchovanec Letňan, který prošel mládežnickými výběry Sparty (loni za Spartu dokonce nastoupil do jednoho zápasu extraligy), zažívá první sezónu mezi dospělými a vede si velice dobře. V Kadani letos nastoupil ke 43 zápasům, ve kterých si připsal 24 bodů za sedm branek a sedmnáct asistencí. V posledních dvou utkáních nasbíral dohromady čtyři body (2 + 2). Je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže do 20 let. Prosadí se dravé mládí i dnes v Sokolově?

VZÁJEMNÁ BILANCE
    Baník odehrál s Ústím v letošní sezóně pět utkání. Lepší bilanci má před dnešním utkáním Kadaň. Ve vzájemných soubojích si oba kluby drží domácí neporazitelnost. V prvním zápasu sezóny Baník rozstřílel soupeře vysoko 8:3, zbylá utkání končila vždy o gól nebo dokonce v prodloužení a nájezdech.

2. 10. 2019
    Baník Sokolov – Trhači Kadaň 8:3 (4:1, 4:1, 0:1)
    Branky: 6. Vracovský, 18. Zadražil, 19. Osmík, 19. Gorčík, 22. Kverka, 24. Zadražil, 30. Vracovský, 40. Kverka – 16. Wágner, 40. Michnáč, 42. Miškář

20. 11. 2019
    Trhači Kadaň – Baník Sokolov 4:3 (1:2, 0:1, 3:0)
    Branky: 12. Kůs, 41. Müller, 49. Wágner, 51. Müller – 3. Vracovský, 6. Zadražil, 34. Vracovský

30. 12. 2019
    Trhači Kadaň – Baník Sokolov 2:1sn. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)
    Branky: 4. Kůs, rozhodující nájezd Žolobov – 2. Osmík

18. 1. 2020
    Baník Sokolov – Trhači Kadaň 4:3pp. (0:1, 2:1, 1:1 – 1:0)
    Branky: 30. T. Rohan, 40. Kverka, 41. Vracovský, 65. Kverka – 19. Homer, 33: Žolobov, 56. Müller

15. 2. 2020
    Trhači Kadaň – Baník Sokolov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
    Branky: 30. Foltýn, 59. Müller – 60. T. Rohan

HC BANÍK SOKOLOV
    Zatímco z pohledu Chance ligy už v dnešním utkání prakticky o nic nejde, sokolovští hokejisté mají motivaci velkou. Za prvé jde o jejich poslední domácí zápas v premiérové prvoligové sezóně po 22 letech, za druhé stále ještě mají šanci přeskočit v tabulce svého rivala. K tomu by dnes museli porazit Trhače za tři body a právě to je cíl svěřenců Karla Mlejnka. Ti mohou navázat na povedený obrat v pondělním utkání s Ústím nad Labem.

Kanadské bodování
    Jaromír Kverka – 40 bodů (17 + 23)
    Matěj Zadražil – 37 bodů (14 + 23)
    Tomáš Vracovský – 35 bodů (15 + 20)

SK TRHAČI KADAŇ
    Hokejisté Kadaně patří už několik sezón k nejslabším celkům Chance ligy, letos tomu není jinak. Trhači momentálně drží pětibodový náskok právě na Sokolov a dnes mohou rozhodnout o tom, že po třech letech neskončí poslední. To se jim povedlo naposledy v sezóně 2016/17, tehdy skončili na 13. místě před Mostem. Dnes to však budou mít těžké. Baník hraje poslední domácí zápas a bude chtít dát fanouškům aspoň malou náplast na nepovedenou sezónu.

Jaroslav Kůs – 37 bodů (10 + 27)
    Roman Chlouba – 34 bodů (13 + 21)
    Jakub Trefný – 32 bodů (3 + 29)

Ze Zimního stadionu v Sokolově pro Vás bude textový přenos psát Tomáš Stehlík.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování onlajn přenosu 27. kola skupiny o účast v předkole play-off Chance ligy mezi domácím Baníkem Sokolov a hosty z Kadaně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Stehlík

Branky a nahrávky: 1. Šik (M. Zadražil, Grim), 16. M. Zadražil (Grim), 22. Křemen (Vodička, T. Rohan), 23. Křehlík (Kadeřávek, T. Rohan), 26. Tureček (T. Rohan), 49. T. Rohan (Křemen), 54. Čejka (Hrubec), 59. Přindiš (M. Zadražil)

SK Trhači Kadaň: Galuška (26. Štěpánek) – D. Zeman, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka – Koblížek, Kůs, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.

Rozhodčí: Souček, Barek – Belko, Horažďovský