SHC Maloměřice – Jičín 24:36 (kon.) | Královo Pole – Dukla 19:40 (kon.) | Zubří – Nové Veselí 26:20 (kon.)
Kopřivnice – Hranice 33:29 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
33:29 (13:13)
TJ Cement Hranice
Sobota 07.03.2020, 18:00Chance Extraliga mužů • 21. kolo

KH ISMM Kopřivnice – TJ Cement Hranice 33:29 (13:13)

V průběhu první patnáctiminutovky se domácí házenkáři Kopřivnice odtrhli na rozdíl tří branek, ale houževnatě hrající soupeř dokázal v 18. minutě srovnat a od té doby to byl boj o každou branku. Do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 13:13. Lepší vstup do druhého poločasu zažili opět kopřivničtí házenkáři, kteří po většinu času drželi těsné vedení. Deset minut před koncem dokázali domácí utéct do rekordního pětibrankového vedení, hosté však nesložili zbraně a po rychlé čtyřbrankové šňůře se dostali na dostřel. Závěrečné minuty druhého poločasu však opět lépe zvládli domácí, kteří nakonec oslavili čtyřbrankové vítězství v poměru 33:29.

Nejvíce branek: Petřík 7, Bukovský 5, Hiraldo a Donoso po 4 – Magrla 11, Mlotek 7, Indrák 5. Vyloučení: 6 (ČK Polcar):7. Sedmimetrové hody: 5/5 – 3/1. Diváci 830. Rozhodčí­: Špunar, Šlezingr.

Miroslav Bartoň, trenér TJ Cement Hranice: „Chtěl bych pogratulovat domácím k vítězství, možná tak půjdou do play-off ze čtvrtého místa, což byl jejich dnešní cíl. Naší snahou bylo získat potřebný bod k tomu, abychom měli jistotu play-off, což se nakonec nepovedlo. Myslím si, že v úvodu zápasu jsme byli zbytečně nervózní, když jsme neproměnili tři nebo čtyři vyložené šance. I úvod druhého poločasu nám moc nevyšel, i když jsme bojovali a sedm minut před koncem jsme se dostali na jednu branku, ale v závěru jsme měli hodně vyloučení a to nám nějak nepomohlo. Soupeř už si utkání takticky pohlídal a vyhrál zaslouženě."

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice: „Pro nás to bylo důležité utkání, protože jsme měli teoretickou šanci dostat se až na třetí místo, ale víme, že dnes Nové Veselí padlo v Zubří, takže hrajeme o čtvrté místo s Karvinou. Dnes jsme vyhráli, cíl jsme splnili, ale dostali jsme 29 branek, což by nemělo být, protože náš cíl je 25 branek za zápas, takže tady úplná spokojenost není. Dnes to byl bojovný zápas, ve kterém jsme ale nasekali spoustu chyb oproti normálu. Toho se do příště musíme vyvarovat. Je pozitivní, že i s tolika chybami jsme byli schopni proti silným Hranicím zápas uhrát, takže klobouk dolů. Dnes nám dobře zachytal i Marek Žingor. Ve druhém poločase jsme nechávali střílet spojky a Marek si to pohlídal, takže i to byl velký důvod toho, že jsme dnešní body uhráli, takže spokojenost.“ (20:25:43)

Konec zápasu. (33:29)
    60
    Nezastavitelný portorický reprezentant Hector Hiraldo dokázal z půlky hřiště doběhnout až k brankovišti a stává se autorem poslední branky dnešního utkání, ve kterém Kopřivnice poráží Hranice 33:29. (33:28)
    60
    Hosté zakončili svůj útok sedmimetrovým hodem! K exekuci zmíněné sedmičky se postavil Magrla, který se nemýlí. (32:28)
    59
    Hector Hiraldo se z devítky dokázal šikovně proháčkovat až na brankoviště, kde už neměl žádný problém se zakončením. (32:27)
    59
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Tomáš Mlotek). (31:27)

59
    Na rozdíl pěti branek zvyšuje v závěru utkání Marek Bukovský! Domácím vítězství již neuteče! (31:26)
    57
    Fulnek dokázal zbourat vše, co bylo před ním a z šesti metrů už neměl problém s úspěšným zakončením. (30:26)
    56
    Marek Bukovský zůstal osamocený u brankoviště a trefuje se ránou k tyči. (29:26)
    56
    Gól vstřelil tým TJ Cement Hranice (Michal Indrák). (28:26)
    55
    Marek Bukovský se prosazuje technickou střelou přes prsty. (28:25)
    54
    Důležitou branku přidává za domácí Bukovský. (27:25)
    53
    Hostům se po čtyřbrankové šňůře podařilo snížit na rozdíl jediné trefy! (26:25)
    52
    Na rozdíl dvou branek snižuje Brož! Domácí lavička si žádá oddechový čas. (26:24)
    52
    Zaváhání domácích trestá Magrla brankou z rychlého útoku. (26:23)
    51
    Magrla se prosazuje z křídla technickou střelou přes prsty. (26:22)

50
    Hosté si berou oddechový čas. (26:21)
    49
    Za faul v brankovišti měli domácí k dispozici sedmimetrový hod, který proměnil dnes stoprocentní Petřík. (26:21)