Los Angeles – Minnesota 7:3 (kon.) | San Jose – Ottawa 1:2 (po pr.) | Boston – Tampa 3:5 (kon.)
Florida – Montreal 4:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:6 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 3:1 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 2:6 (kon.) | Detroit – Tampa 5:4 (2:1 po s.n.)
Edmonton Oilers
4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Columbus Blue Jackets
Neděle 08.03.2020, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:53:02)

Dnešní utkání sledovalo 17 085 diváků.

1. Mikko KOSKINEN (EDM) 46 zák., 1 gól, 97,9%
    2. Alex CHIASSON (EDM) 1 + 1
    3. Darnell NURSE (EDM) 0 + 0

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Edmonton Oilers: 24

Columbus Blue Jackets: 47.

Hodně zvláštní zápas je u konce. Pětapadesát minut to byla obrovská hokejová nuda, která se v NHL vidí málokdy. Nicméně pak se konečně začal hrát hokej, který byl hned o několik stupňů v nasazení výše, než v celém dosavadním průběhu. Navíc v poslední pětiminutovce padly celkem čtyři góly! Edmonton dnes vyhrává a získává tak očekávané tři body.

59:30 Riley SHEAHAN - 4:1

59:30
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Bránící Josh Archibald zablokoval střelu soupeře od modré, přiťukl RILEY SHEAHANOVI, který obloučkem, z vlastní třetiny, poslal puk přes celé hřiště do prázdné branky. Asistence: Josh Archibald.

59:15
    Hosté to zkouší v šesti, branka Columbusu prázdná!
    59:01 Gustav NYQUIST - 3:1

59:01
    Columbus právě vstřelil branku!
    Trochu škoda, že hokej se dnes začal hrát možná tak v posledních pěti minutách zápasu... Alexander Wennberg vybojoval puk u vlastní modré, přihrál Werenskimu, který dlouhým pasem vyzval k brejku GUSTAVA NYQUISTA. Ten z pravé strany najel před Koskinena, jehož napoprvé nepřekonal, z dorážky ho již ale, z levé strany, dokázal přehodit. Asistence: Zach Werenski a Alexander Wennberg.

58:25
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Kevin Stenlund – 2 min., držení).

58:07
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (James Neal – 2 min., sekání).

57:10
    Ještě Leon Draisaitl (Edmonton) bude určitě toužit po nějakém tom kanadském bodu, proto se nyní právě jeho lajna žene do útoku.
    56:25 Connor MCDAVID - 3:0

56:25
    Definitivní pojistku na výhru dává pravděpodobně CONNOR MCDAVID, který zužitkoval famózní přihrávku Zacka Kassiana. Asistence: Zack Kassian a Ryan Nugent-Hopkins.

56:07
    Nepřesná rozehrávka domácích, je odpískáno zakázané uvolnění, hra se vrací před Koskinena.
    55:29 Caleb JONES - 2:0

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 4. Chiasson (Khaira, Neal), 56. Jones (K. Russell, Chiasson), 57. McDavid (Kassian, Nugent-Hopkins), 60. Sheahan (J. Archibald) – 60. Nyquist (Werenski, Wennberg)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Nurse, Bear, Klefbom, A. Larsson, Jones, K. Russell – Nugent-Hopkins, McDavid, Kassian – Ennis, Draisaitl, Yamamoto – Athanasiou, Sheahan, J. Archibald – Neal, Khaira, Chiasson.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kivlenieks) – Werenski, Nutivaara, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Peeke – Wennberg, Dubois, Bemström – N. Foligno, Jenner, Nyquist – Robinson, Riley Nash, Stenlund – Lilja, D. Shore, Matteau.

Rozhodčí: O'Rourke, Charron – Alphonso, Mach

Diváci: 17 085