W. Brémy – Leverkusen 1:4 (kon.)
Werder Brémy
1:4 (1:2)
Bayer Leverkusen
Pondělí 18.05.2020, 20:30 • Weserstadion, Bremen • Německá Bundesliga • 26. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:24:18)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 8:7. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 15:14.

Je konec! Bayer Leverkusen předvedl skvělou formu z předkoronavirové pauzy a zvítězil na půdě Brém 4:1. Už se zdálo, že se v první půlhodince nedočkáme gólu, ale nakonec se dokázal prosadit ve 28. minutě Havertz. Ovšem odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a o dvě minuty později srovnal Gebre Selassie. Ve 33. minutě si ale Bayer vzal vedení zpět na svou stranu a podruhé se trefil Havertz. Začátek druhé půle byl rovněž opatrný, ale v 61. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Weiser. V 78. minutě už to bylo 4:1 pro Bayer, když se trefil Demirbay. Brémy tak ve druhém poločase nepředvedly takřka nic a zaslouženě prohrály.
    Bayer Leverkusen vyhrál nad Werder Brémy 4:1.

90+2

90+2
    Karim Bellarabi se dostal ke střele z levé strany, ale jeho pokus letěl hodně vedle domácí svatyně.

90+1
    Další střelecký pokus hostů, tentokrát to byl Bailey, ovšem jeho rána zpoza vápna byla zblokována do zámezí a následuje opět roh Leverkusenu.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

90
    Následný rohový kop ale nepřinesl nic velkého a Jiří Pavlenka se tak postará o odkop od své svatyně.

89
    Hostující tým se nakonec procpal po pravém křídle do nebezpečné situace, kdy si domácí obránce málem srazil balón do vlastní sítě, ale Pavlenka pátou branku nepustil.

88
    Nyní se zapojil do hry také gólman hostů Lukáš Hrádecký, ale jeho odkop nakonec nepřinesl nic velkého.

87
    Tapsoba si bez problémů poradil s nákopem soupeře a z voleje poslal míč ke svému brankáři.

86
    Jak určují nová pravidla, tak se také stalo a obě mužstva vyčerpaly limit pěti střídání.

85
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rashica, přichází Fin Bartels.
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Lucas Alario.
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Vogt, přichází Juja Osako.
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Paulinho.

84
    Další faul pozastavil hru a chystá se střídání.

83
    Leverkusen se z levé strany sice procpal do šance, ale nakonec sudí odpískal nedovolený zákrok.

81
    Stále se hosté snaží něco podniknout směrem dopředu, ale dávají si pozor na nějaké zbytečné chyby.

80
    Frustrace jde na domácích hráčích jasně vidět a posledních deset minut bude spíše formalitou.

Michal Raška

Branky: 30. Gebre Selassie (Bittencourt) – 28. Havertz (Diaby), 33. Havertz (Demirbay), 61. Weiser (Diaby), 78. Demirbay (Bellarabi)

Karty:   54. N. Moisander (BRM), 75. Friedl (BRM) – 43. S. Bender (LEV)

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Friedl – M. Eggestein, Vogt (85. Osako), Bargfrede (54. J. Eggestein) – Bittencourt (71. Sargent), Selke (71. Woltemade), Rashica (85. Bartels).
    Náhradníci: Kapino – Bartels, J. Eggestein, Lang, Langkamp, Osako, Şahin, Sargent, Woltemade.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Weiser, S. Bender, Tapsoba, Sinkgraven – Aránguiz (85. Paulinho), Demirbay – Wirtz (62. Bellarabi), Amiri (71. Baumgartlinger), Diaby (62. Bailey) – Havertz (85. Alario).
    Náhradníci: R. Özcan – Alario, Bailey, Baumgartlinger, Bellarabi, Dragović, Palacios, Paulinho, Tah.

Rozhodčí: Stieler – Henschel, Neitzel-Petersen