Crystal Palace – Chelsea 2:3 (kon.) | Watford – Norwich 2:1 (kon.) | Arsenal – Leicester 1:1 (kon.)
Arsenal FC
1:1 (1:0)
Leicester City
Úterý 07.07.2020, 21:15 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 34. kolo

Arsenal zůstává na sedmém místě tabulky, v dalším průběhu 34. kola jej navíc mohou přeskočit Tottenham i Sheffield United. Na Ligu mistrů už Arsenal může takřka definitivně zapomenout, za čtvrtým Leicesterem zaostává o devět bodů.

Leicester disponuje náskokem čtyř bodů na Manchester United, Rudí ďáblové ještě mají svůj zápas 34. kola před sebou, když ve čtvrtek nastoupí na stadiónu Aston Villy. (23:28:12)

Fotbalisté Arsenalu přerušili sérii tří výher, když v domácím prostředí remizovali s Leicesterem 1:1, hosté získali důležitý bod v boji o Ligu mistrů.

Arsenal přitom dlouho vedl díky brance Aubameyanga z 21. minuty, v prvním poločase pak domácí propásli několik slibných příležitostí k navýšení svého vedení. Po změně stran Arsenal oslabil střídající Nketiah, jenž se nechal vyloučit krátce po příchodu na trávník za nevybíraný zákrok na Jamese Justina, Leicester přesilovku využil k vyrovnání zásluhou Jamieho Vardyho.

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:8. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 10:14.

90+8

90+8
    Po Fuchsově centru Demarai Gray sklepl míč k Praetovi, ten pálil příliš vysoko.

90+7
    Grayův centr doletěl jen do náruče brankáře Martíneze.

90+6
    Liškám se teď nedaří dostat se do závěrečného tlaku, hraje se zejména ve středu hřiště.

90+5
    Rozehrála se druhá polovina nastaveného času, stále nás ještě čekají minimálně čtyři minuty hry.

90+3
    Barnesovi se nepovedlo dobře převzít Fuchsovu přihrávku a míč mu odskočil do zámezí.

90+3
    Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Pierre-Emerick Aubameyang, přichází Ainsley Maitland-Niles.

90+1
    Trocha oddychu pro Arsenal, Xhaka si vynutil Grayův faul.

90+1
    Vzhledem k dlouhým prodlevám při videokontrolách vyloučení Nketiaha a vyrovnávající brance rozhodčí Kavanagh oddaluje závěrečný hvizd o osm nastavených minut.

90
    Praet hledal v pokutovém území Graye, ten ale v tísni neudržel stabilitu a padl k zemi.

89
    Leicester už je znovu usazen na útočné polovině a dobývá defenzivu Gunners.

88
    Mustafi pozdě přiletěl do souboje s Barnesem, soka podrazil a prohlíží si žlutou kartu.

88
    Závěr zápasu ještě bude velmi zajímavý, Leicesteru by se za současné konstelace velmi hodily tři body, pro Arsenal jeden je také málo, hraje ale v deseti.

87
    Branka je potvrzena a Leicester skutečně vyrovnává na 1:1!

86
    Stále se zkoumá, zda-li Pérez tečoval Grayovu přihrávku do pokutového území, i v momentě přihrávky Graye bylo Vardyho postavení skutečně milimetrové.
    84. Jamie VARDY - 1:1