Wolverhampton – Everton 3:0 (kon.) | Aston Villa – Crystal Palace 2:0 (kon.) | Tottenham – Arsenal 2:1 (kon.)
Bournemouth – Leicester 4:1 (kon.)
Aston Villa FC
2:0 (1:0)
Crystal Palace FC
Neděle 12.07.2020, 15:15 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 35. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek neděle! (17:33:07)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:19.

Fotbalisté Aston Villy zdolali v existenčním zápase Crystal Palace 2:0 a oživili tak ještě naději na záchranu, na kterou tři kola před koncem Premier League ztrácejí čtyři body! Villans v lize zvítězili poprvé od 21. ledna!

Hrdinou duelu se stal egyptský útočník Trézéguet, který zaznamenal oba góly birminghamského klubu. Nejprve se prosadil v nastaveném čase první půle, když k němu propadl balón po standardní situaci. V 59. minutě se pak dostal k míči poté, co ho vrátil do šestnáctky hlavou Hourihane a tváří v tvář brankáři Guaitovi nezaváhal. Utkání přineslo i další zajímavé momenty. Na začátku druhé půle například systém VAR odvolal penaltu po přihraném pádu domácího kapitána Grealishe, kterou sudí Atkinson na první dobrou nařídil.

90+6

90+6
    Po závěrečném hvizdu ještě přišel incident, za který obdržel červenou kartu hostující Christian Benteke! Ten se dostal do konfliktu s Konsou.

90+5
    Zaha se prosadil k centru přes Almuhammadího, ovšem míč se snesl do rukavic Pepeho Reiny.

90+3
    Zahova kolmá přihrávka adresáta nenašla. Brankář Reina balón zkontroloval do zámezí a bude moci vykopávat.

90+2
    Hosté ještě zahrozili ze standardní situace. Centr van Aanholta našel Bentekeho, který hlavičkoval vysoko nad.

90+1
    Žlutou kartu dostává Douglas Luiz (Aston Villa FC).

90+1
    Sudí Atkinson přidá pět minut!

90
    Christian Benteke přebral míč zády k bráně, dokázal se s ním otočit a vystřelit. Zamířil však mimo domácí tyče.

89
    Domácí dobře brání. Max Meyer sice byl u míče v šestnáctce, ale ocitl se v obležení tří bránících hráčů a proti takové přesile se nedokázal prosadit.

88
    Trávník opouští střelec obou domácích gólů Trézéguet, kterého na závěrečné minuty nahradí Anwar El Ghazi.
    86. Targettovu nabídku nevyslyšeli Trézéguet a Davis.

86
    Domácí mohli definitivně rozhodnout! Targett poslal z levé strany před bránu parádní nabídku, na kterou těsně nedosáhli Trézéguet a Davis. Oba by jinak zakončovali do prakticky volné svatyně Eagles.

86
    Hodně aktivní je při koučování asistent domácího manažera John Terry. Bývalý vynikající obránce Chelsea prý měl k hráčům v kabině i proslov.

84
    Neujal se ani centr Androse Townsenda, který našel hlavu stopera Mingse.

83
    Patrick van Aanholt nakopl balón do pokutového území, kde si pro něj došel brankář Reina.

83
    Douglas Luiz raději přerušil soupeřovu kombinaci faulem. Hosté tedy zůstávají na útočné polovině.