Manchester Utd. – Southampton 2:2 (kon.)
Manchester United
2:2 (2:1)
Southampton FC
Pondělí 13.07.2020, 21:00 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 35. kolo

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:15. (23:14:37)

Druhý poločas už nepřinesl tolik zajímavých situací jako ten první, přesto byl nakonec pořádně dramatický.

United museli dohrávat nastavený čas v deseti, když při zranění Brandona Williamse už nemohli střídat, Southampton přesilovku dokázal využít při rohovém kopu, kdy se prosadil Michael Obafemi a zařídil nerozhodný výsledek, který může mít zásadní vliv v boji o Ligu mistrů.

V případě vítězství by se United posunuli na třetí příčku a měli velmi zajímavý los oproti hlavním soupeřům, ovšem po inkasované brance v nastaveném čase zůstávají na pátém místě a budou muset tvrdě bojovat o posun do elitní čtyřky.

Southampton po dnešní remíze zůstává dvanáctý, bodově se dotáhl na jedenáctý Everton.

90+9

90+9
    K dlouhému nákopu Walkera-Peterse se Ings nedokázal protlačit přes Maguira.

90+9
    Daniel James na pravém křídle viditelně přistrčil Ryana Bertranda, píská se proti domácím.

90+8
    Pomalu končí osmá minuta nastavení, vzhledem k dlouhému ošetření Williamse se ale stále hraje.
    90+6. Michael OBAFEMI - 2:2

90+6
    Southampton právě vstřelil branku!
    Obrovský zvrat v boji o Ligu mistrů! Rohový kop Southamptonu Jan Bednarek u přední tyče prodloužil do předbrankového prostoru, kde se zády k brance dokázal zblízka prosadit MICHAEL OBAFEMI!

90+5
    Domácí už musí zápas dohrát v deseti, neboť využili tři přerušení hry ke střídáním, to páté už tak nemohou využít.

90+5
    Southampton teď hraje proti početně oslabenému soupeři a postupnými přihrávkami se přibližuje k pokutovému území.

90+4
    Až v úvodu čtvrté minuty se tak může rozehrát nastavení.

90+3
    Krvácející Brandon Williams už odchází po svých, ovšem se sklopenou hlavou.

90+2
    Zatímco Walker-Peters už je na nohou, tak Williams je stále v péči lékařů, nejspíše mu zašívají nějakou tržnou ránu.

90+1
    Žlutou kartu dostává Aaron Wan-Bissaka (Manchester United).

Wan-Bissaka vidí žlutou kartu za zákrok předcházející té srážce Williamse s Walkerem-Petersem.

90+1
    Rozhodčí Kavanagh oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut, rozhodně se ale bude hrát déle, neboť ošetření obou hráčů ještě nějakou chvíli potrvá.

90
    Při další útočné akci Southamptonu je přerušena hra, neboť hlavami se nepříjemně srazili krajní obránci Kyle Walker-Peters a Brandon Williams, oba musí být ošetřeni.

88
    Po dalším ubráněném centru soupeře se domácí pokusili rozjet brejk, k Rashfordově přihrávce na Martiala ale měl blíže brankář McCarthy.

87
    Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Michael Obafemi.

86
    Nathan Redmond si z levého křídla navedl míč do pokutového území kolem Matiće, pak prudkou ránou pořádně prověřil brankáře de Geu, ten výborně vyráží nad břevno! První důležitý zákrok španělského brankáře ve druhém poločase.

Tomáš Kohlmann

Branky: 20. Rashford (Martial), 23. Martial (B. Fernandes) – 12. Armstrong (Redmond), 90+6. Obafemi (Bednarek)

Karty:   90+1. Wan-Bissaka (MAN) – 44. Ward-Prowse (SOT), 53. J. Stephens (SOT), 56. Walker-Peters (SOT)

Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:15.
    Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire (C), Shaw (75. Williams) – N. Matić, P. Pogba (63. Fred) – Greenwood (84. D. James), B. Fernandes (84. McTominay), Rashford – Martial.
    Náhradníci: Romero – Bailly, Williams, Pereira, Fred, D. James, Ighalo, McTominay, Mata.

Southampton FC: A. McCarthy – Walker-Peters, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Armstrong (69. Smallbone), Ward-Prowse (C), Romeu (87. Obafemi) – Redmond, Ings, Adams (64. S. Long).
    Náhradníci: Gunn – Ferry, P.-E. Höjbjerg, Smallbone, Vestergaard, Danso, S. Long, Obafemi, Vokins.

Rozhodčí: Kavanagh – Masseyová-Ellisová, Ledger