0:3 (0:1, 0:0, 0:2) Stav série: 2:3
Columbus Blue Jackets
Pondělí 10.08.2020, 02:10 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Předkolo

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (04:55:03)

Columbus neskóroval ve druhé třetině a nejblíže k tomu měl v předposlední minutě, když dva hráči Toronta zlomili hůl. Nastala tedy naprosto nevídaná situace, ale Toronto přežilo s menší nadsázkou krátké oslabení tři na pět.

Možná, že se bude hodně debatovat o situaci před druhou brankou, kdy Foligno s velkou pravděpodobností zasáhl hokejkou Kapanena, ten si naváděl puk z levého kruhu na střed a byl dle všeho podražen. Z protiútoku nahodil Nyquist, odjel střídat, načež byl u puku jako první Foudy a z úhlu překvapil brankáře Andersena.

Toronto bude tahle prohra hodně bolet. Dnes bylo totiž lepším mužstvem, ale vylámalo si zuby na Jonnasi Korpisalovi. Nemůže být sporu o tom, že právě on byl hrdinou rozhodujícího zápasu této série. Zhruba od 15. minuty Toronto přehrávalo Columbus, ale na Korpisala si prostě nepřišlo. Jen Tavares byl snad třikrát sám před brankářem soupeře. Do toho v první třetině trefil po ledě tyč naprosto prázdné brány. Branková konstrukce hrála s Korpisalem také při teči Michejeva do břevna... Jenže štěstí je nutností k tomu, aby člověk mohl být úspěšný ve sportu. Korpisalo dnes zavřel bránu a Columbus postupuje!

Československá stopa v utkání
    Martin Marinčin (TOR) – 0+0, 1 střela, čas na ledě: 16:29

1. Joonas Korpisalo (CBJ) – 60 minut, 100% úspěšnost zákroků, žádná inkasovaná branka, 33 zákroků

Hity – 22:28

Columbus vyhrál pátý rozhodující duel 3:0. Tentokráte zvládl závěr zápasu a v prvním kole play-off se (opět) potká s Tampou, kterou loni senzačně vyřadil ve čtyřech zápasech. Tampa vyhrála základní část a byla největším favoritem na zisk Stanley Cupu, jenže Columbus ukončil sérii v nejkratším možném termínu.

59:37 Nick FOLIGNO - 0:3

59:37
    Columbus právě vstřelil branku!
    Jenner s NICKEM FOLIGNEM zachytili přihrávku soupeře na ose vlastního obranného pásma a posléze se NICK FOLIGNO zbavil kličkou zprava na střed Riellyho. Od poloviny hrací plochy pádil sám na prázdnou bránu, rozhodčí signalizovali trest pro někoho z Toronta. Pakliže by někdo hodil hokejku, tak by to byl zřejmě technický gól. NICK FOLIGNO dovezl puk do prázdné brány a Toronto vědělo, že sezona pro něj končí. Bez asistence.

59:26
    Korpisalo si poradil i se zakončením od modré čáry v podání Riellyho!

58:57
    Ránu z prvního doteku na pravém kruhu z hokejky Matthewse vyráží povyjetý Korpisalo u bližší tyče!

58:53
    Jones vypíchl puk Matthewsovi zprava a poslal puk křížem na icing.

58:34
    Konec timeoutu, vhazuje se ve středním pásmu blíž ke Korpisalovi.

58:34
    Toronto si bere timeout.

58:34
    Hyman nahrával zleva pod sebe Marnerovi, ale ten zpracoval kotouč ve středním pásmu a zhruba dvě sekundy poté se dopustil ofsajdu.

58:02
    Tavares se tlačil do zakončení z pravé strany v prostoru u přední tyče Korpisala. Následně byl k vidění hodně zbytečný krosček Werenskiho na Tavarese, rozhodčí by si obhájili dvě minuty.