Ostrava – Pardubice 3:0 (kon.) | Opava – Č. Budějovice 0:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Plzeň 1:4 (kon.)
FC Baník Ostrava
3:0 (1:0)
FK Pardubice
Sobota 19.09.2020, 16:30 • Městský stadion, Ostrava-Vítkovice • FORTUNA:LIGA • 4. kolo

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na počtenou. (18:25:47)

Je konec a Ostrava si dnes vybojovala první výhru v novém ročníku. Po neproměněných šancích Holzera, Svozila a Tetoura v první půli se v 39. minutě prosadil Tomáš Zajíc, pro kterého to byla první ligová branka za Baník.
    Ve druhé půli Ostravané pokračovali v aktivní hře a zaslouženě se radovali z pojistky. O tu se postaral v 61. minutě po rohovém kopu Dyjan Carlos de Azevedo. Hosté navíc duel dohrávali v oslabení, jelikož byl v 81. minutě vyloučen po druhé žluté kartě Prosek. V nastavení poté pečetil výhru Baníku také svým prvním gólem Muhamed Tijani a Ostrava se tak může radovat z výhry 3:0.

90+2
    90+1. Muhamed TIJANI - 3:0

90+1
    Baník právě vstřelil branku!
    Slezané ještě v nastavení pojišťují svou výhru! Fleišmanovu standardku nasměroval hlavou do tyče Potočný. Od brankové konstrukce se míč odrazil k MUHAMEDU TIJANIMU, jenž z bezprostřední blízkosti dopravil balón do sítě. I v tomto případě se jedná o jeho první zásah v dresu Baníku.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90
    Holzer na levé straně padl v bolestech k zemi poté, co ho nepěkně dojel Jeřábek. Hostující hráč je také potrestán žlutou kartou.

89
    Poté to na druhé straně udělal výborně Fillo, když se po pěkné akci dostal k přihrávce z pravé strany vápna. Tijani ovšem na přední tyči nedokázal lépe zakončit.
    88. Petráň mohl choulostivými partiemi snížit na 1:2! V tutovce těsně minul

88
    Hosté nyní rychle rozehráli standardku a byla z toho tutovka! Prudký pas z pravé strany zakončoval stehnem Petráň. Míč však nesměřoval mezi tři tyče.

87
    Holzer se nyní sice neprobil přes dvojici obránců, ale byl při tom faulován. Rychlá rozehrávka Fleišmana na Tijaniho však záhy ztroskotala.

85
    Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Dyjan Carlos de Azevedo, přichází Muhamed Tijani.

85
    Šašinka obdržel další kolmici za obranu a postupoval sám na brankáře, stíhaný soupeřovým obráncem. Domácí hráč se rozhodl pro přihrávku na svého kolegu, ale trefil právě se vracejícího zadáka Pardubic.

83
    Fillo v souboji na pravé straně nepřetlačil svého soupeře a Pardubice se tak zmocnily hracího předmětu.

82
    Hosté si posléze snažili vymodlit penaltu, ale hlavní rozhodčí jasně ukazuje, že pískat nehodlá.
    81. Červená karta po 2. žluté

81
    Prosek si špatně zpracoval míč, který mu poté vypíchl Fleišman. Hostující bek následně podrazil svého soupeře a sudí Proske tasí druhou žlutou a poté i logicky červenou. Pardubice budou dohrávat o deseti.

80
    Fleišmanovi se nyní nepodařilo dloubáčkem dostat míč k Holzerovi, avšak Baník i přesto bude pokračovat s balónem na kopačkách.

78
    Po dlouhé době si na míč sáhl také Jan Laštůvka. Ostravský gólman si počíhal na přední tyči na prudký pas z levé strany.