FK Krasnodar – Rennes 1:0 (kon.) | Başakşehir – RB Lipsko 3:4 (kon.) | Sevilla – Chelsea 0:4 (kon.)
Dortmund – Lazio 1:1 (kon.) | Club Brugge – Zenit 3:0 (kon.) | Juventus – Dynamo Kyjev 3:0 (kon.)
Ferencváros – Barcelona 0:3 (kon.) | Manchester Utd. – PSG 1:3 (kon.)
Istanbul Başakşehir FK
3:4 (1:2)
RB Lipsko
Středa 02.12.2020, 18:55 • Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul (Turecko) • Liga mistrů • Skupina H

Fantastický zápas, úžasný příběh. Tak bych popsal dnešní zápas. Basaksehir hodně zlepšil výkon do druhého poločasu a na začátku byl o hodně lepší než Lipsko. Přesto to byl ale německý tým, kdo se prosadil ve druhé půli jako první. V 66. minutě zvýšil na 1:3 Olmo. Už to pro Lipsko vypadalo hodně dobře, jenže pak na sebe opět upozornil Kahveci, který v 72. minutě snížil a krásným "přímákem" v 85. minutě dokonce srovnal a zaznamenal hattrick. Ani to ale Basaksehiru nestačlo, protože v nastavení, přesněji v 90+2. minutě zaúřadoval střídající Sorloth a skvělou ránou rozhodl o vítězství hostů. (20:58:16)

90+4
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Willi Orban.
    90+2. Alexander SÖRLOTH - 3:4

90+2
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Neskutečné, neuvěřitelné, ale Lipsko je opět ve vedení! ALEXANDER SÖRLOTH dostal hodně prostoru před pokutovým územím. Zatočená střela mířila doprostřed branky, ale Gunok ji nedokázal zkrotit. Asistence: Yussuf Poulsen.

90
    K dnešnímu zápasu se ještě nastaví tři minutky.

89
    Žlutou kartu dostává Rafael (Istanbul Başakşehir FK).

88
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Justin Kluivert.

87
    Lipsko se pohybuje na útočné polovině. Kombinuje a vymášlí zajímavé přihrávky, ovšem vůbec se mu nedaří dostat se do vápna a do nějaké kloudné střelecké pozice.
    85. İrfan Can Kahveci - 3:3

85
    Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
    HATTRICK, SROVNÁNO! Tohle byla naprostá paráda! İRFAN CAN KAHVECI se postavil k přímému kopu a zatočenou ránou míč poslal přímo do branky. Ten se sice ještě otřel o břevno, ovšem to ničemu nevadilo. Kahveci si připisuje hattrick a Lipsko je ve velkých komplikacích!

84
    Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Enzo Crivelli.

83
    Olmo tentokrát neudržel míč na křídle a Rafael ho pressingem vybojoval. následně ho přeposlal dopředu, kde míč zapadl do autu.

81
    Ještě deset minut zbývá do konce dnešního zápasu. Basaksehir je velmi aktivní a ještě touží alespoň po bodu.

80
    Poulsen mohl přidat druhou branku! Po rohovém kopu si vyskočil a hlavičkoval míč. Ten ale nabral směr pouze do tyčky Gunkovy branky.

79
    Žlutou kartu dostává Mahmut Tekdemir (Istanbul Başakşehir FK).

78
    Hosté vybojovali po svém útočném snažení rohový kop. K tomu se postavil Angelino, ovšem poslal míč přímo na hlavu jednomu ze soupeřů, který ho odhlavičkoval do bezpečí.

77
    Další Mukieleho přihrávka nebyla dostatečně silná. Neměla prostě paraetry, aby vysunula některého z útočníků Lipska.

Jiří Polášek

Branky: 45+3. Kahveci (Višća), 72. Kahveci (Ba), 85. Kahveci – 26. Y. Poulsen (Sabitzer), 43. Mukiele (Forsberg), 66. Olmo (Angeliño), 90+2. Sörloth (Y. Poulsen)

Karty:   39. Škrtel (IBS), 57. Türüç (IBS), 79. Tekdemir (IBS), 89. Rafael (IBS) – 53. Upamecano (RBL), 68. Olmo (RBL)

Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:16.
    Istanbul Başakşehir FK: Günok – Rafael, Ponck, Škrtel (46. Epureanu), Bolingoli-Mbombo (36. Chadli) – Kahveci, Özcan (46. Tekdemir), Türüç – Višća (65. Giuliano), Ba, Gulbrandsen (84. Crivelli).
    Náhradníci: Babacan, Kivanc – Aleksić, Crivelli, Giuliano, Epureanu, Chadli, Kaldırım, Kaplan, Karakus, Tekdemir, Topal.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele, Upamecano, Konaté, Angeliño – Kampl (46. Adams), Sabitzer – Haidara (90+4. Orban), Olmo (88. Kluivert), Forsberg (65. Sörloth) – Y. Poulsen.
    Náhradníci: Martínez, Tschauner – Adams, Borkowski, Halstenberg, Kluivert, Martel, Orban, Samardžič, Sörloth, Wosz.

Rozhodčí: C. Del Cerro (Španělsko)