Neapol – Fiorentina 6:0 (kon.) | Crotone – Benevento 4:1 (kon.) | Sassuolo – Parma 1:1 (kon.)
Atalanta BC – Janov 0:0 (kon.) | Inter – Juventus 2:0 (kon.)
US Sassuolo Calcio
1:1 (0:1)
Parma Calcio 1913
Neděle 17.01.2021, 15:00 • Mapei Stadium – Città del Tricolore (Reggio Emilia) • Italská Serie A • 18. kolo

Z tohoto zajímavého utkání je to všechno. Děkujeme za pozornost a užijte si zbytek neděle. Na viděnou. (17:05:44)

Za týden se Sassuolo venku utká s římským Laziem, které platí na sedmém místě za tabulkového souseda. Parma bude hostit desátou Sampdorii.

Oba týmy zůstaly po remíze v derby na svých pozicích. Sassuolo je osmé, Parma předposlední – devatenáctá.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:11.

Fotbalisté Parmy byli na půdě Sassuola blízko vítězství, o to ale hosté nakonec přišli ve čtvrté minutě nastavení. Po Busiho faulu uvnitř pokutového území proměnil penaltu střídající Filip Djuričić. Jinak byl druhý poločas ve znamení marného dobývání hostující šestnáctky. Že by ale byl předposlední celek Serie A vyloženě zalezlý, to rozhodně ne. V útoku zlobil zejména aktivní Gervinho, který po změně stran jednou střílel téměř z malého vápna nad břevno a podruhé vybídl k zakončení Kucku, který ale z i ideální pozice rovněž přestřelil. Jinak ale vděčí Parma slovenskému záložníkovi, jenž hrál už od první minuty po střetu s Chiricheşem s obvázanou hlavou, za bod. Byl to právě on, kdo ve 37. minutě prodloužil Pezzellův kratší centr z levé strany hlavou přesně ke vzdálenější pravé tyči.

90+5
    90+4. Filip DJURIČIĆ - 1:1

90+4
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    FILIP DJURIČIĆ zvolil krátký rozběh a umístil přízemní ránu k pravé tyči. Luigi Sepe se vrhnul na opačnou stranu.

90+3
    Gian Marco Ferrari upadl po kontaktu s Maximem Busim v pokutovém území. Sassuolo má jedinečnou možnost vyrovnat z penalty!

90+2
    Gian Marco Ferrari prodloužil po autovém vhazování hlavou míč za sebe, kde číhal Giacomo Raspadori. Oblouček z hlavy střídajícího útočníka ale spadl na vrchní síť.

90+1
    Utkání bude nastaveno o čtyři minuty. Hosté tahají čas, co se dá.

90
    A Gian Marco Ferrari v krátkém sledu podruhé. Sassuolo rozehrálo z levé strany standardku prudkým centrem na střed vápna, křižná hlavička domácího beka ale skočila výrazně vedle levé tyče.

89
    Po centru z levé strany si domácí fotbalisté žádali další roh, opakované záběry ale daly zapravdu rozhodčímu, který nařídil odkop od branky. Tím, kdo zakončoval vedle levé tyče, byl skutečně Gian Marco Ferrari.

88
    Sassuolu už nezbývá mnoho času. Jednu z posledních možností na ohrožení Sepeho klece budou mít domácí z rohového kopu.

87
    Do zakončení se hnal Andreas Cornelius, jeho snahu ale utnul hvizd rozhodčího, který reagoval na gesto kolegy na pomezí. Byl to ofsajd.

87
    Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Gastón Brugman, přichází Wylan Cyprien.

86
    Střídání v týmu Parma Calcio 1913: ze hřiště odchází Alberto Grassi, přichází Simon Sohm.

86
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: ze hřiště odchází Hamed Traorè, přichází Giacomo Raspadori.

85
    A faul byl pískán i po následném rozehrání domácí standardky. Ještě než dolétl před branku ostrý centr z pravé strany, spatřil hlavní arbitr útočný zákrok Kaana Ayhana na malém vápně.