Závod s hromadným startem mužů, 15 km, Oberhof | Vítěz: T. Bø (NOR) (kon.) | | | Závod s hromadným startem žen, 12,5 km, Oberhof | Vítězka: J. Simonová (FRA) (kon.) |
Green Bay Packers - Los Angeles Rams | 32:18 (kon.) | | | Buffalo Bills - Baltimore Ravens | 17:3 (kon.) |
Kansas City Chiefs - Cleveland Browns | 22:17 (kon.) |
Obří slalom žen, 1. kolo, Kranjska Gora | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Slalom mužů, 1. kolo, Flachau | Vítěz: S. Foss-Solevåg (NOR) (kon.) |
Obří slalom žen, 2. kolo, Kranjska Gora | Vítězka: M. Bassinová (ITA) (kon.) | | | Slalom mužů, 2. kolo, Flachau | Vítěz: S. Foss-Solevåg (NOR) (kon.) |
Muži HS140, Zakopane | Vítěz: M. Lindvik (NOR) (kon.) |
Týmové sprinty mužů a žen, volně, Ulricehamn | (odl.) |
Skoky mužů HS106, Val di Fiemme | Vítěz: R. Jamamoto (JPN) (kon.) | | | Běh mužů 10 km, Val di Fiemme | Vítěz: J. M. Riiber (NOR) (kon.) |
konec
Slalom mužů, 1. kolo, Flachau
Vítěz: S. Foss-Solevåg (NOR)
Milan Huppert
Konečné pořadí:
1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 53,50 s
2. Fabio Gstrein (AUT) +0,27
3. Manuel Feller (AUT) +0,29
4. Marco Schwarz (AUT) +0,34
5. Loïc Meillard (SUI) +0,35
6. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,51
7. Luca Aerni (SUI) +0,60
8. Alexis Pinturault (FRA) +0,68
9. Dave Ryding (GBR) +0,81
10. Aleksandr Chorošilov (RUS) +0,88
11. Michael Matt (AUT) +0,92
12. AJ Ginnis (USA) +1,00
13. Kristoffer Jakobsen (SWE) +1,02
14. Jean-Baptiste Grange (FRA) +1,09
15. Simon Maurberger (ITA) +1,10
16. Stefano Gross (ITA) +1,13
16. Stefan Hadalin (SLO) +1,13
16. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,13
19. Timon Haugan (NOR) +1,23
20. Manfred Mölgg (ITA) +1,24
21. Tanguy Nef (SUI) +1,27
22. Daniel Yule (SUI) +1,33
23. Giuliano Razzoli (ITA) +1,41
24. Albert Popov (BUL) +1,44
25. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,47
26. Johannes Strolz (AUT) +1,48
26. Adrian Pertl (AUT) +1,48
28. Marc Rochat (SUI) +1,59
28. Alex Vinatzer (ITA) +1,59
30. Erik Read (CAN) +1,62
...
Kryštof Krýzl (CZE) DNF
Startovní listina:
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Henrik Kristoffersen (NOR)
3. Daniel Yule (SUI)
4. Clement Noël (FRA)
5. Ramon Zenhäusern (SUI)
6. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
7. Linus Strasser (GER)
8. Aleksandr Chorošilov (RUS)
9. Loïc Meillard (SUI)
10. Alex Vinatzer (ITA)
11. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
12. Dave Ryding (GBR)
13. Alexis Pinturault (FRA)
14. Michael Matt (AUT)
15. Manuel Feller (AUT)
16. Filip Zubčić (CRO)
17. Tanguy Nef (SUI)
18. Fabio Gstrein (AUT)
19. Christian Hirschbühl (AUT)
20. Kristoffer Jakobsen (SWE)
21. Jean-Baptiste Grange (FRA)
22. Adrian Pertl (AUT)
23. Stefan Hadalin (SLO)
24. Manfred Mölgg (ITA)
25. Timon Haugan (NOR)
26. Simon Maurberger (ITA)
27. Luca Aerni (SUI)
28. Stefano Gross (ITA)
29. Erik Read (CAN)
30. Albert Popov (BUL)
31. Giuliano Razzoli (ITA)
32. Armand Marchant (BEL)
33. Istok Rodeš (CRO)
34. Sandro Simonet (SUI)
35. Marc Digruber (AUT)
36. Sebastian Holzmann (GER)
37. Jonathan Nordbotten (NOR)
38. Julien Lizeroux (FRA)
39. Marc Rochat (SUI)
40. Federico Liberatore (ITA)
41. Tommaso Sala (ITA)
42. Anton Tremmel (GER)
43. Johannes Strolz (AUT)
44. Jung Dong-hyun (KOR)
45. AJ Ginnis (USA)
46. Benjamin Ritchie (USA)
47. Luke Winters (USA)
48. Juan Del Campo (ESP)
49. Julian Rauchfuss (GER)
50. William Hansson (SWE)
51. Theo Letitre (FRA)
52. Riccardo Tonetti (ITA)
53. Jett Seymour (USA)
54. Aljaž Dvornik (SLO)
55. Kryštof Krýzl (CZE)
56. Johei Kojama (JPN)
57. Fabian Himmelsbach (GER)
58. Matej Vidović (CRO)
59. Noel von Grünigen (SUI)
60. Samuel Kolega (CRO)
61. Simon Fournier (CAN)
62. Tormis Laine (EST)
63. Alex Leever (USA)
64. Tom Verbeke (BEL)
65. Billy Major (GBR)
66. David Ketterer (GER)
67. Dongkwan Hong (KOR)
68. Laurie Taylor (GBR)
69. Gustav Lundbäck (SWE)
Průběžné pořadí světového poháru (18/37):
1. Alexis Pinturault (FRA) 718 bodů
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560
3. Marco Odermatt (SUI) 501
4. Filip Zubčić (CRO) 462
5. Marco Schwarz (AUT) 386
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 384
7. Loïc Meillard (SUI) 378
8. Manuel Feller (AUT) 334
9. Mauro Caviezel (SUI) 307
9. Ryan Cochran-Siegle (USA) 307
...
56. Adam Žampa (SVK) 79
111. Andreas Žampa (SVK) 11
1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 53,50 s
2. Fabio Gstrein (AUT) +0,27
3. Manuel Feller (AUT) +0,29
4. Marco Schwarz (AUT) +0,34
5. Loïc Meillard (SUI) +0,35
6. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,51
7. Luca Aerni (SUI) +0,60
8. Alexis Pinturault (FRA) +0,68
9. Dave Ryding (GBR) +0,81
10. Aleksandr Chorošilov (RUS) +0,88
11. Michael Matt (AUT) +0,92
12. AJ Ginnis (USA) +1,00
13. Kristoffer Jakobsen (SWE) +1,02
14. Jean-Baptiste Grange (FRA) +1,09
15. Simon Maurberger (ITA) +1,10
16. Stefano Gross (ITA) +1,13
16. Stefan Hadalin (SLO) +1,13
16. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,13
19. Timon Haugan (NOR) +1,23
20. Manfred Mölgg (ITA) +1,24
21. Tanguy Nef (SUI) +1,27
22. Daniel Yule (SUI) +1,33
23. Giuliano Razzoli (ITA) +1,41
24. Albert Popov (BUL) +1,44
25. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,47
26. Johannes Strolz (AUT) +1,48
26. Adrian Pertl (AUT) +1,48
28. Marc Rochat (SUI) +1,59
28. Alex Vinatzer (ITA) +1,59
30. Erik Read (CAN) +1,62
...
Kryštof Krýzl (CZE) DNF
Startovní listina:
1. Marco Schwarz (AUT)
2. Henrik Kristoffersen (NOR)
3. Daniel Yule (SUI)
4. Clement Noël (FRA)
5. Ramon Zenhäusern (SUI)
6. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
7. Linus Strasser (GER)
8. Aleksandr Chorošilov (RUS)
9. Loïc Meillard (SUI)
10. Alex Vinatzer (ITA)
11. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
12. Dave Ryding (GBR)
13. Alexis Pinturault (FRA)
14. Michael Matt (AUT)
15. Manuel Feller (AUT)
16. Filip Zubčić (CRO)
17. Tanguy Nef (SUI)
18. Fabio Gstrein (AUT)
19. Christian Hirschbühl (AUT)
20. Kristoffer Jakobsen (SWE)
21. Jean-Baptiste Grange (FRA)
22. Adrian Pertl (AUT)
23. Stefan Hadalin (SLO)
24. Manfred Mölgg (ITA)
25. Timon Haugan (NOR)
26. Simon Maurberger (ITA)
27. Luca Aerni (SUI)
28. Stefano Gross (ITA)
29. Erik Read (CAN)
30. Albert Popov (BUL)
31. Giuliano Razzoli (ITA)
32. Armand Marchant (BEL)
33. Istok Rodeš (CRO)
34. Sandro Simonet (SUI)
35. Marc Digruber (AUT)
36. Sebastian Holzmann (GER)
37. Jonathan Nordbotten (NOR)
38. Julien Lizeroux (FRA)
39. Marc Rochat (SUI)
40. Federico Liberatore (ITA)
41. Tommaso Sala (ITA)
42. Anton Tremmel (GER)
43. Johannes Strolz (AUT)
44. Jung Dong-hyun (KOR)
45. AJ Ginnis (USA)
46. Benjamin Ritchie (USA)
47. Luke Winters (USA)
48. Juan Del Campo (ESP)
49. Julian Rauchfuss (GER)
50. William Hansson (SWE)
51. Theo Letitre (FRA)
52. Riccardo Tonetti (ITA)
53. Jett Seymour (USA)
54. Aljaž Dvornik (SLO)
55. Kryštof Krýzl (CZE)
56. Johei Kojama (JPN)
57. Fabian Himmelsbach (GER)
58. Matej Vidović (CRO)
59. Noel von Grünigen (SUI)
60. Samuel Kolega (CRO)
61. Simon Fournier (CAN)
62. Tormis Laine (EST)
63. Alex Leever (USA)
64. Tom Verbeke (BEL)
65. Billy Major (GBR)
66. David Ketterer (GER)
67. Dongkwan Hong (KOR)
68. Laurie Taylor (GBR)
69. Gustav Lundbäck (SWE)
Průběžné pořadí světového poháru (18/37):
1. Alexis Pinturault (FRA) 718 bodů
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 560
3. Marco Odermatt (SUI) 501
4. Filip Zubčić (CRO) 462
5. Marco Schwarz (AUT) 386
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 384
7. Loïc Meillard (SUI) 378
8. Manuel Feller (AUT) 334
9. Mauro Caviezel (SUI) 307
9. Ryan Cochran-Siegle (USA) 307
...
56. Adam Žampa (SVK) 79
111. Andreas Žampa (SVK) 11
Ze hry o dobré umístění vypadl obhájce malého křišťálového glóbu Clement Noël. Francouz jel velmi dobře, na druhém mezičase měl náskok na v tu dobu prvního Schwarze 89 setin. Pak ovšem udělal chybu, která mu znemožnila pokračovat.
Za zmínku rozhodně stojí výkon řeckého lyžaře AJ Ginnise. Šestadvacetiletý borec zajel s vysokým startovním číslem 45 fantastickou jízdu, na první pozici ztratil rovnou vteřinu a po prvním kole mu patří dvanáctá pozice. Řek útočí na životní výsledek, protože ve světovém poháru bodoval jen jednou a to před dlouhými čtyřmi roky. Musí ovšem dokončit druhé kolo, bodový zisk pak bude třešničkou na dortu.
Stejně jako včera, tak i dnes se do slalomu zapojil český reprezentant Kryštof Krýzl. Od prvních metrů však výrazně ztrácel a po chybě na třetím úseku první kolo vůbec nedokončil.
1. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) 53,50 s
2. Fabio Gstrein (AUT) +0,27
3. Manuel Feller (AUT) +0,29
4. Marco Schwarz (AUT) +0,34
5. Loïc Meillard (SUI) +0,35
6. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,51
7. Luca Aerni (SUI) +0,60
8. Alexis Pinturault (FRA) +0,68
9. Dave Ryding (GBR) +0,81
10. Aleksandr Chorošilov (RUS) +0,88
11. Michael Matt (AUT) +0,92
12. AJ Ginnis (USA) +1,00
13. Kristoffer Jakobsen (SWE) +1,02
14. Jean-Baptiste Grange (FRA) +1,09
15. Simon Maurberger (ITA) +1,10
16. Stefano Gross (ITA) +1,13
16. Stefan Hadalin (SLO) +1,13
16. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,13
19. Timon Haugan (NOR) +1,23
20. Manfred Mölgg (ITA) +1,24
21. Tanguy Nef (SUI) +1,27
22. Daniel Yule (SUI) +1,33
23. Giuliano Razzoli (ITA) +1,41
24. Albert Popov (BUL) +1,44
25. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,47
26. Johannes Strolz (AUT) +1,48
26. Adrian Pertl (AUT) +1,48
28. Marc Rochat (SUI) +1,59
28. Alex Vinatzer (ITA) +1,59
30. Erik Read (CAN) +1,62
...
Kryštof Krýzl (CZE) DNF