Nitra – Košice 2:3 (0:2 po s.n.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 3:1 (kon.) | Trenčín – Zvolen 3:2 (po pr.)
HC Slovan – Detva 4:1 (kon.) | Banská Bystrica – Miskolc 3:2 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:3 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
sk Neděle 17.01.2021, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 32. kolo

B. Bystrica to po veľkej dráme napokon zvládla a Miškovec zdoláva aj po tretíkrát v sezóne. Tentokrát víťazí 3:2. Víťazný gól zaznamenal Samuel Mlynarovič. (19:27:38)

59:38
    Ihnačák odzbrojil Vasa, pre B. Bystricu to už vyzerá dobre.

Oddychový čas domácich.

Oddychový čas hostí.

58:44
    Medzitým už Adorján odkorčuľoval na striedačku. Hostia hrajú so šiestimi korčuliarmi.

58:24
    Osterberg len čo sa dostal k puku, strieľal, no trafil hráča pred sebou.

56:37
    Miškovcu už veľa času nezostáva a B. Bystrica je nepríjemná vďaka protiútokom. Po prihrávke Ďatelinku však tentokrát Faško-Rudáš netrafil bránku.

54:08
    Banská Bystrica dala gól!

Šikovná individuálna akcia SAMUELA MLYNAROVIČA, ktorý si spracoval prihrávku Slobodu a puk si potiahol na os klziska, spoza hráča prekonal Adorjána. B. Bystrica vedie 3:2.
    Asistencia: Marek Sloboda

53:21
    B. Bystrica je momentálne v útlme, no všetko je otvorené. Dospeje zápas do predĺženia alebo jeden z tímov rozhodne v riadnom hracom čase?

52:21
    Výhonský sa zmocnil puku a získal cenné sekundy v útočnom pásme.

51:34
    Miškovec dal gól!

Miškovec využíva presilovú hru a vyrovnáva na 2:2! Spoza bránkovej čiary prihrával hráč DVTK pred bránu a BÁLINT MAGOSI z prvej trafil presne. Puk sa zastavil až v sieti.

51:12
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Cardwell – 2 min., sekanie).

50:30
    Rokaly sa dostal do streleckej pozície, jeho strela bola zblokovaná.

50:07
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Mlynarovič – 2 min., sekanie).

49:51
    Tlak Miškovca je v posledných minútach veľmi veľký, no skóre zostáva nezmenené.

48:40
    Vas nebezpečne strieľal, Belányi s ďalším famóznym zákrokom.

47:57
    Rokaly zakončil bekhendom po ľade, no gólmana neprekonal. Cardwell následne odpálil puk cez všetky čiary.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 13. Breton (Vašaš), 16. Sukeľ (Breton), 55. Mlynarovič (Sloboda) – 36. Vas (Osterberg), 52. Magosi

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Rabčan) – Breton, Crevier-Morin, Cardwell, Ďatelinka, Ganz, Bdžoch, Demo – Sukeľ, Ihnačák, Faško-Rudáš – Dvorský, Mlynarovič, Vašaš – Kabáč, Tamáši, D´Aoust – Kriška, Výhonský, Vybíral – Sloboda
    DVTK Jegesmedvék Miškovec: Adorján (Tóth) – Wehrs, Bukor, Láda, D. Kiss, Vojtkó, Szirányi, Fazakas – Rokaly, Vas, Osterberg – Csányi, Lövei, Magosi – Flick, Galanisz, Anderson – Miskolczi, Páterka, Turbucz

Rozhodčí: Müllner, P. Šefčík – Hercog, J. Šefčík