Arizona – San Jose 5:3 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Columbus 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.) | Vegas – Anaheim 2:1 (po pr.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
New York Rangers
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
New York Islanders
Neděle 17.01.2021, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:40:26)

3. Artěmij Panarin (NYR) 2+0

Je konec. Druhé derby o New York během tří dní tentokrát zvládli Rangers a to s naprostým přehledem, když zvítězili 5:0. Už ve 3. minutě otevřel brankový účet Bučněvič. Posléze domácí byli lepším týmem a to potvrdil ve 14. minutě Panarin, který zvýšil náskok na dvě branky. Ve 24. minutě málem hosté snížili, ovšem rána Leddyho trefila břevno. Posléze už měli zápas opět v režii domácí. Ve 26. minutě se totiž podruhé trefil Pavel Bučněvič. A ve 36. minutě poslal Rangers do čtyřbrankového vedení Kaapo Kakko. Poslední perioda nebyla tak atraktivní, ale v 56. minutě přidal ještě jednu branku Panarin.

59:50
    Znovu si vzal puk na starost hostující hráč a odpálil jej co nejdál.

59:26
    Posléze se ale Islanders podařilo vyhodit puk do bezpečí.

59:06
    Rangers by rádi přidali alespoň ještě jednu branku a drží soupeře pod zámkem.

58:35
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Mathew Barzal – 2 min., krosček).
    58:23 Dvakrát během pár sekund zazvonila tyč domácí svatyně.

58:23
    Tak to je neskutečná smůla Islanders, kteří hned dvakrát napálili tyč domácí svatyně! Alexandar Georgijev měl pořádný kus štěstí.

57:35
    Tentokrát už přišla rána, která ale byla sražená do ochranné sítě.

56:48
    Rangers mají nadále přesilovku, ovšem soupeř dokázal vyhodit kotouč do bezpečí.
    55:56 Artěmij PANARIN - 5:0

55:56
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je to už 5:0! V přesilové hře nejprve pálil Pavel Bučněvič, ovšem brankář Sorokin vyrazil kotouč před sebe, kde byl připraven Fox, který ho posunul na ARTĚMIJE PANARINA a ten zakončil do poloprázdné brány. Asistence: Adam Fox a Pavel Bučněvič.

55:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ross Johnston – 2+2 min, hrubost + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

55:24
    Nyní došlo za bránou Rangers k roztržce a bude se vylučovat. Nyní ale čeká komerční přestávka.

53:36
    Utkání se už ale za tohoto stavu spíše dohrává a třetí perioda velmi snížila tempo a atraktivitu.

53:14
    Ilja Sorokin musel betonem vyrazit střelu z pravé strany, která mířila na přední tyč.

52:10
    Brendan Lemieux to zkusil zpoza modré čáry, ale jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 3. Bučněvič (Zibanejad), 14. Panarin (Br. Smith), 26. Bučněvič, 36. Kakko (Di Giuseppe, Chytil), 56. Panarin (Fox, Bučněvič)

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – Trouba (A), R. Lindgren, Fox, J. Johnson, Br. Smith, Miller – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Lafreniere, R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, Di Giuseppe – J. Gauthier, B. Howden, Lemieux.
    New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Johnston, Pageau, Bellows – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: O’Rourke, Hebert – Sericolo, MacPherson