Arizona – San Jose 5:3 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:5 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 5:0 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Ottawa – Toronto 2:3 (kon.) | Nashville – Columbus 5:2 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:4 (po pr.) | Vegas – Anaheim 2:1 (po pr.) | Calgary – Vancouver 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Ottawa Senators
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Neděle 17.01.2021, 01:10 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:00:31)

Československá stopa v utkání:

Do zápasu nenastoupil žádný český či slovenský hráč.

V oslabení: 0:0
    Ottawa nenavázala na minulé utkání, když tentokrát Torontu podlehla 2:3.

Torontu se ve třetí třetině podařilo v přesilové hře odskočit na rozdíl dvou branek, když se po přihrávce od Marnera poprvé v letošní sezóně trefil ostrostřelec Matthews.

Následně to vypadalo, že Maple Leafs mají utkání pod kontrolou, avšak osm minut před koncem svou první brankou v NHL snížil Stützle a hosté se následně ještě o své vítězství báli.

Bohužel v závěru trochu znemožnili Ottawě tlak špatným rozhodnutím rozhodčí a Sens už po ubráněném oslabení v poslední minutě nedokázali srovnat.

Nutno však dodat, že za průběh celého utkání si to hosté zcela zasloužili a jen díky skvělému výkonu brankáře Murrayho byli Sens stále ve hře. Ottawu mohou hlavně mrzet nevyužité přesilovky a především poté i dlouhá přesilovka proti třem.

Toronto tedy oplatilo svému soupeři porážku z prvního měření sil, když Maple Leafs nakonec porazili Senators 3:2.

59:48
    Stepan se dostal ke skákajícímu puku v mezikruží a jeho pokus zřejmě Campbell vytěsnil nad svou klec.

59:39
    Batherson vystřelil z pravé strany a Campbell jeho střelu vyrazil svým betonem.

59:11
    Ottawa je již kompletní a domácí se rychle ženou do svého útočného pásma. Murray míří na střídačku.

58:46
    Senators se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

58:26
    Brodie vystřelil z levé strany a jeho pokus skončil hned na prvním hráči Ottawy.

57:56
    Ottawa vyhazuje puk přes celé kluziště.

57:35
    Ve vlastním oslabení se do zakončení dostal Connor Brown, avšak jeho střelu zblokoval bránící hráč.

57:11
    Tak teď se rozhodčí příliš nepředvedli. Jasný faul Muzzina na Stützleho před pár momenty nepotrestali a nyní naopak při boji o puk Muzzin spadl a Tim Stüzle (OTT) putuje na trestnou lavici.

56:38
    Maple Leafs nyní jen poslali puk do středního pásma, a zažehnali tak na chvíli další ofenzivní snažení Ottawy.

56:03
    Na druhé straně se do zakončení dostal Tavares, avšak jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

55:34
    Ottawa sice dostala puk do svého útočného pásma, ale Toronto jej získalo velmi rychle pod svou kontrolu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 11. N. Paul (N. Zajcev, Co. Brown), 52. Stützle (Chabot, White) – 15. J. Thornton (Marner, Brodie), 22. Marner (Matthews), 43. Matthews (Marner, J. Thornton)

Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot, Gudbranson, Brown, Coburn, Reilly – Batherson, Norris, B. Tkachuk – Dadonov, Stepan, Stützle – Co. Brown, Tierney, N. Paul – Watson, Paquette, White.
    Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Dell) – Brodie, Rielly, Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner, Matthews, J. Thornton – W. Nylander, Tavares, Vesey – Hyman, Kerfoot, I. Michejev – Simmonds, Spezza, Robertson.

Rozhodčí: Meier, Syvret – Brisebois, Barton