NY Islanders – NY Rangers 1:4 (kon.) | Buffalo – Washington 3:4 (kon.) | New Jersey – Pittsburgh 4:6 (kon.)
St. Louis – Minnesota 9:1 (kon.) | Vegas – Arizona 7:4 (kon.) | Anaheim – Colorado 0:2 (kon.)
San Jose – Los Angeles 5:2 (kon.) | Dallas – Florida 4:1 (kon.) | Philadelphia – Boston 3:2 (kon.)
Vegas Golden Knights
7:4 (4:0, 1:1, 2:3)
Arizona Coyotes
Sobota 10.04.2021, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

1. Reilly Smith (VEG) 2+0
    2. Jonathan Marchessault (VEG) 1+1
    3. Chandler Stephenson (VEG) 1+1 (06:46:10)

Československá stopa v utkání

Tomáš Nosek (VEG) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:28

Robin Lehner (VEG) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost 84,6%, odchytal 59:40
    Adin Hill (ARI) – 27 zákroků, 5 OG, úspěšnost 84,4%, odchytal 40:00
    Ivan Prosvetov (ARI) – 3 zákroky,12 OG, úspěšnost 75,0%, odchytal 18:25

Las Vegas posedmé v historii klubu vstřelilo v jednom zápase sedm a více branek, maximální rekord je osm.

Výborný start Vegas, první třetina 4:0. Ve třetí třetině, zejména v jejím úvodu, se hosté dostali na dostřel, ale výrazněji zdramatizovat zápas se jim nepodařilo. Domácí Las Vegas bere body z tohoto zápasu.

59:06 Max PACIORETTY - 7:4

59:06
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Do prázdné branky poslal kotouč MAX PACIORETTY. Asistence: Chandler Stephenson a Alex Pietrangelo.

58:40
    Zakázané uvolnění proti Vegas, buly před brankou, ve které je Robin Lehner.

58:14
    Chandler Stephenson (Vegas) minul prázdnou branku ze středního pásma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:30
    Hosté hrají v šesti.

57:12
    Hosté rozehrávají od své branky, Vegas se pokouší hrát takticky.

56:30
    Domácí toto důležité buly vyhráli, a tak mohou kombinovat v útočném pásmu.

56:30
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Coyotes.

56:14
    Bezmála deset minut hry nyní Vegas nevypálilo na branku.

55:45
    Utkání pokračuje dál.

55:43
    Komerční přestávka.

55:16
    Coyotes se pokouší hrát aktivně a co nejrychleji přidat další branku. Po špatné rozehrávce Vegas se bude vhazovat v útočném pásmu Coyotes.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Marchessault (Pacioretty, Theodore), 5. W. Carrier (Reaves, N. Roy), 7. Kolesar, 9. R. Smith (W. Karlsson), 25. Stephenson (Mark Stone, McNabb), 50. R. Smith (W. Karlsson, Marchessault), 60. Pacioretty (Stephenson, Pietrangelo) – 40. Schmaltz (Goligoski, Garland), 43. Hunt (Kessel, Jo. Larsson), 44. Keller (Kessel, Dvorak), 50. Bunting (Kessel, Schmaltz)

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), Holden, Hague – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Nosek, Kolesar – W. Carrier, N. Roy, Reaves.
    Arizona Coyotes: Hill (41. Prosvetov) – Chychrun, Goligoski (A), Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Oesterle, Demers – Keller, Jo. Larsson, Kessel – Crouse, Dvorak, Fischer – Bunting, Schmaltz, Garland – Hunt, Brassard (A), T. Pitlick.

Rozhodčí: Hebert, Syvret – Fournier, Gawryletz

Diváci: 3 950