Columbus – Chicago 3:4 (kon.) | Montreal – Winnipeg 0:5 (kon.) | Toronto – Ottawa 6:5 (kon.)
Carolina – Detroit 4:5 (1:2 po s.n.) | Nashville – Tampa 0:3 (kon.) | St. Louis – Minnesota 3:2 (po pr.)
Calgary – Edmonton 5:0 (kon.) | San Jose – Los Angeles 2:4 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 3:5 (kon.)
Vegas – Arizona 1:0 (kon.)
Calgary Flames
5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Edmonton Oilers
Neděle 11.04.2021, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (06:41:20)

3. Andrew Mangiapane (CGY) 0+1

Je konec. Calgary Flames deklasovalo svého soupeře Edmonton Oilers vysoce 5:0. První třetina byla vcelku vyrovnaná, ale branky jsme se nedočkali. Ty totiž padaly až ve druhé periodě a to pouze do jedné brány. Nejprve ve 24. minutě otevřel brankový účet domácí Monahan. Ve 31. minutě se trefil Gaudreau. O tři minuty později také Lindholm a skvělou dvacetiminutovku zakončil gólem na 4:0 Giordano. Ve třetí třetině se trefil Ritchie.

59:52
    Noah Hanifin měl před sebou otevřený prostor v mezikruží, ale Mike Smith ho vychytal.

59:42
    Andrew Mangiapane si hledal prostor pro střelu, ale nedostal se k puku.

59:24
    Rána domácího hráče z pravé strany minula bránu soupeře.

58:38
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:22
    Michael Stone pálil z pravého kruhu, ale Mike Smith znovu chytá kotouč do lapačky.

57:35
    Mikael Backlund přenechal kotouč Noahu Hanifinovi, který vyslal tvrdou ránu, ale šestá branka to zatím není.

57:12
    Nepřesná přihrávka Josha Archibalda skončila pouze u soupeře, ale Flames se nedostali do útočného pásma.

56:23
    Michael Stone pálil od modré, ale Mike Smith si tentokrát poradil.

56:09
    Zblokovaná přihrávka tentokrát skončila jen v zámezí.

55:48
    Znovu se Calgary snaží něco vymyslet po levé straně, ale nakonec se k puku dostali hosté.

54:53
    Darnell Nurse se snažil nahodit puk do útočného pásma, ale nakonec je z toho jen zakázané uvolnění.

54:06
    Edmonton Oilers se sice snažil něco vymyslet a vstřelit alespoň jednu branku, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
    53:30 Brett RITCHIE - 5:0

53:30
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Flames nakládají Oilers a rovnou jim nadělují bůra! BRETT RITCHIE na pravé straně zády k brance a bráněn Krisem Russellem dokázal fantasticky vystřelit bekhendem a puk proklouznul mezi betony překvapeného Mikea Smithe. Asistence: Sam Bennett a Juuso Välimäki.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 24. Monahan (Mangiapane), 31. J. Gaudreau (Hanifin, Backlund), 34. E. Lindholm (J. Gaudreau, Giordano), 40. Giordano (Backlund, S. Bennett), 54. B. Ritchie (S. Bennett, Välimäki)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Ch. Tanev, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Dubé, Monahan (A), Mangiapane – Nordström, Backlund, Lucic – B. Ritchie, D. Ryan, S. Bennett.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), K. Russell, Bear, Jones – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl (A) – Yamamoto, Neal, Kahun – D. Shore, Khaira, J. Archibald – Kassian, Haas, Ennis.

Rozhodčí: Joannette, Meier – Murchison, Toomey