Carolina – Detroit 1:3 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (po pr.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 4:2 (kon.) | Colorado – Arizona 4:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:4 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Detroit Red Wings
Úterý 13.04.2021, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený úterní den. Na počtenou! (04:03:03)

3. James Reimer (CAR) – 27 zákroků

Je dobojováno! Na úvodní gól jsme si museli počkat až do 41. minuty, ale nakonec jsme viděli branky čtyři. O tři z nich se postaral hostující Detroit, a tak překvapivě dnes zvítězil na ledě Caroliny 3:1. Po Adamu Ernem se prosadil i Filip Zadina, který si připsal rozdílovou trefu. V 54. minutě ještě snižoval Nino Niederreiter, ale vyrovnávací branky se už Hurricanes nedočkali. Naopak pojistku přidal v poslední minutě Sam Gagner.

59:36
    Utkání se už víceméně dohrává. Carolina se musí smířit s tím, že dnes bodovat nebude.
    59:05 Sam GAGNER - 1:3

59:05
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hosté dostali puk do útočného pásma a v něm si už poradili gólem do prázdné klece! Valtteri Filppula přihrál na pravý kruh SAMU GAGNEROVI, jenž trefil přesně. 1:3. Asistence: Valtteri Filppula a Danny DeKeyser.

58:51
    Detroit se mohl trochu uklidnit. Kotouč totiž dostal do středního pásma.

58:21
    Carolina přesně kombinovala, ale dlouho to bylo bez střelby. To změnil Vincent Trocheck, jehož pokus se otřel o masku Jonathana Berniera.

57:54
    Slavinova střela od modré čáry byla pro brankáře Jonathana Berniera snadnou pochoutkou.

57:47
    Carolina získala vhazování v pásmu soupeře. Nyní má ideální čas k tomu, aby promyslela, jak odehraje poslední dvě minuty třetí třetiny. Reimer už míří na střídačku.

57:24
    Brady Skjei nabral kotouč na čepel a za červenou čárou jej okamžitě nahodil do třetiny soupeře.

56:39
    Teď si ale hostující obránci zkušeně poradili. Kotouč podrželi na svých hokejkách a následně jej dostali znovu daleko od své klece.

56:00
    Carolina ale nabrala druhý dech a opět hrozí. Detroit čekají velmi těžké poslední minuty třetí periody.

55:36
    Po závaru před detroitskou bránou vyhodil kotouč obloučkem do středního pásma Filip Hronek.

55:02
    Bernier přidržel puk za bránou. Jeho ofenzivní spoluhráči tak mají prostor k vystřídání.

54:36
    Adam Erne dokázal dobruslit situaci tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
    53:54 Nino NIEDERREITER - 1:2

53:54
    Carolina právě vstřelila branku!
    Carolina ale sehrála akci po vhazování rychle a přesně! Dostává se tak na rozdíl jediného gólu. Warren Foegele v souboji u brány stačil posunout touš na NINA NIEDERREITERA, jehož rychlá střela zápěstím přesně zapadla do vzdálenější šibenice. 1:2. Asistence: Warren Foegele a Jordan Staal.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 54. Niederreiter (Foegele, J. Staal) – 41. Erne (Rasmussen, Filppula), 43. Zadina (Rasmussen, D. Larkin), 60. Gagner (Filppula, DeKeyser)

Carolina Hurricanes: Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Bean, Gardiner – Fast, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Foegele, J. Staal (C), Martinook (A) – Geekie, Lorentz, Paquette.
    Detroit Red Wings: J. Bernier (Greiss) – Hronek, Cholowski, Stecher, M. Staal, Biega, DeKeyser, G. Lindström – J. Svečnikov, D. Larkin (C), Zadina – Gagner, Nielsen (A), Smith – Erne, Rasmussen, Filppula – Helm, Glendening (A).

Rozhodčí: Rehman, Chmielewski – Nagy, Halkidis

Diváci: 4 987