Carolina – Detroit 1:3 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (po pr.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 4:2 (kon.) | Colorado – Arizona 4:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:4 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:4 (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Úterý 13.04.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (03:48:28)

Joonas Korpisalo (CBJ) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 61:25
    Kevin Lankinen (CHI) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 61:25

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:42
    David Kämpf CHI) – 0+0, +/- 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:14

1. Brandon Hagel (CHI) 1+0
    2. Patrik Laine (CBJ) 2+0
    3. Patrick Kane (CHI) 0+2

Dnešní utkání sledovalo 4 093 diváků.

Je konec. Chicago Blackhawks zvítězilo nad Columbusem Blue Jackets 4:3 po prodloužení. Domácí vstoupili do utkání aktivněji, když se v 15. minutě trefil Matteau, ale odpověď přišla rychle z hole Keitha. Ve druhé periodě byla k vidění jedna branka, kterou vsítil Laine a poslal Blue Jackets zpět do vedení. Ovšem ve 47. minutě nejprve snížil Kurashev a o dvě minuty později otočil vývoj utkání Connolly. Domácí ale zareagovali a v 52. minutě fantasticky srovnal Laine. Nakonec se šlo do prodloužení, kde se po minutě a půl trefil hostující Hagel.

61:25 Brandon HAGEL - 3:4

61:25
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Je hotovo a Blackhawks v tomto zápase vítězí! Potom co Patrik Laine vypálil vedle přišel protiútok, ve kterém Kirby Dach z pravé strany našel v levém kruhu BRANDONA HAGELA a ten propálil Korpisala. Asistence: Kirby Dach a Wyatt Kalynuk.

61:11
    Seth Jones se opřel do odraženého kotouče, ale nakonec jen minul bránu soupeře.

60:41
    Patrik Laine tentokrát útočil na hattrick, ovšem minul bránu hostujícího celku a dopředu jdou Blackhawks.

60:27
    Patrick Kane to znovu zkoušel po pravé straně, ale neprocpal se do zakončení.

60:01

60:00

59:28
    Následně se do protiútoku dostal Patrick Kane, ale jeho přihrávka byla zblokována.

59:02
    Laciné ztráty se dopustili hosté při rozehrávce, ale Columbus toho nedokázal využít.

58:30
    Znovu skončil puk jen v zámezí a následovat bude autové vhazování ve středním pásmu.

57:49
    Jack Roslovic mohl rozhodnout, když se po skvělé přihrávce dostal do úniku, ale Kevin Lankinen dokázal vytáhnout svou lapačku a skvěle podržel svůj celek!

57:32
    Michail Grigorenko tentokrát pálil z pravé strany, ale jeho pokus letěl jen vedle levé tyče.

57:02
    Nepřesná přihrávka domácích je vyhnala pryč z útočného pásma a Columbus bude muset začít celou akci znovu.

Střely na branku: 28:32

Michal Raška

Branky a nahrávky: 15. Matteau (S. Jones, Sherwood), 27. Laine (Domi, Gavrikov), 52. Laine – 17. Keith (DeBrincat, P. Kane), 47. Kurashev (P. Kane), 49. Connolly, 62. Hagel (Dach, Kalynuk)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones (A), Del Zotto, Gavrikov, Kukan, Harrington, Lehtonen – Laine, Domi, Bjorkstrand – Atkinson (A), Roslovic, Grigorenko – Dalpe, Texier, Robinson – Sherwood, Stenlund, Matteau.
    Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – C. Murphy (A), Stillman, Boqvist, Keith (A), Kalynuk, de Haan – P. Kane (A), Suter, Hagel – D. Strome, Dach, DeBrincat – Hinostroza, Kurashev, D. Kubalík – Carpenter, Kämpf, Connolly.

Rozhodčí: Sutherland, Dwyer – Baker, Murray

Diváci: 4 093