Montreal – Calgary 2:1 (kon.) | Boston – NY Islanders 3:0 (kon.) | Minnesota – San Jose 3:2 (kon.)
Anaheim – Vegas 0:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 3:6 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 6:3 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Montreal – Ottawa 0:4 (kon.)

Tomáš Tatar (MTL) 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 13:33

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Montrealu, který svého soupeře porazil výsledkem 2:1. Calgary v průběhu třetí třetiny zaznamenalo vyrovnávací branku, která byl z kategorie těch šťastných. Následovala hodně vyrovnaná pasáž a dlouhou dobu to vypadalo na prodloužení. To ovšem druhou dnešní branku odmítl domácí Tyler Toffoli, který necelých pět minut před koncem zápasu vrátil svému celku jednobrankové vedení, což si Montreal udržel až do konce zápasu.

58:14
    Plameny se v závěru tohoto zápasu dostávají k tlaku, což rozhodně nepotřebují. Hostující celek se ještě neodvážil ke hře bez brankáře Markströma.

57:14
    Touš se nyní navíc dostal za hostující branku, odkud ho vyvážel na druhou stranu hrací plochy Tanev, jehož nabídka na teč nakonec nic nepřinesla.

56:47
    Calgary Flames to bude mít najednou nesmírně složité, podruhé v tomto duelu bude muset dotahovat jednobrankové manko, na což nemá zrovna moc času.
    55:45 Tyler Toffoli (MTL) - 2:1

55:45
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí celek se podruhé v tomto duelu dostává do vedení! Montreal Canadiens se sotva dostal do útočného pásma, kde za volným kotoučem spěchal Armia, kterému se povedlo před brankou oslovit TYLERA TOFFOLIHO, který rychlým zakončením vyzrál na Markströma.
    Asistence: Joel Armia, Nick Suzuki.

55:38
    Ritchie rovněž pouze přeposílal po hrazení, načež se jeho lajna na chvíli usadila v pásmu soupeře, což vedlo k důraznému zakončení Giordana.

55:20
    Plameny si poradily i s dalším útokem soupeře, načež se vydaly po pravém křídle. Tam měl složitou pozici Gaudreau, který se musel pro kotouč vracet za sebe.

54:01
    Perryho formace odjela na střídačku a sám Perry musel své spoluhráče napodobit. Puk tedy poslal pouze do rohu kluziště, kde se ho ujal Stone.

53:10
    Na Tatarovu nahrávku Danault ani na dlouho ruku nedosáhl, přesto se Montreal Canadiens usadil v pásmu soupeře, kde si hostující celek situaci pohlídal.

52:40
    Nebezpečnou ránu od modré čáry vyprodukoval domácí kapitán Weber, který pořádně zaměstnal brankáře.

52:13
    Calgary sice mělo klid na rozehrávku, což mu naopak uškodilo natolik, že nahrávka přes všechny čáry znamenala další zakázané uvolnění.

David Suchý

Branky a nahrávky: 30. Toffoli (Suzuki, Kulak), 56. Armia (Armia, Suzuki) – 47. E. Lindholm (J. Gaudreau, M. Tkachuk)

Montreal Canadiens: Allen (Primeau) – S. Weber (C), Chiarot, Petry (A), Edmundson, Kulak, A. Romanov – Byron (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Drouin – Perry, E. Staal, Lehkonen.
    Calgary Flames: Markström (Domingue) – Ch. Tanev, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Mi. Stone, Välimäki – M. Tkachuk, E. Lindholm, J. Gaudreau – Dubé, Monahan (A), Mangiapane – Nordström, Backlund (A), Lucic – B. Ritchie, D. Ryan, Leivo.

Rozhodčí: Joannette, Meier – Cormier, Brisebois