Tampa – Carolina 3:2 (po pr.) | Florida – Columbus 4:2 (kon.) | Dallas – Detroit 3:2 (2:1 po s.n.)
Nashville – Chicago 5:2 (kon.) | Arizona – Minnesota 2:5 (kon.) | Edmonton – Montreal 4:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 2:4 (kon.) | Vegas – San Jose 3:2 (1:0 po s.n.)
Nashville Predators
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Chicago Blackhawks
Úterý 20.04.2021, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

S konstatováním, že Nashville porazil Chicago i v šestém letošním vzájemném střetnutí, se s vámi loučíme. Děkujeme za pozornost, na viděnou. (04:59:32)

Luke Kunin (NSH) – 1+1
    Mikael Granlund (NSH) – 0+2
    Tanner Jeannot (NSH) – 1+0

Česká a slovenská stopa
    David Kämpf (CHI) – 1+0, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 14:42
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:27

Hity – 19:22

Nashville vtrhl do třetí třetiny jako velká voda a učinil hned v úvodní minutě dvěma góly v rozmezí 18 vteřin rozhodující krok k vítězství. Nejprve tečoval Ellisovo nahození od pravého mantinelu do Lankinenova protipohybu Tanner Jeannot, posléze těžil z přihrávky Granlunda před brankou nehlídaný Luke Kunin. Finský gólman takovou smršť neustál a přepustil místo v brankovišti Subbanovi. Ten ve zbytku duelu puk za svá záda nepustil, to samé lze ale říci o výtečně chytajícím Sarosovi.

59:58
    V samotném závěru ještě jedna rychlá akce Nashvillu. Colton Sissons štiplavou ranou z pravé strany naposledy protáhl Subbana.

59:49
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Cousins – 2 min. + 10 min. osobní trest, krosček).

59:49
    Ještě jeden zákrok Sarose, který likvidoval betony Gaudetteho střelu z pravého kruhu.

59:33
    Hala je na nohou a děkuje svým miláčkům za vítězství. Nashville opět potvrdil, že se mu proti Chicagu daří.

59:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Za této situace i zápasu.

58:43
    Po vyhraném vhazování ve středním pásmu se Nashville znovu dostal s pukem do útočné třetiny. Střelecké pozice ale hokejisté ve žlutých dresech nenalézají.

58:07
    Chicago dostalo kotouč z pásma. Už je to takové strnulé, bez náboje. Je vidět, že duel se dohrává z povinnosti.

57:40
    Nakonec je z toho přesilová hra pro Nashville. Ten už je usazen v útočné třetině.

57:20
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Alex DeBrincat – 2 min., hrubost).

57:20
    Tvrdý souboj o kotouč v rohu kluziště se zvrhl v hromadnou melu. Uvidíme, jak rozdají rozhodčí tresty.

56:22
    Viktor Arvidsson ujížděl zcela sám na brankáře. Subbana se mohl zeptat, kam to chce, orazítkoval však levou tyčku.

56:10
    Vinnie Hinostroza si potáhl touš mezi kruhy. Z tohoto prostoru našel jen připravenou výstroj Juuseho Sarose. Ten dnes chytá další skvělé utkání.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 7. Duchene (Benning, Josi), 25. Järnkrok (Mikael Granlund, Kunin), 26. Ekholm (Johansen), 41. Jeannot (Ellis), 41. Kunin (Mikael Granlund, Järnkrok) – 16. DeBrincat (Suter, P. Kane), 32. Kämpf (Gaudette)

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Benning (C), Josi (A), Ellis (A), Ekholm, Gudbranson, Harpur – Arvidsson, Johansen, Grimaldi – Kunin, Mikael Granlund, Järnkrok – Duchene, Haula, Cousins – Jeannot, Sissons, Trenin.
    Chicago Blackhawks: Lankinen (41. M. Subban) – C. Murphy (A), Zadorov, Kalynuk, Keith (A), de Haan, Stillman – P. Kane (A), Suter, Hinostroza – Gaudette, Dach, DeBrincat – D. Strome, Kurashev, D. Kubalík – Carpenter, Kämpf, Connolly.

Rozhodčí: St. Laurent, Lee – Fournier, Smith