Chorvatsko – Lotyšsko 6:3 (kon.) | Německo – Finsko 2:5 (kon.) | Slovinsko – Austrálie 8:5 (kon.)
Švédsko – Kanada 5:4 (kon.) | Rakousko – Maďarsko 5:6 (kon.) | Česko – Velká Británie 7:1 (kon.)
Japonsko – Brazílie 4:3 (kon.) | USA – Slovensko 6:0 (kon.)
Německo
2:5 (2:1, 0:0, 0:0, 0:4)
Finsko
Úterý 03.06.2014, 14:00 • ČEZ Arena, Pardubice • Mistrovství světa v inline hokeji IIHF

Finsko čtyřmi góly v poslední čtvrtině otočilo zápas, který mělo sice herně pod kontrolou, ale dlouho se nedokázalo střelecky prosadit. Nyní si hráči vyslechnou finskou hymnu. Náš onlajn končí, příště na počtenou. (15:26:44)

36:00

46:32
    Finsko právě vstřelilo branku!
    V nájezdu dvou na jednoho překonal německého brankáře MIKKO PUKKA po skvělém pasu od Markannena. Asistence: Sami Markannen.

45:25
    Carciola vyloučen za hákování. Další možnost pro Finsko.

42:05
    Třetí finská branka v rozmezí několika minut. Nyní skóruje TOMI PENTTINEN. Asistence: Jouni Aalto.

41:36
    Seveřané bleskově obracejí vývoj utkání. Až před Owera se protlačil OSSI PELLINEN a backhandovou kličkou překonal golmana. Asistence: Penttinen.

40:50
    Finové se dočkali vyrovnání, když Owera propálil střelou z mezikruží CAMILO MIETTINEN. Asistence: Petri Partinen a Jesse Saarinen.

38:23
    Němci stále brání. Hra teď vypadá jako při finské přesilovce.

37:01
    Závar v německém brankovišti přerušují rozhodčí. Ower leží na kotouči na zádech.

36:01
    Začala čtvrtá čtvrtina.

Finové se tlačí do vyrovnání, ale zatím nemají střelecké štěstí. Německo je sice opticky spíše bránícím týmem, ale jeho rychlé protiútoky jsou velmi nebezpečné.

36:00
    Konec třetí čtvrtiny.

35:56
    Seifert předvedl krásnou individuální akci v útočném pásmu, když obešel dva Finy, ale zakončil backhandem jen do boční sítě.

35:09
    Probíhá poslední minuta třetí čtvrtiny.

33:44
    Finové mají takříkajíc více ze hry, ale zatím bez výraznějšího gólového efektu.

31:22
    Marc Streicher oslabuje Německo, protože nedovoleně bránil finského útočníka.

29:06
    Carciola se z rychlého protiútoku dostal až na hranici brankoviště, Hovi chytá.

27:52
    Střelu Penttinena zblokovala německá obrana.

26:55
    Finům se podařilo asi na minutu uvěznit Němce v jejich obranném pásmu, ale ke střele se nedostali.

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 7. Brazda (Brandt), 9. Pfleger (Streicher) – 10. Pukka (Virtala, Stromberg), 41. Miettinen (Partinen, Saarinen), 42. Pellinen (Penttinen), 43. Penttinen (Aalto), 47. Pukka (Markkanen)

Německo: Ower (Durr) – Seifert, Streicher, Huba Sekesi, Pfleger – Carciola, Brandt, Baier, Brazda – Jeske, Jirik, Horka Sekesi, Poetzel
    Finsko: Hovi (Taponen) – Penttinen, Aalto, Jokinen, Joki-Erkkila – Pukka, Markkanen, Stromberg, Virtala – Saarinen, Partanen, Miettinen, Lohtander – Pellinen, Laakkonen

Rozhodčí: Haszonits (HUN), Prchal (CZE)