Třinec – Vítkovice 3:5 (kon.) | Zlín – Liberec 2:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Litvínov 3:4 (kon.)
K. Vary – Sparta 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 4:2 (kon.) | Slavia – Plzeň 2:1 (kon.)
Mountfield HK – Pardubice 3:2 (kon.)
HC Kometa Brno
4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
HC Olomouc
Pátek 19.09.2014, 18:00 • Hala Rondo • Tipsport extraliga

Ode mne je to vše, děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit u dalšího zápasu Komety či dalších brněnských sportů. Pěkný večer a hezký víkend. (20:20:24)

Je rozhodnuto. Kometa v prvním zápase na domácím ledě bere tři body. Ve třetí třetině už nepadla žádná branka a o výsledku tedy rozhodla prostřední perioda. Po prohraném zápase ve Vítkovicích si tak Brňané spravují chuť. A na rozdíl od mistrovského Zlína neporohává s nováčkem soutěže. Olomouc Kometě stačila pouze v první třetině. Potom už na lede dominovala Kometa a také zaslouženě vítězí.

60:00

59:27
    Olomouc navíc zahrává na zakázané uvolnění a o dnešních bodech je rozhodnuto.

59:01
    Hosté by chtěli zkusit hru bez brankáře, ale Kometa jim k tomu nedává prostor.

Olomouc si ještě vyžádala oddechový čas.

58:45
    Další střelu vyrazil Trvaj do ochranné sítě a vhazovat se tak bude po jeho levici.

58:10
    Ptáček, Káňa ani další neuspěli. V olomouckém obranném pásmu to teď ale vypadá jako na střelnici. Kometa si jde pro první tři body na domácím ledě.

57:34
    Kometa na dobrý dvě minuty teď sevřela soupeře před jeho brankou. Olomouc tedy místo snahy o zdramatizování zápasu musí bránit.

55:59
    V útoku sice byli hosté, ale domácí vystihli rozehrávku a Ton s Hruškou se dostali do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný neměl jak přihrát, a tak zkusil sám zakončit. Jiří Trvaj však předvedl velice dobrý zákrok proti jeho kličce na bekhend.

55:26
    Hostující Marosz se zkoušel nacpat do brány. Neudělal to špatně, ale jeho záměr vystihl také brněnský brankář a sebral mu puk poskakující před brankovištěm.

54:31
    Na druhé straně mířil Dočekal mezi betony, ale ani on neuspěl. Trvaj byl tentokrát rychlejší.

54:22
    Erik Hrňa se ihned po buly dostal k nebezpečné střele z mezikruží, ale Čiliak nechal vyniknout svoji lapačku.

Utkání sleduje 7 009 diváků. To v hale čekal málokdo, že nebude vyprodáno. Všichni čekali na magické číslo 7 200.

53:39
    Roman Rác se zničehonic objevil zcela sám před brankou, když si však připravoval ideální možnost pro zakončení, Marek Čiliak mu vypíchl puk. Olomouc tak ani teď nesnižuje.

53:04
    Následující střela olomouckých byla přizvednutá až do dvacáté řady.

52:36
    Jakub Svoboda však i na podruhé předvádí velice dobrou obrannou činnost a je po zásluze odměněný. Vyváží puk až k Trvajovi.

Adam Havel

Branky a nahrávky: 4. Zohorna (Káňa), 20. Káňa (Zohorna), 31. Ostřížek (Ton, Hruška), 37. Ton (TS) – 1. Patera (Diviš), 13. Diviš (Skrbek, Hrňa)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Hanzlík, Kuboš, Kempný, Kováčik, König, Ptáček – Hruška, Ostřížek, Ton – Káňa, Zohorna, T. Svoboda – Dočekal, Čermák (C), J. Svoboda – Vondráček, Raška, Mrázek.
    Trenér: Vladimír Kýhos

HC Olomouc: Trvaj (Vošvrda) – Skrbek, Houdek, Vyrůbalík, Staněk, Rašner, Majeský, Škůrek – Diviš, Patera (C), Hrňa – Cibák, Marosz, Rác – Laš, Zuzin, Matai – Buc, Kucharczyk, Jergl.
    Trenér: Petr Fiala

Rozhodčí: Roman Polák, Vladimír Šindler – Jiří Gebauer, Vít Lederer