Třinec – K. Vary 4:0 (kon.) | Zlín – Sparta 1:0 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Plzeň 0:5 (kon.) | Liberec – Pardubice 3:2 (1:0 po s.n.) | Olomouc – Vítkovice 9:1 (kon.)
HC Kometa Brno
0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 03.10.2014, 18:00 • Hala Rondo • Tipsport extraliga

To je ode mne z Brna vša a přeji vám hezký zbytek večera. (20:19:43)

Hokejisté Plzně v Brně ke třem bodům nakročili už v první části, kterou vyhráli 3:0 a svůj náskok ve zbylých třetinách nejen hlídali, ale dokonce jej i navýšili. Brankář Machovský si mohl po jasné výhře odškrtnout první vychytanou nulu sezóny 2014/2015.

Nejlepšími hráči zápasu jsou zvoleni domácí útočník Jan Hruška a střelec dvou branek Plzně Ján Sýkora.

60:00

59:50
    Vyhození mimo hřiště, ale dvě minuty z toho nebudou.

59:19
    Ještě jedno vyloučení. Za držení odchází na trestnou Ondřej Dlapa.

58:20
    Kotouč v útočném pásmu Komety, ještě možná jedna šance na čestný gól.

57:19
    Odveta za čtvrtifnále se tak hostům povedla, nicméně stále je to jen první čtvrtina souteže, kol bude ještě velmi mnoho.

56:48
    Plzeň dohrává v poklidu zápas, ještě vyslala nebezpečný pokus Kratěnou.

55:59
    Blíží se konec zápasu, někteří diváci opustili své sedadla.

55:56
    Dnešnímu utkání přihlíží 6670 diváků.

55:30
    1:8 se Spartou, nyní 0:5. No, co k tomu dodat. Nedaří se brněnskému týmu.
    J. SÝKORA - 0:5

54:55
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Takže ještě jeden gól pro hosty. Střela Pletky skončila na břevnu a pohotová dorážka JÁNA SÝKORY znamená pátý gól v brněnské síti. Asistence: Václav Pletka, Branislav Kubka.

54:37
    Skoro se nepřerušuje, dnes utkání skončí nebývale rychle.

53:30
    Alespoň čestného úspěchu by Brňané chtěli docílit, ale nejde to. Šance jsou, ale nestačí to.

53:01
    Buly u Machovského brány, který bojuje o čisté konto. Dnes už prakticky o nic jiného nejde. O bodech je dávno rozhodnuto.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 2. J. Sýkora (Pletka), 5. Lev (Pulpán, Balej), 10. Divíšek (Pletka, Moravčík), 34. Schleiss (Kubka, Kubalík), 55. J. Sýkora (Pletka, Kubka)

HC Kometa Brno: Čiliak (10. Falter) – Hanzlík, Kuboš, König, Dlapa, Malec, Ptáček, Dujsík – Ton, Ostřížek, J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Vondráček – J. Svoboda, Čermák (C), Dočekal – Mrázek, Raška, Kusko. Trenér: Vladimír Kýhos.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Lev, Simon, Kratěna (C), Pletka, Divíšek, J. Sýkora – Johnson, T. Sýkora, Balej – Kubalík, Beran, Schleiss. Trenér: Milan Razým.

Rozhodčí: Homola, Čech – Kis, Lučan.