K. Vary – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Zlín 5:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 6:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Slavia 0:4 (kon.) | Litvínov – Olomouc 3:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
HC Kometa Brno
Neděle 05.10.2014, 15:30 • KV Arena • Tipsport extraliga

To je ode mě pro dnešek vše, tímto se s vámi loučím a budu se těšit u dalších on-line přenosů. Přeji příjemný zbytek večera! (17:54:27)

Mnozí diváci očekávali, že domácí do poslední třetiny nastoupí s defenzivní taktikou. Brzy se však přesvědčili o tom, že domácí jsou dnes při chuti a chtějí střílet góly. A to platilo až do posledních minut. Kometa dnes jednoznačně tahala za kratší konec a svou mizérii prodlužuje. Domácí naopak berou tři body a těší se na pravděpodobný vzestup tabulkou.

60:00

59:27
    Vypadá to, že už se zápas v poklidu dohraje.

59:06
    Karlovarští fanoušci už skandují: Hoši, děkujem!. Ale do konce třetiny stále zbývá necelá minuta.

58:37
    Závorka drží kotouč a to znamená, že se bude vhazovat před ním.

58:07
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:28
    A už znovu útočí Energie. Velký tlak teď stresuje hosty.

56:57
    Energie je v plném počtu.

56:29
    A opět vyhazují touš na polovinu soupeře a mají čas na vystřídání.

56:05
    Vary se osvobozují.

55:53
    Domácí se při úniku v oslabení dopustili prohřešku v podobě ofsajdu.

55:40
    Už se zase hraje a puk hned po buly ukořistili hosté.

55:27
    Hra je na chvíli přerušena. Závorkova posunutá branka nejde pořádně nasadit zpět a musí se opravovat vyvrtané díry.

54:52
    Sotva skončil Skuhravému (KVA) trest, může si odpočinout na trestné lavici znovu.

54:28
    Vary už však opět vyhazují.

53:44
    To je dnes snad první přesilová hra hostů, ve které své početní výhody využívají a v klidu kombinují v útočném pásmu.

52:39
    Vyloučen je Václav Skuhravý (KVA).

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 14. Pšurný (Balán), 15. Kverka, 44. Koblasa (Balán), 46. Koblasa (Šmach) – 17. Svoboda (Erat, Němec)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, Dvořák – D. Hruška, Balán, Pšurný – V. Tomeček, Skuhravý, Heizer – Koblasa, Kverka, Vachovec – Flek, R. Hruška, Štals – Gorčík.
    HC Kometa Brno: Falter (od 15. Čiliak) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dlapa, Malec, König, Dujsík – J. Hruška, Čermák, Ton – Erat, Němec, Svoboda – Burian, Holec, Dočekal – Raška, Mrázek.

Rozhodčí: Souček, Hodek – Gerát, Hynek