Třinec – Sparta 1:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 3:4 (0:1 po s.n.) | Plzeň – Vítkovice 3:2 (kon.)
Litvínov – Pardubice 2:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:2 (po pr.) | Mountfield HK – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Slavia – Zlín 1:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 17.10.2014, 17:30 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Ode mě to bude pro dnešek vše. Přeji hezký víkend! Na počtenou! (19:58:10)

Utkání nám skončilo a Plzeň získává tři body!
    Zápas to byl velmi napínavý a vyrovnaný. Na branku diváci čekali do 26. minuty, to se prosadil Vojtěch Mozík. O tři minuty později zužitkoval přesilovku nejproduktivnější hráč Vítkovic – Ondřej Roman. Vedení Škodovce vrátil ve 32. minutě Dominik Simon, rovněž v přesilové hře. Vítkovičtí i tak dokázali vyrovnat, v 50. minutě se po vhazování prosadil Húževka, taktéž během početní výhody. A aby toho nebylo málo, i další gól padl v přesilovce. Tomáš Divíšek vymetl šibenici Šindelářovy branky a rozhodl o vítězství Plzně.

Čtyři z pěti dnešních branek tak padly při přesilových hrách. Plzeň získala tři body, Vítkovice odjíždí s prázdnou.

60:00

59:52
    Zíb dostal pas do dobré pozice, zakončit ale nedokázal!

59:45
    Šindelář opět na střídačce!

59:39
    Vítkovice zahrály na zakázané uvolnění, nahožení Čerešňáka totiž spoluhráči nezachytili. Šindelář se tak vrací do své branky.

59:21
    Mozík vyvezl puk do středního pásma.

59:13
    Šindelář pochopitelně zůstává na střídačce. Vhazuje se po levici Mensatora.

59:13
    Oddechový čas pro hosty.

59:13
    Vandas dostal přihrávku do mezikruží, jeho střelu ale udržel Mensator!

59:05
    Šindelář míří na střídačku!

58:52
    I nadále mají Vítkovice problém dostat se dopředu.

58:39
    Indrák s Hollwegem drží puk v útočném pásmu.

58:17

57:54
    Divíšek objel branku a poslal puk do brankoviště, kde dorážel Jakub Lev. Puk ale skončil mimo. Vzrušení ovšem bylo zbytečné, neboť útočník Plzně stál v brankovišti.

57:19
    Michael Vandas se obtočil okolo branky a pokusil se zaskočit Mensatora, ale neuspěl.

57:05
    Nyní puk vyhodil Čerešňák.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 26. Mozík (Simon, Dvořák), 32. Simon (Pletka), 56. Divíšek (Kratěna) – 29. Roman (Zíb, Svačina), 50. Húževka (Szturc)

HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Moravčík, Kadlec (A), Jeřábek (A), Mozík, Pulpán, Kubka, Boháč – Pletka, Divíšek, Kratěna (C) – Kubalík, Lev, Balej – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Schleiss, Simon, Indrák – J. Sýkora
    HC Vítkovice Ridera: Šindelář (Dolejš) – Kovář, Zíb, Klok, Čerešňák, Pastor, Šenkeřík, Štencel – Svačina (A), Roman (C), Huna – Němec, Hlinka, Vandas – Zdráhal, Húževka (A), Tomi – Szturc, Kolouch, Šedivý – Kucsera

Rozhodčí: Pešina, Souček – Gerát, Hynek