Plzeň – Slavia 1:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Liberec – Zlín 3:2 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:4 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:4 (0:1, 4:1, 0:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 31.10.2014, 18:30 • Tipsport arena, Praha • Tipsport extraliga

Gólovou přetahovanou tedy nakonec pro sebe ukořistili sparťané a první prodloužení sezony zvládli. Spokojeni ale asi dnes odjíždějí i hosté, kteří si podle průběhu utkání nejspíš pomýšleli na tři body, nakonec ale určitě berou i jeden, jak naznačilo už gesto kouče Mlejnka po vypršení šedesáté minuty. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (21:06:57)

BUCHTELE - 5:4

61:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    Výhru Sparty nakonec zajišťuje JAN BUCHTELE, kterého našel zpětnou přihrávkou pod sebe Martin Réway a pro Buchteleho už nebyl problém z první ukončit tento zápas. Asistence: Martin Réway.

61:21
    Rolinek schytal nepříjemně do helmy ránu ránu od modré, ale oklepal se a pokračuje.

60:45
    Prodloužení zahájila Bahenského rána z levého křídla, kterou Habal vytěsnil mimo.

60:01

Body se dnes tedy budou dělit, prodloužení ukáže, v jakém poměru. Už to vypadalo, že Sparta po obratu míří ke třem bodům, ale hosté se ve třetí části obdivuhodně zvedli a zaslouženě vyrovnali. Sparta si poprvé v sezoně zahraje prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:56
    Energetici si logicky berou time-out.

59:56
    Čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny se ještě bude vhazovat před Habalem.

59:00
    S blížícím se závěrem třetí třetiny se trochu zvýšilo tempo, dokáže ještě některý z týmů rozhodnout za tři body?

57:22
    Straka mohl přidat druhou branku, podobně jako při prvním úspěchu dostal puk před brankoviště, ale tentokrát mu sjel z hole a nezakončil!

57:15
    Piskáček zkusil z úhlu překvapit bekhendem Habala, ten se však nenechal a u tyčky utěsnil všechny mezery.

55:45
    Dvořáček teď dobře tečoval na brankovišti nahozený puk a pak ještě dorážel, ale Habal vynikajícím způsobem jeho pokusy zneškodnil!

54:55
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před Habala.

Robin Mana

Branky a nahrávky: 32. Straka (Kumstát), 36. Bahenský (Pech), 39. Kumstát (Pech), 40. Réway (Sabolič, Mikuš), 62. Buchtele (Réway) – 3. V. Tomeček (Šmach), 24. R. Hruška (Koblasa), 42. Heizer (D. Hruška, Redlihs), 44. Harant

HC Sparta Praha: Novotný (Staňa) – Ďaloga, Mikuš, Polášek, Piskáček, Hrbas, Barinka (A), Švrček – Kumstát, Pech (A), Rolinek (C) – Bahenský, Straka, Buchtele – Réway, Cingel, Sabolič – Chlapík, Bahenský, Dvořáček. Trenér: Josef Jandač.
    HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, Dvořák – Duda, Kverka, Vachovec – D. Hruška, Skuhravý, Heizer – V. Tomeček, Balán, Pšurný – Koblasa, R. Hruška, Štals. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Čech, Souček – Zavřel, Kajínek

Diváci: 4 329