Plzeň – Slavia 1:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Liberec – Zlín 3:2 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:4 (po pr.)
HC Olomouc
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 31.10.2014, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga

Před vyprodaným stadionem, který vytvořil málokdy vídanou atmosféru, se odehrálo parádní moravské derby, které díky větší efektivitě ovládli hosté z Brna. Výborný večer si užil Ton, nestárnoucí veterán dvakrát skóroval a přidal jednu asistenci. Zdatně mu sekundoval jeho dvorní centr Němec (2+1). Domácí může těžit skvělý výkon Hermana, ani jeho dva góly ale tentokrát na body nestačily. (20:27:46)

60:00

59:47
    Herman to ještě zkusil, obešel dva hráče, třetí mu puk sebral.

59:24
    A Vošvrda zůstává v kleci také nyní, kdy se opět vhazuje před Čiliakem.

58:56
    Zakázané uvolnění Brna, Olomouc gólmana neodvolává.

58:52
    Nejlepší hráči zápasu: Ton a Herman.

58:34
    Ton se připomněl další ranou, tentokrát z vrcholu pravého kruhu. Vošvrda popáté neinkasuje.

58:00
    Máme tu poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:59
    Rác se svými kumpány napadá, Brno si ale svou modrou čáru dobře hlídá.

57:18
    Nepřehledná situace před Čiliakem, který se točil jako káča. Puk za jeho zády není, hraje se dál.

56:54
    Puk skončil po zásahu jednoho z Brňanů v hledišti, podle rozhodčích byl ovšem tečovaný a vylučovat se nebude.

56:48
    Vhazuje se před Čiliakem a domácí mají jednu z posledních příležitostí dát kontaktní gól.

56:26
    První minuta početní převahy nic nepřinesla, Kometa brání vzorově.

55:25
    Dočekal si odsedí dvě minuty za podražení. Mora má výhodu jednoho muže v poli.

54:28
    Ton zkazil rozehrávku, Rác ujel s kotoučem a Vyrůbalík po přihrávce Hermana prověřil Čiliaka.

53:55
    Mora se osvobozuje po drtivém tlaku hostů.

53:03
    Na trestné lavici sedí domácí kapitán Patera (dvě minuty za hrubost). Brno hraje přesilovku.

Tomáš Zatloukal

Branky a nahrávky: 5. Herman (Vyrůbalík, Hrňa), 20. Herman – 11. Ton (Hruška, Kempný), 25. Němec (Ton), 37. Němec (Dujsík, Hruška), 46. Ton (Němec, Kuboš)

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Hrňa – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.
    HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, König – Ton, Němec, Hruška – Honejsek, Čermák (C), Káňa – Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Kusko, Dočekal.

Rozhodčí: Hodek, Pavlovič – Flegl, Polonyi