Vítkovice – Pardubice 2:0 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 0:3 (kon.)
Liberec – Sparta 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 2:4 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
Zlín – Plzeň 2:4 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 20.02.2015, 18:00 • Hala Rondo, Brno • Tipsport extraliga

Ode mne je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera a příjemný víkend. (21:09:20)

Kometa si připsala proti Karlovým Varům třetí vítězství v této sezoně a upevnila si svou třetí pozici v tabulce. Kromě toho stanovila svůj nový bodový rekord po návratu do extraligy. Naopak Karlovy Vary ztratily poslední naději o účast v play-off a počtvrté za sebou si zahrají pouze o jedenácté místo.

Nejlepšími hráči utkání jsou: Tomáš Závorka (KVA) – Jan Hruška (KOM).

60:00

59:58
    Ještě jeden zákrok si připsal Závorka, ale to je poslední, co se v tomto zápase stane.

59:36
    Je to tak. Oba týmy už jen dohrávají zápas a o dnešních bodech je rozhodnuto.

59:00
    Karlovy Vary už nemají moc času, aby ještě s výsledkem něco udělali a zdá se, že Kometa si připíše tři body, kterými stanový svlj novodobý rekord v počtu bodů v základní části ve své novodové historii.

Dnešní utkání sleduje 7200 diváků (vyprodáno).
    Jan HRUŠKA - 3:1

57:21
    Kometa právě vstřelila branku!
    Jenže jim se útočná akce nepovedla, a tak udeřili Brňané, kteří si připisují důležitou branku na 3:1. Kováčik přenesl hru krásnou přihrávkou ze své třetiny až na útočnou modrou, kde se dostali Němec s JANEM HRUŠKOU do úniku dva na jednoho. Němec dlouho čekal s přihrávkou, ale nakonec našel hokejku Hrušky, který sice nemohl zakončit, ale vyřešil to z něj nešťastník v karlovarském drese, který dopravil puk do vlastní sítě. Asistence: Vojtěch Němec, Jozef Kováčik.

56:24
    Káňovu prudkou střílenou přihrávku Mrázek nezvládl zachytit a ta tím pádem jen proletěla skrz brankoviště. U puku jsou hosté.

55:55
    Čiliak raději podržel nahození ze středního pásma. Nechtěl zbrkle dát šanci Varům, což jeho spoluhráči ocenili.

55:31
    Další dobré šance na vstřelení možná rozhodující branky si vytvořil druhý brněnský útok, ale nikdo z trojice Koreis, Vondráček, Burian neuspěl.

54:50
    Z následného protiútoku mohl slavit branku Vojtěch Němec, když zakončoval akci, kterou mu připravil Petr Ton, ale o centimetry minul branku.

54:20
    Bahenský získal puk a dojel si i pro zakončení, ale netrefil vůbec zařízení.

53:45
    Domácím se nepovedla rozehrávka a sami se vyprovodili z útočné třetiny. Následně jim čárový odpískal ofsajd.

53:23
    Následně si však vybojovali přesilovku, která jim může pomoct. Dvě minuty si za krosček vykoledoval Jekabs Redlihs (KVA).

52:39
    Domácím už se nedaří navázat na svůj výkon ze druhé třetiny a teď se dokonce strachovali o nejtěsnější náskok. Balán a po něm Duda pořádně zatopili Čiliakovi.

Adam Havel

Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Honejsek, H. Zohorna), 34. Hruška (Němec, Ton), 58. Hruška (Němec, Kováčik) – 13. Bartek (Balán)

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kováčik, Ptáček, Hanzlík, Vágner, Malec, Kuboš, Hájek – J. Hruška, Němec, Ton – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, H. Zohorna, Honejsek – Káňa, Čermák (C), Mrázek.
    Trenér: Vladimír Kýhos

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Šmach, Bičánek, Deyl, Redlihs, Harant, Dvořák, J. Tomeček – Duda (C), Balán, Bartek – Vachovec, R. Hruška, V. Tomeček – Micka, Skuhravý, Bahenský – Pšurný, Gorčík, Koblasa.
    Trenér: Karel Mlejnek

Rozhodčí: Vladimír Šindler, Štěpán Souček – Stanislav Barvíř, Petr Blümel