Rusko – Finsko 2:0 (kon.) | Česko – Švédsko 4:6 (kon.)
4:6 (2:0, 2:3, 0:3)
Švédsko
Čtvrtek 18.12.2014, 18:30 • O2 Arena, Praha • Euro Hockey Tour
    Máme na čem stavět. A zúročit to můžeme hned v sobotu.

A já vás prosím, abyste nelámali hůl ani nad Onlajny! Ty vám totiž zbylé zápasy Channel One Cupu zprostředkují přímo z místa dějiště. Pro dnešek vám děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek dne. (20:58:22)

Stejně jako poslední utkání v O2 Areně s Finskem, i to dnešní končí dvougólovým rozdílem. Na rozdíl od prosincového vítězství českého týmu 2:0 se ale tentokrát raduje skandinávský výběr, jenž si tak upevnil pozici na čele tabulky Euro Hockey Tour, Češi poletí do Soči jako poslední tým s jediným bodem. To ale rozhodně neznamená, že je nad ním radno lámat hůl. To rozhodně ne.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni na naší straně Ondřej Němec a za Švédy Patrik Hersley.

Nicméně, jakkoliv to první dvě třetiny s českým týmem vypadalo dobře, o výsledku utkání definitivně rozhodla až třetina třetí. Švédové v ní vstřelil hned tři góly Pavlu Francouzovi, jenž prožil podobné utkání jako posledně s Litvínovem v této aréně proti Slavii.

Jakub Klepiš na závěr utkání, a dost možná zároveň se závěrečnou sirénou, poslal u mantinelu k ledu Omarka. Na výsledku to nic nezmění, Klepiš ale dostal dvě minuty za napadení.

60:00

59:45
    Puk je ve středním pásmu.

59:26
    Sobotkova trefil pouze padajícího Lundqvista, Švédové střeží svůj náskok.

59:14
    Řepík to po přihrávce Jana Kováře zkusil z velmi velkého úhlu, Nilsson u pravé tyče nenechal ani kousek volného místa a po zákroku přerušil hru.

59:00
    Začala poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně i celého utkání.

58:28
    Nilsson následně dokázal čelit i Radilově střele přes řadu hráčů mezi kruhy.

58:14
    Němec se na kruhu pro vhazování dostal ke střele, trefil ovšem jen pravý Nilssonův beton.

58:06
    Zakázané uvolnění Švédska.

57:53
    Birner se po švédském zaváhání natlačil prakticky sám před Nilssona, na přesnější zakončení ale neměl prostor a stav tak zůstává nezměněn.

57:27
    Na ledě je čtvrtý český útok, který se pokusí vykřesat naději.

57:07
    Kotouč byl zašlapán v útočném pásmu českého týmu, vhazovat se bude před Nilssonem.

56:20
    Je třeba brát tento stav sportovně. Když už nic jiného, může si Růžičkův tým alespoň vyzkoušet hru bez brankáře.
    Andreas JOHNSON - 4:6

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 14. Jan Kovář (Radil, Zaťovič), 14. Birner (Horák), 24. Červenka (Klepiš, Zámorský), 36. Němec (Krajíček, Pláněk) – 31. Hersley (Omark, Ericsson), 31. Hersley (Petersson), 32. Fransson (Omark, Möller), 44. Fransson (Omark, Ericsson), 55. Janmark-Nylén (Junland), 57. Johnson (Sjögren)

Česko: Francouz (Jakub Kovář) – Kolář, Němec, Vitásek, Krajíček, Polášek, Zámorský, Kempný, Pláněk – Klepiš, Sobotka, Červenka – Birner, Smoleňák, Horák – Zaťovič, Jan Kovář, Radil – Valský, Filippi, Řepík
    Švédsko: Nilsson (Karlsson) – Hersley, Fransson, Gustafsson, Kronwall, Junland, Rahimi, Burström – Omark, Ericsson, Möller – Thörnberg, Ryno, Petersson – Ullström, Sjögren, Rödin – Ridderwall, Lundqvist, Janmark-Nylén – Thuresson

Rozhodčí: Boman, Levonen – Lhotský, Suchánek

Diváci: 16 348