Finsko U18 – USA U18 5:1 (kon.) | Švédsko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Kanada U18 1:3 (kon.)
Švédsko U18
4:3 (1:1, 2:0, 1:2)
Švýcarsko U18
Pondělí 10.08.2015, 15:30 • Bors Aréna • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

Ode mne je to dnes z Břeclavi vše, zvu vás však na zápas Česko – Kanada, jenž začíná v 19:10 hodin. Pěkný zbytek dne přeje Jakub Kudláč. (17:50:13)

Velice zajímavé utkání je u konce. Švédové ve třetí části přišli o vedení 3:1, na konci ještě čelili trestnému střílení, ovšem brankář Gustavsson svůj tým podržel a v čase 59:39 přesilovkovým gólem rozhodl o vítězi Caderholm.

Nejlepšími hráči jsou: Za Švédsko Erik Brännström (0+2), za Švýcarsko pak Dominik Volejnicek (2+0).

59:59
    Jenomže Švýcaři už ani nemají možnost zkusit power-play!

59:39
    Hosté si berou oddechový čas na poslední poradu.
    Jacob CEDERHOLM - 4:3

59:39
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš. Dvacet jedna sekund před koncem posílá Tre Kronor do vedení střelou do horního růžku JACOB CEDERHOLM. Asistence: Erik Brännström.

59:27
    Švédové jdou tak po třech bodech, že zapomínají na obranu. Nyní se další hráč v bílém dostal do dobré příležitosti.
    Nájezd Hischiera

59:02
    Nájezdu se nakonec ujal Hischier, jeho střelu ale Gustavsson vyrazil.
    Faul na Ritze

59:02
    Ovšem situace se otáčí! Ritz byl v úniku Pettersoonem faulován a sudí nařizuje proti Švédsku trestné střílení!

58:44
    Puk se o mantinel dostal mimo hrací plochu, oslabeným Švýcarům zbývá do prodloužení ubránit ještě 76 vteřin.

58:18
    Švédové se ještě snaží o zisk tří bodů, mladíci v bílém ale bojují o prodloužení.

57:38
    Axel Andersson ve střední třetině sejmul kolenem Lindström, jenž zůstává v bolestech ležet. Mezi tím švýcarský hráč odchází do kabin, dostává totiž pětiminutový trest!

56:46
    Hra je přerušena při útočení Švýcarů, na ledě totiž zůstává ležet Horrsell.

56:18
    Davidsson vybídl ke střele Nylandera, ten však puk poslal jen do lapačky Wüthricha, který má po delší době práci.

55:32
    Švýcarská pátá branka v dnešní zápase, ovšem podruhé je neuznaná! Švédům pořádně zatrnulo, když rána Steinmanna skončila v síti, sudí však branku neuznal pro vysokou hůl.

54:48
    Hra se však rychle vrací před Gustavssona, vhazuje se po jeho levici.

Jakub Kudláč

Branky a nahrávky: 17. Nylander (Brännström, Bokvist), 25. Fällström (Weissbach, Deutsch), 37. Olsson (Nylander, Deutsch), 60. Cederholm (Brännström) – 6. Hischier (Stadler), 44. Volejnicek (Miranda), 47. Volejnicek (Stadler, Andersson)

Švédsko U18: Gustavsson (Wallin) – Thilander, Moverare, Deutsch, Horrsell, Brännström, Cederholm, Nässén – Bratt, Lindström, Andersson – Nylander, Davidsson, Bokvist – Steen, Fällström, Weissbach – Oskar, Olsson, Wahlgren – Pettersoon
    Švýcarsko U18: Wüthrich (Ritz) – Andersson, Stadler, Riva, Brantschen, Steinmann, Gerber, Öjdemarj, Le Coultre – Volejnicek, Hischier, Miranda – Roberts, Geisser, Weder – Eggenberger, Heim, Lerch – Oehen, Suter, Zwissler

Rozhodčí: Čech, Polák – Bryška, Skopal