Finsko U18 – USA U18 5:1 (kon.) | Švédsko U18 – Švýcarsko U18 4:3 (kon.) | SR 18 – Rusko U18 2:5 (kon.)
Česko U18 – Kanada U18 1:3 (kon.)
Česko U18
1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Kanada U18
Pondělí 10.08.2015, 19:10 • Ice Bors Arena • Hlinka Gretzky Cup • Skupina A

To je od nás pro dnešek všechno. Zítra ale Memoriál Ivana Hlinky pokračuje dalšími čtyřmi duely, které Vám opět přineseme. Přeji dobrou noc. (21:28:50)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášení Adam Brízgala a Dillion Dube.

Kanada tedy vítězí v repríze loňského finále Memoriálu Ivana Hlinky nad českou reprezentací v poměru 3:1. Ve 49. minutě přinesl klid na hokejky Javorových listů Beck Malenstyn, který vstřelil třetí gól svého týmu a Kanaďané se dostali do trháku. Až do konce zápasu poté bez problémů hlídali svůj náskok. Čeští hokejisté tedy prohráli, ale předvedli výborný výkon, na kterém mohou stavět. Jejich dnešní snaha je po zásluze odměněna potleskem tribun břeclavské Ice Bors Areny a pokřikem:"Hoši děkujeme".
    Kanada vítězí a připisuje si první tři body do tabulky skupiny A

59:47
    Zakázané uvolnění českého týmu. Dohrávat se bude před Brízgalou.

59:40
    Kanaďané drží kotouč v útočné třetině.

59:16
    Autorovi třetí branky Kanady Malenstynovi se povedlo vyvézt puk do střední třetiny.

58:49
    Zatím se tam ale Reichlovi svěřenci nemohou usadit, Brízgala zůstává v bráně.

58:32
    Češi se dostal do útočného pásma.

58:00
    Probíhají závěrečné dvě minuty třetí třetiny. V útočném pásmu operují Javorové listy.

57:42
    Dubois dostal prostor a tak objel bránu, nakonec nahrával puk podél brankové čáry, ovšem tam nebyl nikdo, kdo by jeho pobídku využil.

57:02
    Kanaďané neponechávají nic náhodě a drží kotouč v útočné třetině. Češi budou mít těžkou práci v pokusu o dramatizaci tohoto klání.

56:27
    Clague se prohnal do útočného pásma, udělali si kličku a vypálil z pravého kruhu, jeho projektil zaplachtil na tvrzené sklo a odtud do ochranné sítě.

56:08
    A další střelecký pokus Kanady, tentokrát z hole Dante Fabbreho, Brízgala opět zakročil.

55:48
    Bean rovněž pálil od modré, ovšem Brízgala vyrazil puk do rohu.

55:45
    Girardovu tvrdou ránu od modré zkrotil v lapačce připravený Brízgala.

55:20
    Kanaďané hrají v plném počtu, fanoušci v hale pískají, protože po jednom z ostrých hitů zůstal ležet na ledě Havelka.

55:09
    Od modré to zkusil Pšenička. Jeho pokus ukryl Hart ve výstroji.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 4. Kantner (Reichel, Kachyňa) – 7. Dube (McLeod), 16. Patrick (Dubois), 49. Malenstyn (Bean)

Česko U18: Brízgala (Kořenář) – Vála, Hájek, Doudera, Hrdinka, Novák, Budík, Kachyňa – Zachar, Reichel, Kofroň – Pavlík, Kodýtek, Najman – Šmerha, Pšenička, Kurovský – Kačírek, Karafiát, Havelka
    Kanada U18: Hart (Wells) – Bean, Fabbro, Mete, Clague, Girard, Quenneville, Haura, Poirier – Kaspick, McLeod, Malenstyn – Benson, Patrick, Dubois – Howden, Steel, Bitten – Dube, Jost, Kyrou

Rozhodčí: Hradil, Šír – Hlavatý, Tošenovjan