Mountfield HK – Chomutov 2:1 (2:1 po s.n.) | Poruba 2011 – Třinec 2:8 (kon.)
po s.n. (2:1)
Mountfield HK
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Piráti Chomutov
Čtvrtek 30.07.2015, 13:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Přípravné zápasy staršího dorostu

Máme za sebou první přípravné utkání staršího dorostu ve FORTUNA aréně. Po vyrovnané první třetině se jako první dostali do vedení zásluhou Martina Hejny domácí. Piráti se však ve třetí části oklepali a svůj pokus o vyrovnání dokázal proměnit Filip Palička.

Na obou stranách byly po celý zápas vidět pokusy o rychlé protiútoky, oba brankáři si však s těmito nájezdy poradili. V prodloužení byli více aktivní domácí, ale jejich snažení přerušilo vyloučení. Při samostatných nájezdech prokázali větší šikovnost a radují se z prvního vítězství v sezóně. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji pěkný zbytek dne. (15:25:48)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Rozhodující nájezd proměnil ŠTĚPÁN MATĚJČEK a pomyslné 2 body zůstavají pod Bílou věží.

4. série
    2:1
    Kulich nepřelstil Vomáčku. Domácí tudíž dnes vítězí.

4. série
    2:1
    Štěpán Matějček trefil místo nad lapačkou hostujícího brankáře. Piráti musí skórovat.

3. série
    1:1
    Střelu Hejny mezi betony Pavlát chytá.

3. série
    1:1
    Už se zdálo že Jakub Köver překoná Vomáčku, ten na poslední chvíli vytasil svůj beton.

2. série
    1:1
    Filip Jirásek bekhendovým blafákem srovnává stav série na 1:1.

2. série
    0:1
    Jan Svoboda vymetl všechny pavučiny v levém Vomáčkově růžku!

1. série
    0:0
    Gaspar na Pavláta blafákem nevyzrál.

1. série
    0:0
    Palička to zkusil střelou, ta se však nevešla mezi tři tyče.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení nerozhodlo a na řadu příjde dovednostní soutěž samostatných nájezdů.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:35
    Štěpán Matějček nám teeď ukazuje jak hraje kapitán! Nejdříve zblokoval střelu jednoho z obránců Chomutova, poté ukázkovým bodyčekem zastavil pronikajícího soupeře a vyrazil do protiútoku.

64:00
    Michael Gaspar šikovně zblokoval střelu, hra je však přerušena, protože odražený puk zahrál výše než je podle pravidel povoleno.

63:28
    Piráti teď semkli soupeře na dlouhou dobu v pásmu. Nebýt obětavosti všech tří hráčů Hradce, máme už rozhodnuto.

62:37
    Vzápětí je Pohl vyloučen za držení protihráče a je tu šance Chomutova na rozhodnutí zápasu.

62:15
    Mikuláš Pohl se ocitl sám před Pavlátem! Chomutovský brankář se však stihl přesunout a pokus zmařit.