Skellefteå – Liberec 5:2 (kon.) | Sparta – Ženeva 5:2 (kon.) | Třinec – Kuopio 6:0 (kon.)
Kärpät – Vienna Capitals 4:0 (kon.) | Mannheim – Vítkovice 2:1 (3:1 po s.n.) | Salzburg – HV71 1:3 (kon.)
Bern – Linköping 1:7 (kon.) | Davos – Pardubice 5:3 (kon.) | Sheffield – Frölunda 1:4 (kon.)
Braehead – Ingolstadt 6:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
6:0 (1:0, 4:0, 1:0)
KalPa Kuopio
Sobota 05.09.2015, 18:00 • WERK ARENA • Hokejová Liga mistrů • Skupina 12

V závěrečné části padl jediný gól, kterým zkompletoval hattrick Erik Hrňa. KalPě naopak k čestnému úspěchu nepomohla ani pětiminutová přesilová hra. Do další části Ligy mistrů tedy postupují Oceláři, pro Kuopio sezóna v CHL končí.

Nejlepšími hráči jsou Erik Hrňa a Balazs Sebok. (20:22:03)

59:56

59:41
    Oceláři kombinují v útočném pásmu, fanoušci Třince skandují jméno Petera Hamerlíka.

58:39
    Sebok dokázal vypíchnout kotouč alespoň do středního pásma a hosté mohou vystřídat.

58:00
    Do konce utkání zbývají dvě minuty, stejná doba dělí Oceláře od postupu do další části.

57:56
    Milan Doudera inkasoval úder vysokou holí a Nikko si za tento zákrok odpyká dvě minuty.

57:51
    Dnešní utkání sleduje 2092 diváků.

57:41

57:25
    Lukáš Doudera si vyhození chvíli na to zopakoval a domácí fanoušci již slaví.

56:53
    Mladý obránce Lukáš Doudera se dostal ke kotouči a vyhodil jej přes všechny čáry.

56:45
    Střelu Lukky od modré pak efektním zákrokem lapačkou zlikvidoval znovu Hamerlík.

56:24
    Nebezpečnou střelu vyslal Nikko, ale Hamerlík dokázal zareagovat betonem. Po nahrávce Seboka poté nepřekonal třineckého gólmana Davis.

55:54
    Dravecký vyhodil kotouč až ke Kilpelainenovi a Oceláři se osvobozují.

55:41
    Ale Oceláři dlouho v plném počtu nehráli, Cienciala si míří odpykat dvě minuty za podražení.

55:36

55:08
    Hamerlík sice neudržel prudkou střelu, o zbytek se ale dokázali postarat jeho obránci.

54:42
    Od levého kruhu vypálil Halonen, ale pouze do ochranné sítě.

53:40
    Linhart odpaluje kotouč přes všechny čáry, z trestu Foltýna zbývaj poslední dvě minuty.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 16. Nosek, 25. Irgl (Dravecký, Klepiš), 27. Hrňa (M. Doudera, Kreps), 29. Orsava (Linart, Hrňa), 40. Hrňa (Irgl, Klepiš), 48. Hrňa (Hrabal)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Klesla, M. Doudera, Hrabal, Linhart, Foltýn, L. Doudera – Kreps, Orsava, Hrňa – Klepiš, Dravecký, Polanský – Irgl, Matuš, Rákos – Jašek, Plíhal, Cienciala
    KalPa Kuopio: Kilpelainen (Perhonen) – Riikola, Lyytinen, Mikkola, Timonen (C), Lukka, Halonen – Nikko, Sebok, Davis – Ruohomaa, Mankinen, Keranen (A) – Bengtsson, Harjama, Pitkanen – Piipponen, Kinnunen, Katosalmi – Hamalainen

Rozhodčí: Hradil, Konc – Gebauer, Lederer