Plzeň – K. Vary 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 4:0 (kon.)
Třinec – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:4 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
Sparta – Olomouc 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 11.09.2015, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 1. kolo

Ryan Hollweg ještě po zápase přímo na ledové ploše fanouškům zahrál a zazpíval na kytaru, parádní gesto! (20:03:00)

Z mé strany to pro dnešek bude vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera!

A je tu konec! Plzeň ovládla západočeské derby, svého soupeře zdolala 5:1!

Skóre v sedmé minutě otevřel Marcel Hossa. Po něm se ještě prosadili Ondřej Kratěna a Mário Bližňák. Následně dokázal snížit hostující kapitán Radek Duda. V polovině utkání se ale prosadil Miroslav Preisinger a definitivní tečku za zápasem udělala trefa Jakuba Lva v 50. minutě.

Nejlepší hráči: Petr Kadlec – Tomáš Rachůnek

59:35
    Zápas už se pouze dohrává, domácí mají puk na svých holích.

59:00
    Poslední minuta začala za vítězných chorálů domácího celku.

58:57
    Zakázané uvolnění Energie.

58:27
    Karlovy Vary si ještě stihly zaútočit, ale prosadit se nedokázaly.

57:56
    Pokus Radka Dudy trochu nevědomky vyrazil Machovský svým ramenem do bezpečí.

57:09
    Domácí jsou nadále více u puku, ale pochopitelně už se dopředu neženou bezhlavě.

56:23
    Po akci Jakuba Lva Tomáš Závorka ani nevěděl, kde má kotouč. Nakonec ho našel pod svými betony.

55:56
    Bližňák z voleje nemířil dobře, hostující brankář byl tedy bez práce.

55:44
    Kratěnovu nepříliš prudkou střelu z levé strany chytil Závorka.

55:15
    Zadražil nadějným pasem zpoza branky hledal Hrušku, ale ten se ke kotouči nepropracoval.

54:55
    Jan Schleiss se pokusil kličkou obejít protihráče, ale o puk přišel.

54:20
    Po nahození Jaroslava Kracíka podržel Tomáš Závorka puk pod svou lapačkou.

53:12
    Karlovy Vary nedokázaly úspěšně založit akci, ofsajd.

53:00
    Michal Gulaši nyní statečně zblokoval pokus Marcela Hossy z mezikruží.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 7. Hossa, 12. Kratěna (Lev), 16. Bližňák (Kadlec, Lev), 30. Preisinger (Schleiss, Kadlec), 50. Lev – 17. Duda (Rachůnek, Marosz)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec "A", Moravčík, Jeřábek "A", Pulpán, Kubka – Lev, Bližňák, Kratěna "C" – Hossa, Preisinger, Sýkora – Kubalík, Kracík, Indrák – Schleiss, Poletín, Hollweg
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek "A", Benák, Gulaši, Deyl, J. Tomeček – Vachovec, Haščák, Bartek – Rachůnek, Marosz, Duda "C" – Koblasa, Zadražil, Hruška "A" – Gorčík, Osmík, V. Tomeček

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer