Plzeň – K. Vary 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 4:0 (kon.)
Třinec – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:4 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
Sparta – Olomouc 4:1 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 11.09.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 1. kolo

Je konec! Bruslaři poráží Pardubice 2:1 a připisují si tak první tři body do extraligové tabulky! Domácí byli po celý průběh zápasu lepším týmem, Pardubice však držel skvělý Kristan. Rozhodující branku přidal deset vteřin před koncem Tomáš Urban, který tečoval nahození od Martina Látala. Já se s Vámi loučím, někdy příště se budu těšit, na počtenou! (19:58:03)

59:50
    Hosté na tuto situaci reagují oddechovým časem!
    Tomáš URBAN - 2:1

59:50
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné! Do konce třetí třetiny zbývá zhruba deset vteřin a Bruslaři se ujímají vedení! Martin Látal nahodil puk a těsně před brankou ho lehce tečoval TOMÁŠ URBAN! Asistence: Martin Látal, Michal Bárta.

58:57
    Ofsajd Mladé Boleslavi. Dočkáme se rozhodnutí ještě ve třetím dějství?

58:14
    Rolinek se pokusil obtočit kolem branky, ale Rittich byl na svém místě. Z následné protiakce si Látal troufl na trojici protihráčů, ale se zlou se potázal.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:05
    Třetí útočná formace Bruslařů teď motala hlavu obráncům soupeře, ovšem ani jeden ze Středočechů se ke střele neodhodlal a Čáslava uklidňuje situaci.

56:04
    Pardubice hrozí až v samém závěru třetiny! Po Bokrošově nahození Rittich kotouč vůbec neviděl, kus černé pryže ale jen lízl boční síť.

55:37
    Žejdl si chtěl prohodit puk mezi dvěma hráči, ale jeho záměr přečetl a následně celou akci i zneškodnil Petr Sýkora.

54:50
    Druhou branku Pardubic měl na hokejce Jakub Svoboda, ale tváří v tvář Rittichovi trefil jen lapačku boleslavského gólmana!

54:22
    Jeden z pardubických útočníků přihrál rukou a sudí Šindler vykazuje hosty z útočného pásma. Na programu je komerční přestávka.

54:07
    Havlík se odhodlal k ráně z hranice pravého kruhu, do dráhy kotouče však statečně lehl Marek Trončinský.

53:34
    Teď měl Rittich štěstí! Tybor se proháčkoval až ke střele a orazítkoval tyč boleslavské branky.

53:03
    Od modré čáry napřáhl Štajnoch, ale trefil jen před sebou stojícího Pacovského, který osvobozuje Boleslav.

52:10
    Čáslava přiťukl na Sýkoru, s jehož pověstnou bombou však Rittich neměl starosti, poněvadž puk si mezi tři tyče cestu nenašel.

51:31
    Na dnešní zápas si našlo cestu 3920 diváků!

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 30. Výborný, 60. Urban (Látal, Bárta) – 13. Marcinko (Divíšek, Rolinek)

BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Trončinský, Holub, Stříteský, Voráček, Kočí, Ovčačík, Robar – Látal, Hruška, Klimenta – Žejdl, Výborný "C", Bárta – Hyka, Urban, Pacovský – Kotala, Lenc, Pabiška
    HC Dynamo Pardubice: Kristan (Maxwell) – Čáslava "C", Ščotka, Gregorc, Štajnoch, Šeda, Roupec, Bokroš – Rolinek, Divíšek, Sýkora – Tybor, Nahodil, Svoboda – Kolář, Marcinko, Havlík – Starý, Poulíček, Moučka – Tomášek

Rozhodčí: Vladimír Šindler, Štěpán Souček – Milan Jindra, Michal Zíka