Třinec – K. Vary 2:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:5 (kon.)
Plzeň – Pardubice 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Olomouc 2:0 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
2:5 (0:3, 2:1, 0:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 30.10.2015, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 15. kolo

Domácí dnes tahali za kratší konec v první polovině zápasu a rozjetý liberecký vlak už se jim podařit nechytilo. Ve třetí třetině se trefil už jen Krenželok. (19:54:38)

59:47
    Vampola (LIB) vyloučen na 2 minuty za podražení. Pavlík (LIT) 2 minuty za hrubost.

59:30
    Domácí pokračují v marném obléhání pevnosti Lašák.

58:55
    Kajínek blokuje střelu Lukeše, které pravděpodobně šla do sítě.

58:28

57:20
    Lukešova obávaná rána od modré minula branku o víc než malý kousek.

56:53
    Hosté ve čtyřech.

56:30
    Litvínov začal 25 vteřin trvající přesilovku 5 na 3 vyhraným buly, ale domácí si dávají přednost v zakončení.

56:28
    Stránský (LIB) vyloučen za nedovolenou výstroj.

56:05
    Domácí útočníci byli v dobré šanci, ale odražený kotouč za ležícího Lašáka, který by navíc bez hole, nikdo nedostal.

55:10
    Trávníček to zkusil ze střední vzdálenosti, ale jeho pokus je tečován mimo.

54:53
    Vitásek (LIB) vyloučen za faul loktem.

54:53
    Strkanice za Lašákovou brankou. Brankář Liberce raději vyklízí prostor.

53:48
    Litvínov sice drží puk o poznání déle v útočném pásmu, ale většina dění se odehrává v pravém rohu jejich útočné třetiny.

52:14
    Stránský nedokázal v přečíslení 2 na 1 nají přesně spoluhráče u druhé tyče.

51:37
    Výtisk (LIB) vyloučen na 2 minuty za podražení.

50:42

50:35
    Smolkův pokus končí na tyči po zásahu Lašáka.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 39. Kubát (Jurčík), 40. Martynek (Hanzl) – 15. Řepík (Birner, Bulíř), 19. Valský (Jelínek, Krenželok), 20. Stránský (Bulíř), 29. Řepík (Birner, Ševc), 44. Krenželok (Jelínek, Valský)

HC VERVA Litvínov: Janus (21. Horák) – Kubát, Chaloupka, Frolo, Pavlík, Pavelka, Gula, Sklenička – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček, Hanzl, Martynek – Hořava, Piroš, Jurčík – Gerhát, Smolka, Kučera
    Bílí Tygři Liberec: Lašák – Šimek, Ševc, Derner, Výtisk, Vitásek, Kajínek, Ulrych – Birner, Vampola, Řepík – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Lakatoš, Stránský

Rozhodčí: Šindler, Pavlovič – Jelínek, Pešek