Třinec – Pardubice 0:1 (kon.) | Plzeň – Olomouc 3:5 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 4:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 0:1 (1:2 po s.n.)
HC Škoda Plzeň
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
HC Olomouc
Středa 11.11.2015, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 17. kolo

Z mé strany to bude vše, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou! (19:52:36)

Zápas je u konce, Olomouc si z Plzně veze tři body!

První branka padla již ve čtvrté minutě, kdy chybu Johnsona dokázal potrestat Petr Kafka. Vyrovnání se domácí celek dočkal až ve 34. minutě, když své zaváhání napravil tečováním střely Kadlece Nicholas Johnson. Hosté si ovšem vedení vybojovali zpět, ve 39. minutě se o to postaral Jiří Řípa. Ve 42. minutě po krásné akci zvládl vyrovnat Ján Sýkora a poté skóre ve prospěch indiánů otočil Miroslav Preisinger. Hosté ovšem zabrali a v 52. minutě vyrovnal Tomáš Mikúš, jenž se po pasu od Kafky trefil o dvě minuty později znovu a bylo to 4:3 pro Moru. Její výhru nakonec gólem v poslední vteřině do prázdné brány potvrdil Marek Laš.

Nejlepší hráči: Miroslav Preisinger – Tomáš Mikúš

Marek LAŠ - 3:5

59:59
    Olomouc právě vstřelila branku!
    A je definitivně rozhodnuto, Olomouc vstřelila poměrně šťastně gól do prázdné branky! Bližňákovi se nepodařilo vyhrát vhazování dle představ a puk v obranném pásmu odpaloval bekhendem a vzduchem MAREK LAŠ (7+0). Hrací předmět nakonec doklouzal až do plzeňské brány! Asistence: Jan Knotek (1+7).

59:53
    A trenér Venera si nyní bere oddechový čas, jelikož jeho svěřenci nemohou vystřídat.

59:53
    Zřejmě poslední naděje Plzeňských, hosté totiž vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

59:41
    Domácím se nedaří založit útočnou akci.

59:19
    Marcel Hossa dostal nabito na modré, branku ale vysoko přestřelil.

59:12
    Jiří Řípa zalehl kotouč u mantinelu a vhazovat se bude v útočném pásmu Škody Plzeň.

58:56
    Machovský se po tomto ofsajdu vrátil do branky, kterou ovšem nyní znovu opouští.

58:40
    Jan Eberle spolu s Jiřím Řípou uháněli na prázdnou branku proti jedinému obránci, naštěstí pro Plzeň se ale dostali do ofsajdu a případný gól by tak nemohl platit!

58:16
    Hosté dokázali vyhodit puk až k brance, další akci tak Plzeň musí založit z vlastního obranného pásma.

57:56
    Matěj Machovský zůstává na střídačce, Plzeň to již nyní zkusí v šesti!

57:56
    Trenér Plzně Michal Straka si vyžádal oddechový čas, během keterého se svěřencům pokusí naordinovat něco, co by dovedlo indiány k vyrovnání.

57:56
    Po nahození Kratěny zachytil Konrád puk a předal ho Rašnerovi, který ho dopravil na zakázané uvolnění.

57:28
    Dávid Buc pěknou přihrávkou od mantinelu našel v dobré šanci najíždějícího Marka Laše, který ovšem trefil jen přesouvajícího se brankáře indiánů! Mora teď mohla odskočit na rozdíl dvou branek, což už by pro domácí byla obrovská rána.

56:52
    Po pasu od Jakuba Hermana se ke střele probojoval Aleš Jergl, naneštěstí pro kohouty ovšem zamířil vedle svatyně Matěje Machovského.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 34. Johnson (Kadlec, Kratěna), 42. Sýkora (Hossa, Preisinger), 46. Preisinger (Pulpán) – 4. Kafka, 39. Řípa, 52. Mikúš (Kafka), 54. Mikúš (Kafka, Kucharczyk), 60. Laš (Knotek)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Moravčík, Jeřábek "A", Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Hossa, Preisinger, Sýkora – Poletín, Lev, Schleiss
    HC Olomouc: Konrád (Vošvrda) – Vyrůbalík "C", Houdek, Jaroměřský, Valenta, Staněk, Ondrušek "A", Rašner – Laš "A", Knotek, Buc – Mikúš, Zeman, Kafka – Vodný, Řípa, Eberle – Jergl, Herman, Kucharczyk

Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Lučan, Kis

Diváci: 3 520