Zlín – Pardubice 1:3 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
BK Mladá Boleslav
Úterý 01.12.2015, 18:00 • DRFG Arena, Brno (kapacita 7 700) • Tipsport extraliga • 24. kolo

V závěrečné třetině jsme již žádnou branku neviděli. Na hostujících hráčích byla vidět snaha zdramatizovat utkání, domácí defenzíva s výborným Faltrem za zády však nedovolila mladoboleslavským střelcům jakkoliv zkorigovat výsledek utkání a v Brně tak zůstávají všechny tři body. Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Martin Látal a Martin Falter. To je ode mě pro dnešek vše, přejí hezký zbytek večera a u dalších onlajnů z Brna, na počtenou. (20:18:09)
    Kometa vyhrála osmý z deseti zápasů a navíc s čistým kontem.

59:59
    Jednu sekundu před koncem, troufnu si říci utkání, vyhazují hosté na zakázané uvolnění.

59:30
    Burian málem dostal pas mezi kruhy a ocitl by se sám před Rittichem, v rozhodující chvíli mu kotouč přeskočil čepel hole.

59:12
    Puk se nyní ocitl mezi diváky po sražené střele.

59:00
    Do konce třetí periody zbývá jedna minuta.

58:23
    Opět Hyka, tentokrát dokázal ve vzduchu vystihnout přihrávku v podání Tomáše Malce, nic z toho však nebylo.

57:31
    Pacovského obrali domácí ve vlastním pásmu o kotouč a Raška mířil na Ritticha, ale tísněn dvěma obránci bruslařů nedokázal zakončit.

56:58
    Pabiška se neprodral před Faltra.

56:21
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:47
    Vhazování v útočném pásmu zvítězili domácí, do protiútoku se však okamžitě žene Hyka, který je v dnešním utkání také velice aktivní, brněnská defenzíva ho nakonec nepustila do zakončení.

55:30
    Malec před Pacovským raději zacouval až za vlastní bránu, odkud se pokusí rozjet další útok domácích.

54:58
    Skrytá střela Radana Lence nepřekvapila Faltra.

54:28
    Mezi kruhy opět pálil Dočekal, který by se rád dočkal třígólového večera, zatím mu ale není přáno.

54:21
    Jan Holub (MBL) a Tomáš Vondráček (KOM) si odsedí dvě minuty za hrubost. Dnes tedy uvidíme také hru ve čtyřech.

54:21
    Dnešnímu utkání přihlíží 7111 diváků.

54:17
    Hosté jsou na ledě již v pěti hráčích, nicméně Tomáš Vondráček měl dvě dobré příležitosti, Rittich je však v posledních minutách bezchybný.

53:40
    O kotouč ale přišli a Voráček zkušeně našetřil cenné vteřiny.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 8. Káňa (Čermák, Kaberle), 26. Dočekal (Svoboda), 35. Dočekal (Svoboda)

HC Kometa Brno: Falter (Vejmelka) – Kaberle, Kuboš, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kováčik – Ostřížek, J. Hruška, Němec – Káňa, Čermák (C), H. Zohorna – Burian, Koreis, Vondráček – Raška, Dočekal, Svoboda – R. Zohorna.
    BK Mladá Boleslav: Rittich (Cikánek) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný (C), Pabiška – Látal, Žejdl, Pacovský – Hyka, Musil, Bárta – R. Hruška, Kubica, Ďurač.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Frodl, Skopal