Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.) | Zlín – Sparta 4:0 (kon.) | K. Vary – Třinec 2:0 (kon.)
Liberec – Litvínov 1:0 (kon.) | Pardubice – Plzeň 2:4 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 7:6 (kon.)
Olomouc – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Berani Zlín
4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Neděle 13.12.2015, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 28. kolo

Ve třetí třetině už jsme žádný gól neviděli, ale viděli jsme celkovou výhru domácích nad Spartou v poměru 4:0. Sparťané se snažili alespoň Kašíka překonat, aby mu překazili čisté konto, ale to se jim také nepovedlo. Za domácí se dvěma zásahy prezentoval lotyšský útočník Roberts Bukarts. (17:49:14)

59:35
    Ještě buly ve středním pásmu.

59:10
    Vysoký jalovec zní v hledišti a vypadá to na další tři body pro Zlín.

58:05
    Pokus Hrbase branku Zlína minul. Pražané se stále chtějí střelecky prosadit a překazit Kašíkovi nulu.

57:17
    Polášek posunul puk na Emingera, který nastřelil přesouvajícího se Kašíka.

56:52
    Vyloučení na straně domácích. Petr Holík (ZLN) 2 minuty za hrubost.

56:29
    Holíkova žabička dolétla přmo na čepel Říčky, který se střelecky nedokázal prosadit.

55:41
    Vlach nedokázal střelou z levého křídla překvapit brankáře Pöpperleho.

54:08
    Tempo hry se necelých pět minut před koncem třetí třetiny poněkud zklidnilo.

53:11
    Střela příklepem v podání Tomáše Žižky skončila v lapačce brankáře hostů.

52:24
    Kašík si poradil s několika dorážkami hostí a dnes by si nulu opravdu zasloužil. Otázka jestli se jí dnes dočká. Do konce zápasi zbývá ještě necelých osm minut.

52:03
    Přibyl přišpendlil jednoho z domácích tvrdě na mantinel. Pražané už hrají chvíli v plném počtu.

51:18
    Marušákova střela od modré čáry byla zblokovaná. Sparta vyhazuje kotouč za branku Kašíka.

50:40
    Kašík je dnes jednoznačně mužem večera. Brankář Zlína si poradil i s dorážkou Marka Hrbase, který se protlačil az na hranici brankoviště.

49:36
    Za brankou Kašíka se pustil do jednoho ze zlínských obránců Forman. Náležitě bude za to potrestán. Miroslav Forman (SPA) 2 minuty za hrubost.

48:10
    Kašík zneškodnil další zajímavou kombinaci Pražanů.

47:27
    Sparta se usadila v útočném pásmu a kombinuje.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 12. Kotvan (Okál), 19. Bukarts (Holík), 28. Bukarts (Holík, Říčka), 32. Maruna (Kubiš)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Maruna, Ondráček – Veselý, Vlach, Okál – Sýkora, Cibák, Čachotský.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Švrček, Glenn, Eminger, Mikuš, Hrbas, Kalina – Havel, Buchtele, Hlinka – Přibyl, Kumstát, Pech – Sabolič, Hamilton, Klimek – Netík, Forman, Kudrna – Procházka.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Gebauer, Lederer