Liberec – Třinec 3:1 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Pardubice 2:1 (kon.)
Litvínov – Sparta 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Olomouc – Chomutov 2:1 (3:2 po s.n.)
K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
BK Mladá Boleslav
Středa 30.12.2015, 18:00 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 32. kolo

Energetici ve druhé třetině přidali ještě dvě branky a Boleslav poráží poprvé v letošní sezoně. S diváky se tak v roce 2015 loučí výhrou. Loučím se s vámi i já, děkuji za sledování. (20:33:42)

59:33
    Martin Rýgl (MBL) obdržel 2+2 minuty za hrubost a Michal Vachovec (KVA) taktéž 2+2 minuty za hrubost.

59:33
    Ke konci zápasu tu máme kulturní vložku v podobě pěstního souboje mezi Vachovcem a Rýglem. Karlovarský útočník využil svých váhových parametrů a soupeře poměrně rychle složil k zemi.

58:57
    Nakonec se ještě hosté dostali kupředu a Ovčačík vypálil dobrou střelu, Závorka ji ale vyrazil ramenem.

58:37
    Utkání se dohrává s pukem na karlovarských holích, ti se snaží ještě jednou skórovat, hosté už se jen brání.

58:08
    Vachovec mohl pálit, stál přímo proti Růžičkovi, ale ještě přihrával na spoluhráče, k tomu už se ale kotouč nedostal.

57:27
    Diváci si žádají pověstného bůra, hokejisté se snaží, mají obrovský tlak, ale vždy to zkazí v závěru.

Dnešní utkání sleduje 3610 diváků.

56:50
    Domácí byli i nadále usazeni v útočném pásmu, sami se z něj ale vyhnali Rachůnkovo nepovedenou přihrávkou.

56:10
    Za potlesku celé arény se Rittich velmi těžko zvedá a odjíždí na střídačku, v brance ho nahrazuje Martin Růžička.

56:10
    David Rittich ale zůstává ležet na ledu a je velmi otřesen, zdá se, že ho při dorážce trefil puk někam do oblasti krku.
    Martin BARTEK - 4:1

56:10
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Zdá se, že je rozhodnuto. MARTIN BARTEK se dostal do úniku, napřáhl k tvrdé střele, nakonec ale vyslal mírnější. Rittich puk vyrazil do vzduchu a BARTEK ho z první poslal do sítě. Asistence: Jaroslav Kůs

55:45
    Domácí se po zisku puku nikam neženou a spíše ho vyváží do středního pásma, poté střídají.

55:16
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, puk ale je honí po mantinelech, ke střele se vůbec nedostali.

54:26
    Boleslavští opět v útočném pásmu zbytečně až moc kombinovali, a tak se domácí v pohodě dostali k puku a vyvezli ho.

53:51
    Hosté to nyní budou mít už hodně těžké, ztrácí dvě branky a zbývá jen šest minut.
    Rudolf HUNA - 3:1

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 26. Rachůnek (Benák), 38. Svoboda (Sičák), 54. Huna (Bartek, Kůs), 57. Bartek (Kůs) – 39. Jarůšek (Klimenta)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek "C", Dvořák, Sičák "A", Rodney, Gulaši, Benák, Redlihs, J. Tomeček – Rachůnek, Marosz, Svoboda – Huna, Kůs, Bartek – Harkabus, Vachovec "A", Koblasa – Gorčík, Bulík, Beránek. Trenér: Peter Oremus
    BK Mladá Boleslav: Rittich (od 57. Růžička) – Stříteský, Voráček, Trončinský "A", Holub, Ovčačík, Kučný, Rýgl – Jarůšek, Klepiš, Klimenta "A" – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Musil, Lenc – Bárta, Hruška, Pabiška "C" – Kubica. Trenér: František Výborný

Rozhodčí: Fraňo, Svoboda – Brejcha, Suchánek