Pardubice – Liberec 2:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 3:1 (kon.)
Sparta – Plzeň 1:2 (kon.) | Olomouc – K. Vary 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 2:3 (0:1 po s.n.)
Chomutov – Litvínov 2:3 (po pr.)
Berani Zlín
3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 10.01.2016, 15:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 35. kolo

Duel mezi Zlínem a Vítkovicemi je u konce. Vyrovnanou bitvu zvládli nakonec lépe domácí, kteří se díky povedené druhé třetině a dvěma trefám Marušáka dopracovali ke konečné výhře 3:1. Vítkovičtí se ještě v závěru odvolali brankáře, ale ani to jim nepomohlo ke zkorigování stavu. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek neděle. (17:53:09)

59:20
    Vlach je zpátky na ledě.

58:50
    Žižka vyhodil kotouč těsně vedle odkryté vítkovické branky.

57:49
    Čerešňákovu tvrdou střelu dokázal Kašík vyrazit. Následně se domácím povedlo dostat kotouč do útočného pásma.

57:20
    Vítkovice to zkoušejí bez brankáře.

57:14
    Střídačka Vítkovic si vyžádala oddechový čas.

57:14
    Roman Vlach (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.

56:29
    Dnešnímu utkání přihlíží 5 649 diváků.

55:49
    Další zakázané uvolnění. Tentokrát na straně domácích.

55:27
    Vítkovice posílají kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Kantorem.

54:56
    Před námi je poslední pětiminutovka.

54:10
    Vítkovičtí se snaží oklepat z tlaku domácích a vydávají se do útočného pásma.

53:01
    Říčka, Bukarts a vzápětí Maruna. Nikdo z nich střelecky nedokázal procedit puk za Kantora.

52:18
    Teď jsme viděli dlouhou pasáž bez přerušení. Oba týmy se prezentovaly pokusy, které byly hodně nepřesné. Další komerční přestávka.

50:37
    Maruna s Ondráčkem si rychle vyměnili kotouč a třetí kolega z útoku Kubiš kombinaci dokonal střelou mezi Kantorovy betony. Jeho pokus dokázal brankář Vítkovic zneškodnit.

49:19
    Na opačné straně kluziště předvedl skvělý zákrok Libor Kašík. Brankář zlínského PSG zneškodnil obrovskou šanci Petra Koloucha.

48:30
    Tomáš Sýkora se dostal k odraženému kotouči a jen těsně minul odkrytou vítkovickou klec.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 26. Holík (Matějíček), 35. Marušák (Vlach, Čachotský), 37. Marušák (Bukarts, Veselý) – 29. Olesz (Čerešňák, Kudělka)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček , Maruna, Kubiš – Čachotský, Vlach, Veselý – Sýkora, Fořt, Čech.
    HC Vítkovice Ridera: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Čerešňák, Kovář, Pastor, Štencel, Štich – Hovorka, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Zdráhal – Němec, Hlinka, Tomi.

Rozhodčí: Šír, Čech – Bryška, Lukš

Diváci: 5 649