Vítkovice – Mountfield HK 1:2 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:1 (kon.) | Chomutov – Třinec 4:2 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 2:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 0:3 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
Sparta – Olomouc 2:1 (2:1 po s.n.)
Berani Zlín
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 26.01.2016, 17:30 • ZS Luďka Čajky • Tipsport extraliga • 40. kolo

Hodně dlouho vyrovnané utkání mezi Zlínem a Litvínovem nakonec končí zcela jasnou výhrou domácích v poměru 4:1. Zlín nejvíce zahrozil až v poslední třetině, kdy překonal Januse hned třikrát. Z toho dvě přesné trefy zaznamenal Robert Říčka. Zlínští tedy sérii výher na domácím ledě zase o krůček posouvají. Hezký zbytek úterního večera, napočtenou. (19:52:43)

59:53 Robert ŘÍČKA - 4:1

59:53
    Zlín právě vstřelil branku!
    Výhru Zlína pečetí svoji druhou trefou v utkání střelecky dobře naladěný ROBERT ŘÍČKA. Pochvalu za asistenci si zaslouží Petr Holík.

59:24
    Vhazuje se ve středním pásmu. Litvínov už power-play zřejmě nestihne.

58:45
    Kašík úspěšně zasahuje. Vhazuje se po jeho pravé ruce.

58:30
    Marušák i Kotvan se dostali ke střele, ale Janus odolal. Verva je kompletní.

57:38
    Zlínští se od začátku přesilovky stále drží v útočném pásmu a kombinují.

57:17
    Dnešní duel sleduje 4 480 diváků.

56:23
    Zlínští si ještě v závěru utkání vynutili přesilovou hru. Michal Trávníček (LIT) vyfasoval dvě minuty za napadení.

55:22
    Čeká nás komerční přestávka. Poté se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:26
    Verva se ještě snaží z výsledkem něco udělat. Trávníček se ale podruhé do šance neprotáhl.

53:47
    Zakázané uvolnění Litvínova. Buly po levé ruce Jaroslava Januse.

52:46
    Trávníček z ostrého úhlu protáhl Libora Kašíka. Buly u branky domácích.
    52:15 Petr HOLÍK - 3:1

52:15
    Je tu další trefa domácích. Zlínští šokují celek Litvínova a odskakují na rozdíl dvou branek. Bukarts nahrávkou zpoza branky našel PETRA HOLÍKA, který vymíchal Januse a posunul kotouč za brankovou čaru. Asistence: Roberts Bukarts.
    51:17 Robert ŘÍČKA - 2:1

51:17
    Berani dávají Litvínovu pořádně ledovou sprchu. Řezníčkovu tvrdou střelu vyrazil Janus pouze před sebe, kde puk s ledovým klidem zavezl do sítě ROBERT ŘÍČKA. Asistence: Dalibor Řezníček, Roman Vlach.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 27. Kotvan (Čech), 52. Říčka (Řezníček, Vlach), 53. Holík (Bukarts), 60. Říčka (Holík) – 22. Hořava (Piroš)

Berani Zlín: Kašík (Štůrala) Kotvan Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Bukarts, Holík, Říčka – Ondráček, Cibák, Maruna – Veselý, Vlach, Štumpf – Čech, Šťastný, Čachotský.
    HC VERVA Litvínov: Janus (Horák) – Kubát, Pavlík, Pavelka, Gula, Frolo, Sklenička – Duda, Gerhát, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Hořava, K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, Doležal.

Rozhodčí: Hradil, Čech – Flegl, Polonyi