Pardubice – Zlín 1:2 (kon.) | Chomutov – Olomouc 5:2 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 4:5 (0:2 po s.n.)
Plzeň – Vítkovice 9:3 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Sparta – Litvínov 5:0 (kon.)
Piráti Chomutov
5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
HC Olomouc
Středa 17.02.2016, 17:30 • SD ARÉNA, Chomutov • Tipsport extraliga • 45. kolo

Piráti tak zvládli dnešní utkání a připisují si důležité tři body. Ve třetí třetině skórovali jen chomutovští útočníci David Kämpf a Roman Červenka.

Toto je ode mne vše a zase někdy se těším na počtenou. (19:52:50)

Nejlepším hráčem Olomouce v dnešním zápase je vyhlášen Jakub Herman. Z domácího týmu si ocenění hvězdy utkání odnáší již po několikáté Roman Červenka.

59:40
    Eberleho snaha nepřinesla žádné ohrožení Kristanovy branky a Piráti již kontrolují závěr utkání.

59:02
    Lašova střela míří nad chomutovskou klec a zdá se, že si Piráti připíší po reprezentační pauze důležité tři body.

58:01
    Započaly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině a Chomutov má zápas pod kontrolou.

57:22
    Chomutovští se již nikam příliš neženou a pouze posílají kotouče do olomouckého pásma.

56:15
    Slovinský brankář ve službách Pirátů tentokrát předvedl i dobrou práci s holí, když počkal až se mu rozjede spoluhráč a následně bezpečně přihrál.

55:32
    Robert Kristan nyní předvedl opět jistý zákrok a puk ukryl pod svou lapačku.

55:16
    První útočná lajna Pirátů šetří čas a nikam se nežene.

54:20
    Zakázané uvolnění vrátí hru před branku, kterou střeží Tomáš Vošvrda.

53:41
    Skrbkovo nahození vyvezl Rác na svém těle do rohu hrací plochy a následně o puk přišel.

Dnešní utkání sleduje 3 912 diváků.

53:03
    Jánošíkovo tečované nahození dojel Květoň, ten ale nedokázal nikterak ohrozit Vošvrdu.

52:33
    Je odpískán olomoucký ofsajd a po něm následuje komerční přestávka.

52:14

52:05
    Piráti se osvobozují.

51:49
    Olomoučtí svírají v jejich třetině, ale Kristan i přesto neměl zatím příliš práce.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 21. Květoň, 23. Pospíšil (Skinner, Červenka), 39. Sklenář (Dlapa, Dušek), 41. Kämpf (Valach), 45. Červenka – 21. Buc (Herman, Laš), 30. Húževka (Skladaný, Holec)

Piráti Chomutov: Kristan (Strmeň) – Skinner, Šidlík, Jánošík, Valach, Pereťagin, Dlapa, Tejnor – Tomica "A", Červenka "C", Pospíšil – Hřebejk "A", Kämpf, Květoň – Sklenář, Dušek, Ölvecký – Račuk, Chlouba, Veselý – Kaše. Trenér: Vladimír Růžička starší.
    HC Olomouc: Vošvrda (Konrád) – Vyrůbalík "C", Skrbek "A", Staněk, Houdek, Ondrušek "A", Jaroměřský – Laš, Herman, Buc – Vodný, Řípa, Eberle – Mikúš, Húževka, Skladaný – Holec, Rác, Kucharczyk. Trenér: Zdeněk Venera.

Rozhodčí: Pešina, Horák – Frodl, Špůr

Diváci: 3 912