Vítkovice – Pardubice 6:4 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:5 (po pr.) | Liberec – Sparta 2:5 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Plzeň 4:5 (0:1 po s.n.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.)
K. Vary – Chomutov 1:6 (kon.)
po s.n. (0:1)
HC Kometa Brno
4:5 (0:1, 1:0, 3:3 - 0:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 19.02.2016, 18:00 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 46. kolo

Vyrovnané utkání nakonec vyhrávají hosté z Plzně po samostatných nájezdech, když ani jeden z brněnských střelců nepřelstil gólmana Machovského, naopak za hosty byl úspěšný hned ten první. Johnson poslal kotouč mezi Čiliakovy betony a zařizuje tak svému celku bod navíc. To je ode mne pro dnešek vše. Z brněnského svatostánku Vám přeji příjemný zbytek pátečního večera a brzy na počtenou.

Nejlepší hráči utkání

HC Kometa Brno: Jozef Kováčik
    HC Škoda Plzeň: Miroslav Indrák (20:47:12)

Nicolas JOHNSON - 4:5

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    Rozhodující nájezd si připisuje na své konto Nicolas Johnson.

3. série
    0:1
    Petr Ton zkusil střelu na lapačku, ale nedává.

2. série
    0:1
    Lev neprostřelil Čiliaka ranou pod horní tyč.

2. série
    0:1
    Špirko rovněž neúspěšný pokusem mezi betony nepřekvapil Machovského.

1. série
    0:1
    Johnson dává gól mezi betony.

1. série
    0:0
    Němec neprostřelil Machovského mezi betony.

Samostatné nájezdy začínají.

Samostatné nájezdy zahájí domácí výběr.

Ani v prodloužení se nerozhodlo o tom, kdo si odnese z dnešního duelu bonusový bod. Nejblíže gólu byli domácí, když Jozef Kováčik napálil tyč od modré čáry. Za malou chvíli začnou nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:41
    Vyloučení na obou stranách. Jakub Jeřábek (PLZ) a Jan Hanzlík (KOM) vyloučeni na dvě minuty, první jmenovaný za sekání, plzeňský obránce za hrubost.

64:20
    Hruška ztratil u mantinelu ve vlastním pásmu puk a Plzeň se drží před Čiliakem.

63:50
    Po Hanzlíkově střele opět zmatky před Machovským, defenzíva indiánů ale situaci ustála.

63:05
    Puk nyní za brněnskou bránou sbírá Kováčik, a posílá do útoku Němce.

62:46
    Hosté jsou již také ve čtyřech.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 37. Němec (Káňa), 42. Čermák (Dočekal), 50. Kováčik (Dočekal, Zohorna), 59. Káňa (Kováčik) – 20. Indrák (Kracík, Kubalík), 43. Lev (Svoboda, Kratěna), 44. Indrák (Kracík, Kubalík), 53. Johnson (Kratěna, Svoboda), rozh. náj. Johnson