Pardubice – Olomouc 0:3 (kon.) | Třinec – Litvínov 3:0 (kon.) | Zlín – K. Vary 3:5 (kon.)
Plzeň – Mountfield HK 6:2 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 5:1 (kon.) | Chomutov – Liberec 0:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Vítkovice 3:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
6:2 (1:2, 3:0, 2:0)
Mountfield HK
Neděle 21.02.2016, 16:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 47. kolo

Z mé strany to bude všechno. Děkuji za pozornost a přeji Vám příjemně strávený zbytek nedělního večera!

Z Plzně se s Vámi loučí Michal Belšán, na počtenou! (19:00:39)

Jako první se v zápase prosadil hostující útočník Rudolf Červený díky skvělému důrazu na brankovišti. Domácí ale v osmé minutě vyrovnali, přesilovou hru využil Dominik Kubalík. V 17. minutě přišel kontroverzní moment, kdy byla po poradě s videem uznána branka Jaroslava Bednáře.

Druhá třetina už ale vyšla indiánům naprosto skvěle. Nejprve ve 30. minutě svou druhou trefou v zápase vyrovnal Dominik Kubalík, který tečoval Kubkovu střelu. Ve 36. minutě se po pasu od Johnsona prosadil Lukáš Pulpán krásnou střelou k tyči. A aby toho nebylo málo, o necelou minutu později založil Ryan Hollweg přečíslení, které gólovou střelou zakončil Jakub Lev.

Ve třetí části utkání přidali domácí další branky. Nejprve se po vyjetí zpoza brány prosadil dorážkou Jaroslav Kracík, posléze upravil na konečných 6:2 svou čtrnáctou brankou v sezoně Jakub Lev. Škodovka tedy na domácím ledě obrala Hradec Králové o všechny tři body!

Nejlepší hráči: Dominik Kubalík – Rudolf Červený

60:00
    Rastislav Dej (HKM) ještě posouval Machovského hůl a dostal dvě trestné minuty.

59:49
    Po střele Jaroslava Bednáře na brankovišti dorážel Rastislav Dej, ale Matěj Machovský ho dokázal vychytat!

59:34
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Kristián Kudroč – 2 min., vysoká hůl).

59:30
    Jaroslav Bednář pálil od modré čáry, ale Matěj Machovský vyrazil puk do bezpečí!

59:17
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Lev – 2 min. + 2 min., hrubost). Menší trest odpyká Miroslav Indrák.
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Brian Ihnačák – 2 min., hrubost).

59:17
    Rudolf Červený se v bezprostřední blízkosti dostal ke střele bekhendem, Machovský ji ale zachytil. Poté se před ním strhla mela a rozhodčí budou vylučovat.

58:46
    Puk skončil mezi střídačkami, vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:35
    Plzeňští fanoušci již sborově tleskají a zápas se spíše dohrává.

58:13
    Ryan Hollweg krásnou přihrávkou z rohu kluziště našel před brankou Mária Bližňáka, jenž v této obrovské šanci ale branku nedokázal trefit!

58:03
    Pokus Stanislava Dietze dokázal zachytit pozorný brankář Matěj Machovský.

57:32

57:12
    Mountfield se po delší době dokázal osvobodit. Domácí fanoušci už pomalu slaví vítězství.

56:50
    Po ráně Petra Kadlece poskakoval kotouč v brankovišti, nikdo z domácích ho však nedokázal dorazit.

56:35
    Johnson se pokusil Kacetla zaskočit střelou z velkého úhlu, ale nepodařilo se mu to.

55:58
    Lukáš Vantuch sáhl do kombinace Plzeňanů a vyvezl puk až do jejich obranného pásma. Dobrá práce urostlého forvarda.

55:32
    Na trestnou ale míří další hráči. Brian Ihnačák (HKM) dostává dvě minuty za sekání, Michal Poletín (PLZ) za krosček. Hrát se bude 5 na 4.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 8. Kubalík (Lev, Kadlec), 30. Kubalík (Kubka, Kracík), 36. Pulpán (Johnson, Kratěna), 37. Lev (Hollweg, Jeřábek), 49. Kracík (Kubalík), 50. Lev (Kadlec, Sklenička) – 5. Červený (Ihnačák, Honejsek), 17. Bednář (Pláněk)

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek "A", Kudroč, Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka – Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Bližňák, Kratěna "C" – Svoboda, Preisinger, Hrňa – Poletín, Lev, Hollweg. Trenér: Michal Straka.
    Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Plášil, Pláněk, Čáp, K. Pilař, Vašíček, Dietz, Hronek – Dej, Bednář "C", Köhler – Červený "A", Ihnačák, Honejsek – Šimánek "A", Mertl, Kudrna – Knotek, Vantuch, Courchaine. Trenér: Tomáš Martinec.

Rozhodčí: Hejduk, Souček – Brejcha, Suchánek